Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

nemocná felsuma, pomoc!

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
nemocná felsuma, pomoc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 11:18 MartinaOpava – felzuma madagaskarská - nemocná kůže
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím máte někdo zkušenost s touto nemocí u felzumky? Má to tak 2-3 týdny, nežere jen olizuje med ze špejle, nevím jestli pije. Dávala jsem ji na tlamu AD3 a do medu trochu Ca, zapínám UVB. Je celkem akční, nemocně vypadá jen kůže. Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď. MartinaOpavaj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:08 elegans1 Re: MudrMichaela
Ono to někdy chvíli trvá.Pro felsumy není přirozené válet se někde na zemi,proto je vystresovaná.Pokud už neklouže,začne zase žrát.Párdenní hladovka ji neuškodí.Jinak kalcium chloratum se může dávat do vody k pití i preventivně.Dělám to tak v sezoně u zvířat,které mají snůšky třeba každých 10-14 dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:04 MudrMichaela
Felsumka vypadá o moc lépe, takže přípravek calcium chloratum nejspíš opravdu pomohl. Už neklouže po skle, je aktivní, zase spí ve svém milovaném bambusu, bohužel pořád ještě nežere.. Do terárka jsem dnes dala krabičku s cvrčky, aby na ně viděla a snad jí jejich pohyb přinese zase chuť k jídlu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 20:29 MudrMichaela
jen to, že klouže trochu po skle, ale snaží se, spíš mi přijde, že si špatně svlékla nožičky.. teď jsem jí dala calcium chloratum, A, D taky.. tak snad to pomůže.. teplotu má 30°C kropím 3x denně, ale bříško a nožičky si nemá ani snahu svléknout..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 19:50 elegans1 Re: MudrMichaela
Nic,ona stejně nic žrát nebude.Má problémy i s pohybem,že jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:50 MudrMichaela
A co jí mám dát jíst? 5 dní už nesnědla nic.. jen z donucení olízla kapku medu, kapku kašičky a to je tak vše. Jediné co, tak sama pije. Je vidět, že má prázdný bříško, je taková "spláclá"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:32 elegans1 Re: MudrMichaela
Dej jí na tlamku pár kapek calcium chloratum a mikrokapičky combisolu AD3.V podstatě stačí jen otřít o tlamku třeba namočené párátko.Roztok CaCl2 se může dávat i několik dnů.Většinou se to za pár dnů spraví.
Mě se tento problém občas vyskytuje u odchovů felsum,když jich mám hodně a nejsem schopný každou kontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:11 MudrMichaela
leteckaposta.cz/…
tady je fotka ze včera.. jeden chovatel mi poradil, že se jí mám pokusit sundat opatrně kůži, je tak apatická, že mi v klidu vydržela na ruce a většinu kůže si nechala sundat.. ten zbytek jí zůstal, nešel mi sundat a nechtěla jsem jí ublížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:04 MudrMichaela
terárium (pouze část samičky) 60x60x18x30 a výška 70cm, velikost samičky cca 12cm, krmím cvrčky, které obaluji ve vápníku a D3, dělám kašičky z mrkve, jablka, medu. Občas dostává Reptile elixír. Samec je odchovaný stejným způsobem je mu 5 let a má stejně velkou část terária a je v naprostém pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 17:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: MudrMichaela
Více info, terárium, velikost, krmení, UVB, minerály,...... + celého terária i zvířete, takhle nikdo neporadí. Po tisícáté píšu, že takovéto dotazy nelze zodpovědět. Je to stejné jako napsat :

Mám auto škoda Fabia, modré barvy, byla v garáži, je dva roky stará, jezdili jsme s ní dvakrát za měsíc do myčky a teď nejede.... nevíte co s ní je? Jaký díl vyměnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 16:57 michailo Re: MudrMichaela
Nějaká fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 16:29 MudrMichaela – nemocná felsuma, pomoc!
Dobrý den,

mám cca 6. měsíců starou samičku felsumy madagaskarské. Pořád byla v pořádku krásně rostla, ale poslední svlek měla špatný, pořád se nesvlékla úplně, klouže po skle a navíc už 5. dne nežere. Když se jí snažím dát cvrčka, jen klape pusou do vzduchu ("jak postížená"). Když jí nedám kapku kašičky na čumáček nedá si ani tu. Nikdo mi není schopný poradit, jak jí zachránit, ani říct co jí může být. Prosím o radu. V druhé polovině terária (je veliké oddělené sklem) je dospělý samec v naprostém pořádku.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 160x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/983-nemocna-felsuma-pomoc