Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Krajta královská - nežere

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Krajta královská - nežere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 07:57 jabcak9
lebo my spi uz 2 mesiace v kuse a jakmile som jejpolozil antenu na terarko tak hlavu mala vonku z ukrytu a pozerala tak pol dna, tak som nevedel ci chyta tiez tv stanice alebo jej to nic nerobi, a dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 15:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jabcak
Neslyšel jsem o tom, že by nějak negativně na plazy působila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2013 21:52 jabcak – antena
dobry den, chcel by som sa opytat mam na terarku polozenu izbovu antenu zo zosilovacom a ci to na moju Adele ( krajta ) nejak neposoby ? nejake te vibracie alebo nieco ine, dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:41 Ronny
Já si pamatuju, že mi jednou "nová" krajta nechtěla žrát skoro půl roku. A dodnes si dává tak tři měsíce pauzu sama od sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 19:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Joker
Tu myš drž alespoň týden od hada - aby ji necítil, nezkoušej jí nabízet denně/obden.
Jinak neboj i takové mládě vydrží dva, tři měsíce bez potravy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 19:19 Joker
Tak já ještě panikařit nebudu:-) Jinak jak jsem psala, myš v teráriu není, chovám ji v přepravce (ke své velké radosti), jednou týdně mu ji tam na 24 hodin šoupnu a pak zase vyndám. Mám jenom strach, aby se znovu rozežrala, tam, odkud jsem ji kupovala, dostávala dvakrát týdně, přece jen je to ještě mládě ve vývinu... Nicméně věřím vám zkušenějším, v chovu hadů jsem opravdu začátečník:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 17:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Joker
Dobrá zpráva ( že ji vypnul na noc kámen ), akorát pro hada je měnís bez potravy to, co pro člověka pár hodin, myšku vyndej a další mu nabídni tak za 14 dní, uvidíš,že ji zblajzne jak malinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 17:02 Joker
Tak se hlásím znovu, ten kámen na noc podle rady vypínám a i po 14 dnech kromě hada chovám i myš (v oddělených ložnicích). Jediná změna - před týdnem se had poprvé od doby, co ho mám, vykálel. Mám být nervózní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 08:21 Muž Sewer [151] - Ještěři
Protože v noci těmto hadům netopíme ;-). Terárko je hezké, dej mu s krmením týden pokoj, zruš ten kámen a uvidíš,že to bude OK :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:10 Joker
Fotka k příspěvku Děkuji za odpověď. Žárovku (halogenová, 50 W) tam má, tu ale na noc vypínáme, aby měla i tmu. Ten kámen je nonstop zapnutý kvůli vytopení terárka (jak jsem psala, v noci je v terárku 22°C), protože jinak by tam byla v zima - v noci máme v místnosti cca 19°C. Proč je ten topný kámen špatně? Jinak přikládám fotku - vpravo pod žárovkou je topný kámen, vlevo za větví spává had.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 18:57 Muž Sewer [151] - Ještěři
Vyhoď topnej kámen a nahraď ho žárovkou a v žádnym případě netop pořád!! Jen od rána do večera. Dej jí týden s krmením pokoj a pak jí tam šoupni myšku a uvidíš, že si dá. Může to být změnou prostředí nebo třeba zimním klidem. To nepřetržité topení je špatně, radši to ještě jednou opakuju. Bude dobré sem nahrát fotku terária a nebo ještě líp - založit si prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 17:37 Joker – Krajta královská - nežere
Dobrý den, potřebuji poradit. Jako začátečník jsem koupila cca devítiměsíční krajtu královskou. Koupila jsem ji 3.1. s tím, že krmena byla naposled den předtím. Po týdnu (9.1.) jsem jí poprvé dala do terárka myš, nicméně krajta si jí od té doby nevšímá (myš tam vždy chvíli nechám, max 24 hodin v kuse, pak ji dám zase na nějakou dobu pryč). Také od té doby, co ji mám, ještě nekálela. Co se týče terárka, to má poměrně prostorné, přes den má v chladnější zóně (kde se zdržuje pořád) cca 24°C, v teplejší zóně (pod světlem) cca 28 - 29°C+ má k dispozici vyhřívaný kámen (cca 37°C). V noci teplota klesne asi na 22°C, kámen ale topí nonstop. Mám situaci začít nějak řešit?
Předem moc děkuji za rady.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 178x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/979-krajta-kralovska-nezere