Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Boule na břiše - gekko vittatus

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Boule na břiše - gekko vittatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 23:51 Kathie
O Vittatech jsem si hodně přečetla předem - nejsem začátečních v chovu obecně. Nemyslím si, že byla chyba v podmínkách. Co se "netkutelnosti" chamíků týče, ono by člověk ani na gekony a plazy obecně moc sahat neměl, i když se "nechají"... Já být ještěrka, taky jsem ve stresu, když mě někdo hladí. A agamky jsou sice nádherné, to ano, ale potřebují docela velký výběh co se týče základny, kdežto chamíci i vittati můžou mít terárko i více do výšky.
Každopádně děkuji za rady, ještě se rozmyslíme, co dál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 21:56 Honza
Doporučuju Agamku Vousatou :-) sou to mazlíci nechají se celkem lehce ochočit a rozmazlit. Nejsou to psi ale mazlit se daj taky. Sou hodně zvědavý. Jednoduchý na chov. Dorůstají 40-60 cm horší je to s potravou mají šílenej apetit sou téměř bezedný :-D. Potom potřebujou větší terárko než gekon. Nekoušou sou to flegmatici a super společníci :-) Doporučuju Fousáče !!!!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 04:46 Muž Sewer [151] - Ještěři
Chamíci sou z 99% pěkný prevíti, co na sebe nedaj šáhnout a můžeš se jen koukat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 17:51 Žena Mango [9] - Ještěři
Hlavně se informuj před pořízením zvířátka domů a bude to v pohodě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 14:12 Kathie
Děkuji za podporu, ten prvotní smutek už je pryč. S přítelem uvažujeme, že si na jaře koupíme zas nějakou "ještěrku". Já bych ráda zase gekonka, ale příteli se líbí chamíci, tak uvidíme. Jen doufám, že to nebyla moje chyba a neumře i ten další... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 07:43 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: Kathie
Mrzí mě, že ti nakonec umřel, ale doufám, že tě to neodradí od chovu, vím jaké to je. Mně po pár měsících umřeli gekončíci a myslel jsem, že už je chovaat dál nebudu,ale nakonec jsem si to rozmyslel a sháním mladé do chovu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:55 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: Kathie
Tak to mě moc mrzí,ale doufám že tě to od chovu neodradí.Vím jaký to je zažil jsem to s Gekončíkem.Hodně štěstí v případném dalším chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:27 Kathie
Zedrik moc děkuji, taky jsme v to doufali, avitaminoza by to být neměla, tak jsem si říkala, že to snad přejde. Dneska v poledne ale umřel. Nechápu, co mu chybělo, takové zklamání na začátku chovy vždycky člověka odradí. Všem, co mi chtěli pomoct moc děkuju. Přeji mnoho úspěchů v chovu! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 21:09 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: Kathie
Ahoj,mám dva Vittaty a myslím že jsem taky začátečník.Tenhle gekon rozhodně není nijak náročný,takže nevím co tě ten člověk kamenuje.Rád bych věděl co má doma on a s jakým druhem začínal.Jinak jedna moje samička měla taky takovou bouličku,ale zmizela ji a pak už jsem na ní nic nepozoroval.Ale snad ti tu poradí někdo zkušenější než já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 01:08 Kathie
Na svou obranu můžu říct, že toho chovám docela dost, z těch náročnějších zvířat mám želvičku. Z toho, co jsem se dočetla, je navíc Gekko Vittatus jedním z méně náročných na chov a tudíž se pro začátečníka hodí. :-) Každopádně ta boule na bříšku je mi záhadou... :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2013 21:09 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Asi před měsícem, byl tento uživatel upozorněn, aby byl v diskuzích, stejně jako ostatní věcný, držel se tématu a nepsal "kraviny". Přislíbil, že vše splní, neučinil tak, proto mu byl dočasně zablokovaný profil ( zatím jen výchovně na pár dní ), pokud pak bude vše pokračovat jako doposud, může být zablokován trvale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2013 20:48 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Matewoo
Přesně tak, michalsisi je nejvetší blb co jsem zde potkal rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2013 20:13 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Rendy
na tohle nemá cenu reagovat, on tu píše samý kydy už měsíc ... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 19:40 Žena Rendy [3] - HadiRe: michalsisi
Jéééžiš ty jsi ale chytrý. A čím měl začít, krokodýlem? Copak je někde psáno, jakým druhem se musí začít? Nevím, proč by se u ní gekonek nemohl mít dobře. Normálně se do diskuzí nemíchám, ale tohle mi nedalo, sorry... Snad někdo poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   01.01.2013 19:04 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
No, já nechci radit špatně, ale proč jsis koupil gekonka když jsi začátečník?
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 16:29 Kathie
Fotka k příspěvku Druhá fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 16:29 Kathie – Boule na břiše - gekko vittatus
Fotka k příspěvku Dobrý den,
moc prosím o pomoc s naším gekonkem. Všimla jsem si, že má na jedné straně bříška bouli. Je černá, pod kůží. Cvrčky mu obalujeme ve vitamínech, je starý pár měsíců - ještě miminko. Chci se tedy zeptat, o co jde? Jsem začátečník, tak doufám, že to není nic vážného. :-(
Děkuji předem moc za všechny komentáře.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 230x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/968-boule-na-brise-gekko-vittatus