Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

želva nádherná- samec nebo samice?

 

NápovědaFórum » Želvy » vodní 

+ přidat příspěvek
želva nádherná- samec nebo samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 01:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Andrea
Mohou být ale taky nemusí. Klidně se může stát, že samice vypustí neoplozená vejce do vody kde jsou obratem sežrána. Chovatel tak vůbec nemusí zjistit že k tomu došlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 21:51 Andrea Re: fajfmen
A s těmi vajíčky je to tedy jak? :) prostě pokud nemají samce,žádné vajíčka (ani neoplodnena) nejsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 16:37 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Andrea
Holky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 13:42 Andrea
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 13:41 Andrea – Samičky?
Prosím o radu,jedna se o samičky nebo samce? Žijí spolu v tomto dosti málem akváriu přibližně 20 let,takže předpokládám,že budou stejného pohlaví,mají malé drápky,takže si myslím,že jsou to samice. Někde jsem ale četla,že i neoplodnena samice klade vejce,ty mě však niky žádné nekladly. Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 19:29 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: martin
Rádo se stalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 18:51 martin Re: fajfmen
dik
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2014 17:52 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: martin
Hodilo by se to. Pokud možno i takové kde zvířátko není zatažené v krunýři. Jestli jsou mu vážně teprve dva roky, nejspíš se mu ještě neprotahují drápy předních pacek ani nezašpičaťuje čenich (u našeho mladého samečka se tyhle znaky pohlavního dimorfismu začaly zvýrazňovat až po třetím roce a ani teď, o rok později, není jejich vývoj zdaleka u konce), čili se zatím budeme muset spolehnout jen na ten ocásek. V tak nízkém věku ale ani ten ještě není spolehlivý, penis uvnitř ocasní kapsy začíná s překotným přirůstáním až v průběhu pohlavního dospívání - u některých se to pozná už dva roky po zakoupení miminka (přesněji zdánlivého miminka - mrně z faremního odchovu někde v Americe či Asii dodané do zverimexu sice může být přesně tak staré na kolik vypadá, jenže zároveň klidně i o rok nebo více starší a teprve v dobrých stabilních podmínkách začne dohánět zameškaný čas a vzrůst), u jiných ještě ne, úplně jisté je to až u větších želv.
Zkus se kdyžtak pozeptat ještě např. Huntera nebo Pogony, v želvách se dobře vyznají, a poslat fotky i jim. Pokud pak porovnáš typy od více chovatelů, získáš aspoň větší pravděpodobnost správného určení :-)
Ještě mě napadlo: pošli ty snímky do diskuse webu vivarista.sk . Štefan Čambal, který to tam vede, se dlouhá léta chovem vodních želv zabýval na skutečně vysoké úrovni a co si pamatuji, výborných želvičkářů tam chodilo hned několik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 10:20 martin Re: fajfmen
chces poslat vic fotek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 22:13 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: martin
Pavel si obvykle počká týden dva než někdo zareaguje na nějaký dotaz a pak vystoupí s opozičním názorem. To by bylo celkem v pořádku, jen kdyby alespoň uvedl odkud ta sebejistá procenta bere, jenže se tak zatím nestalo (čili neřeš to) ;-)
Já se samozřejmě mýlit mohu, z Tvé želvičky jsem viděl jen kousíček na fotce a hážu "do placu" pouze osobní typ (vytvořený na základě cca čtyřletého chovu různě starých dvou samců a tří samic trachemysek, což rozhodně nepředstavuje reprezentativní vzorek, natož potom kloudné zkušenosti - u tak dlouhověkých zvířat jsem teprve v počátcích). Mé doporučení - googli jak jen to jde a porovnávej odpovědi všech ;-), nespoléhej se jen na hlášky jednoho...
A vždy si prověř sebejisté týpky, co hodí do placu kategorické tvrzení bez uvedení zdroje, osobních zkušeností (s konkrétním odkazem - např. moji želví stránku si kliknutím na nick najdeš a prověříš snadno - za moc to doposud nestojí, ale dělám co mohu a ničím se netajím), či alespoň vyčteného... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 10:22 martin Re: pavel
podle čeho myslite že je to samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 20:43 pavel Re: martin
podle mě je to na 99% samička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 10:10 martin Re: fajfmen
dik za odpoved :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 09:42 martin – želva
jsou ji dva roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2014 22:10 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: martin
Kloaka je dost daleko od plastronu, přibližně v poslední třetině až čtvrtině ocasu - podle mého dospívající samec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 14:51 Muž maty [15] - Ještěři
Jak je stará???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 12:36 martin – želvy
Fotka k příspěvku dobrý den poratte mi prosím jestli to je samec nebo samice děkuji za odpověd
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: TerisSs
Někdy krátce po zimování ji zkus připustit. Soudě dle tvaru (šířky) krunýře by měla být velice plodná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 15:13 Muž ochi [0] - Ještěři
Je to samice na 100%. Kdysi jsem měl v akvateráriu 5 ks asi 10 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 21:13 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: TerisSs
100 % samička :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 18:49 TerisSs
Díky :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 18:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerisSs
samice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 18:05 TerisSs
Fotka k příspěvku tady :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 17:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TerisSs
Spíš než drápy na předních nohách, nás zajíma ocas pod krunýřem vzadu,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 14:03 TerisSs
Fotka k příspěvku tady jsou vyfoceny drápy :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 14:03 TerisSs – želva nádherná- samec nebo samice?
Fotka k příspěvku Ahoj. Poradíte mi prosím jestli je to samec nebo samice?Nejsem si jistá... už má 20 let... přidávám fotečku
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 214x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/985-zelva-nadherna-samec-nebo-samice