Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Nápověda

 

Nápověda » Nádrže návštěvníkůTiskVytisknout tuto stránku 

Základní informace: V nádržích návštěvníků si může každý uživatel, který je registrovaný na našich stránkách, bezplatně vytvořit prezentaci svého akvária, případně zahradního jezírka. Každý akvarista může mít neomezený počet prezentací nádrží.

Schéma nádrží

Seznam nádrží: Po vstupu do sekce nádrže návštěvníků se Vám otevře stránka s 20 nejnověji upravenými nádržemi. U každé nádrže jsou informace o názvu nádrže, druhové kategorii, datu vložení nádrže do databáze, o objemu nádrže (tedy i o kategorii), o vlastníkovi nádrže, o datu poslední aktualizace, o počtu fotek, komentářů, hodnocení a samozřejmě náhled nádrže. Šipky nahoru a dolů, které jsou pod názvy jednotlivých sloupců, slouží k seřazení nádrží vzestupně a nebo sestupně podle údajů uvedených v konkrétním sloupci. Například pro seřazení podle objemu nádrže od největších, kliknete na šipku dolů pod nadpisem Objem. Kliknutím na název nádrže se dostanete na detailní prezentaci nádrže. Kliknutím na autora nádrže si přečtete podrobnější informace o majiteli dané nádrže. Seznam nádrží se nevypisuje kompletní, na další stránky seznamu se dostanete kliknutím na čísla dole na stránce.

Ikonky ve sloupci aktualizace mají význam:
popis Změna v základních informacích o nádrži
fotka Přidání nové fotografie k nádrži
video Přidání nového videa k nádrži
ryby Změna v seznamu ryb v nádrži
rostlina Změna v seznamu rostlin v nádrži
ostatní Změna v seznamu ostatních živočichů v nádrži
deník Nový záznam v deníku (o životě v nádrži)

Vyhledávání v nádržích: Jedná se o funkci, pomocí které můžete vyhledávat ve všech nádržích určitý text. Vyplňte jen kolonky, ve kterých chcete hledat, ostatní nechte prázdné. Můžete vyplnit od jedné až po všechny kolonky. Čím více kolonek vyplníte, tím menší počet nádrží systém najde. Vyhledávají se totiž nádrže, které splňují všechny zadané podmínky současně. Kliknutím na "Prohledat nádrže" odešlete svůj požadavek. Vyhledávání v deníku, vyhledávání ryb, rostlin a ostatních v nádržích je nezávislé na výše uvedenm vyhledávání. Např.: Zadáním živorodka duhová do políčka "Ryba" se Vám vypíší všechny nádrže, ve kterých je živorodka duhová a přitom se ignoruje vyplnění jakýchkoli jiných kolonek. Při vyhledávání nemusíte psát celá slova, stačí jen několik písmen na libovolné pozici ve slově.

Vyhledávání v akvaristech: Vyplňte kolonky, podle kterých chcete vyhledávat a klikněte na vyhledat. Systém vypíše jen záznamy, které vyhovují VŠEM Vámi zadaným požadavkům současně. Nemusíte psát celá slova, stačí jen několik písmen na libovolné pozici ve slově. Vyplněním příliš mnoha kolonek zúžíte výsledný výběr.

Prezentace nádrže: Vedle hlavní fotky nádrže jsou uvedeny základní údaje o akváriu, jako objem, rozměry, založení, průměrné hodnocení apod. Odkaz "Přidat k oblíbeným nádržím" přidá zobrazenou nádrž do Vašeho profilu k oblíbeným a pak tuto nádrž snadno najdete (týká se jen registrovaných a trvale přihlášených uživatelů). Nejnovější fotografie zobrazují 20 nejnověji přidaných fotek, všechny zobrazíte kliknutím na odkaz "zobrazit všechny fotografie k nádrži". Pod nadpisem Ryby najdete výpis všech ryb chovaných v dané nádrži (s uvedeným počtu jedinců a případně s krátkou poznámkou). Ikonka "otevřené knihy" v seznamu Vás odkáže na atlas ryb, kde se dočetete podrobnější informace o dané rybce. Pokud je k dispozici fotografie ryby, název ryby se změní v odkaz, na který když kliknete, tak se dostanete právě na fotografii dané ryby. Podobně je udělaný i seznam rostlin a ostatních živočichů v nádrži. Akvaristický deník vypisuje maximálně pět nejnovějších záznamů o životě v akváriu. Všechny záznamy zobrazíte kliknutím na "další záznamy v deníku".

Hodnocení návštěvníků: Abychom odlišili výborné nádrže od průměrných a vyloženě špatných, zavedli jsme hodnocení nádrží. Každý zaregistrovaný a přihlášený návštěvník, který má aktivní alespoň jednu nádrž (déle než 3 dny), má možnost hodnotit ostatní akvária. Známkování probíhá pomocí procent: nejlepší = 100%, nejhorší = 1%. Při hlasování pod 30% musíte svoje hodnocení zdůvodnit komentářem. Jinak se hodnocení neuloží. Ze všech hlasování k nádrži se spočítá průměr, který se zobrazuje u nádrže. Čím vyšší číslo, tím lepší. U nádrže se vypisuje nejen tento průměr, ale i počet hodnotících a pozice akvária ve své kategorii a pozice celková, tedy bez ohledu na kategorie. Vaše hodnocení můžete kdykoli později změnit. Více o hodnocení najdete v pravidlech hodnocení. Pokud má někdo nádrž mezi oblíbenými, zobrazí se jeho jméno v seznamu "Oblíbená u akvaristů".

Komentáře návštěvníků: Na konci prezentace každé nádrže se vypisuje 10 nejnovějších komentářů k nádrži. Všechny komentáře zobrazíte kliknutím na "zobrazit všechny komentáře k nádrži". Číslo v hranatých závorkách je pořadové číslo příspěvku a slouží pro odkazování se na komentář někoho jiného. Např.: "Jak napsal [3], souhlasím...", atp. V případě, že najdete sprostý nebo jinak nevhodný komentář, klikněte na červený křížek, který je umístěn před komentářem. Nahlásíte nám tímto nevhodné komentáře, které pak můžeme rychle smazat. Kliknutím na šipku nahoru nebo dolů můžete změnit řazení komentářů. Konečně kliknutím na "přidat komentář" a následným vyplněním formuláře vložíte svůj vlastní komentář k nádrži. Pokud komentář vkládá registrovaný uživatel, zobrazí se u jeho jména ® a kliknutím na toto jméno zobrazíte detailní informace o akvaristovi, který komentář u nádrže zanechal.

Vidím pořád starou hlavní fotku nádrže: Pokud jste si změnili hlavní fotku nádrže a stále vidíte (v prezentaci nebo v administraci tu starou), tak nezoufejte. Fotka se změnila, pouze Váš prohlížeč si ji nestáhnul znovu. Zobrazuje proto starou, i když na webu je již nová. Většinou pomůže stisknout F5 nebo CTRL+F5 na stránce, kde se Vám objevuje stará fotka. Měli byste tím donutit prohlížeč, aby si stáhnul novou. Pokud to nezabere, smažte dočasné soubory internetu podle návodu a poté dejte F5.

Videa nahraná k nádrži se automaticky po schválení redakcí zveřejní návštěvníkům v tom formátu, v jakém byla na web uložena. Poté videa ručně převádím do formátu flv, abych zajistil bezproblémové přehrání přímo na stránkách rybicky.net. Ovšem v době mezi schválením a převodem závisí možnost přehrání videa na softwaru, který má návštěvník nainstalovaný v počítači. Pokud tedy návštěvníkovi v počítači chybí program, který dokáže přehrávat určitý formát videa, musí počkat, až video převedu do standardního formátu flv.

Archivované prezentace: Prezentace se dostane do archivu automaticky, pokud od poslední úpravy uplynou více než tři měsíce. Archivovat prezentaci je možné také ručně v seznamu prezentací. Z archivu se prezentace dostane buď nahráním nové fotky (okamžitý přesun z archivu) nebo jakoukoli jinou úpravou v prezentaci (obnova z archivu pak proběhne přes noc). Archivované prezentace nelze hodnotit ani komentovat.

© TERARKA.NET - https://terarka.net/napoveda/nadrze