Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

seno pro králíka

 

NápovědaFórum » Primáti  

+ přidat příspěvek
seno pro králíka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 19:37 Žena petastastna [4] - HlodavciRe: Pogona
jeee supr děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 21:10 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Např. toto :

cz.vitakraft.com/…/

( je to první odkaz na který jsem narazil ), pokud pohledáš na netu, zjistíš, že pytel 10kg se prodává do 100Kč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 21:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: petastastna
Seno se dá nahradit i vojtěškovými granulemi či sušenými peletami, kilo vyjde kolem 8mi Kč ( musíš ale vzít velkej pytel ), sám tím krmím králíky pro výkrm a seno de-facto nepotřebuji ;-)

Navíc se dají pořídit pelety např. pro kojící králíky, mladé, s léčovem, nebo prostě obyčejné bez ničeho, jen trocha tuků a rozemletého sena,...
králíkovi 100%ně nahradí seno obyčejné a chovateli ušetří čas, shánění, námahu, atd. atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 09:30 Žena petastastna [4] - HlodavciRe: fajfmen
oni právě toho snědí hodně :-) a děkuju za tipy :-) právě sem loni nestihla nasušit tolik,letos toho bude mnohem víc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 18:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: petastastna
Novým bydlištěm se Ti to shánění patrně i usnadňuje - vyraz na periferii nebo dědiny okolo a určitě se s někým domluvíš. I když množství jaké popisuješ u běžného zahrádkáře/chovatele králíků asi neseženeš (praktici mívají do zásoby jen "něco málo" navrch, kdyby se zima protáhla), rozhodně by Ti takový člověk mohl aspoň něco málo vyměnit třeba za zmíněný tvrdý chleba a poradit kde seženeš víc. Kde je v okolí nějaký statek atp.
Na netu můžeš mrknout i na mapy okolí Tvého bydliště a vyhledat si lokace kravínů či koníren včetně nejkratších přístupových tras a zkusit to. Pokud máš auto, záležitost na hodinku dvě, cestování autobusy si vyžádá mnohem více času. Za pokus to ale stojí (a kdyby to nevyšlo, pořád zbývá ta varianta se zveráčem), rozhodně si ale v příští vegetační sezóně pokos, nasuš a kvalitně uskladni vlastní seno. Jak je vidět, rozhodně se to vyplatí ;-)

PS.
Původně jsem myslel že chováš jen tak jednoho zakrslého králíčka a tak jsem množství potřebného sena podhodnotil. Dnes jsem ale kouknul na Tvůj profil a už je mi jasné že toho potřebuješ hromadu. Od jara určitě kos a suš traviny jak to jenom půjde, co je u jednoho zvířátka lepší možnost se u více zvířat stává nutností! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 08:42 Žena petastastna [4] - HlodavciRe: fajfmen
Jenomže, tady prostě žádného neznam a rozdhodně mi na měsíc dva nebdue stačit igelitka :-D velkej Ptyel mi vystačí na měsíc,ale to je fuk, prostě nevim kd oby tady v kololí měl králíky... bydlím už ve Šternberku, u Olomouce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 22:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: petastastna
Jo to jakože teď nasušit? Tak to samozřejmě neklapne. Ale oni (už potřetí) zmiňovaní sedláci mají kvalitního sena ještě stále plné stodoly! A Ty ho potřebuješ na měsíc-dva jen igelitku. Tzn. co kráva vezme na tři žvejknutí do tlamy! Víš co Tě to bude stát? Nejspíš jenom "prosím pěkně" a pak "děkuji" ;-). A v zemědělském družstvu nebo konírně Ti toho naplní i pytel od brambor a budou se ještě chechtat, cože Ti tak záleží na hromadě "ničeho". Onu tu igelitku Ti totiž vrchovatou měrou nacpe i každičký majitel králíkárny, což je libovolný průměrný venkovan :-D . Jemu za to dej např. pytlík tvrdého chleba ;-)

Nejenže s Prahou momentálně splývá XY vesnic typu Čimice (Lipčická...), takže se na periferii dá pohodlně sehnat vykrmené prase které ještě dýchá, ony i ty dávno začleněné části jako např. Trója mají obvykle příjemně rustikální ráz. Trója je sice bokem, budiž (a samozřejmě nemá cenu potloukat se po té zbohatlické části), MHD tam ale jezdí co 20 minut. Hele, i v lokaci Stromovky (a nejen tam) funguje přímo uvnitř města několik usedlostí (zpravidla ve zdech historických statků) a zahrádkářských kolonií máte ranec. Stačí se jen dívat kolem sebe...
Je to celkem paradox - já bydlím na dohled od hraničního přechodu Klínovec, ale to seno Ti do dvou hodin seženu i na Žižkově od chovatele králíků (OK, švindluju, jednoho takového totiž znám :-D ), který si je pokosil a nasušil na vlastním dvorku za barákem...
Jakto že si je coby pražanda (měla bys to tam znát stokrát lépe nežli já) neseženeš snadno sama? Sedneš na metro, pak autobus MHD, dojedeš si na kraj města a slušně oslovíš prvního domorodce u plaňkového plotu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:06 Žena petastastna [4] - HlodavciRe: fajfmen
jenže ta tráva teď ne přemrzlá přece :-) ale našla sme že v hornbachu maj za 58 2,5 kg, je to celkem slušej balik,aspoň tak ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 20:07 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: petastastna
Jestli třeba chodíš na houby, naškubej někde daleko od silnice trávu a nasuš ji doma stejným způsobem jako je. Pro začátek. A pak/mezi tím se domluv na odběr s nějakým sedlákem. Nic lepšího už asi doporučit nelze... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 07:07 Žena petastastna [4] - HlodavciRe: fajfmen
no to se msi sice nasušila,ale nevyšlo mi ,proto teď sháním jinej a proto ho shánim tady, protože ve zveráči to neni nic moc a ještě drahý :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 01:21 Muž Felix [754] - Ještěři
Ve zveráči nekupuj. To je aušus podřadný i jako stelivo. Vyraz někdy na dědinu a domluv se se sedlákem. Anebo si pokos a nasuš vlastní třeba na chatě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 07:50 Žena petastastna [4] - Hlodavci – seno pro králíka
Ahoj, nevíte někdo kde sehnat za rozumnou cen useno pro králíky? Dá se koupit takový ten velký balík, ale to je dost hrubé seno... nevíte někdo o něčem? Bydlím u Olomouce....

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Primáti • Zobrazeno 125x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/996-seno-pro-kralika