Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Parosnička srdíčková

 

Atlasy » Atlas obojživelníků » Parosnička srdíčková 

Dyscophus guineti | © Landvir

» další fotky

Velikost
4
cm
9
Latinsky: Dyscophus guineti
Čeleď: Microhylidae
Objeveno: (Grandidier, 1875)
Rozšíření: Východní Madagaskar
Potrava: masožravec - hmyz - cvrčci, sarančata, mouční červi, vitamíny pro obojživelníky, menší obratlovce - myší holátka
Rozmnožování: Sameček dorůstá 4 až 6 cm, samička 7 až 9 cm, je také zavalitější. V období rozmnožování se žabky ve velkém počtu shlukují k jakýmkoliv tůňkám, kde následně samička kladou svá vajíčka. Snůška může čítat až 1500 vajíček, které se ve shlucích vznášejí u vodní hladiny. Pulci se líhnou asi po dvou dnech a jsou přibližně 6 mm velcí. Další zhruba dva měsíce se vydatně krmí, často se objevuje i kanibalismus. Zhruba po dvou měsících dochází k metamorfóze. Pohlavně žabky dospívají mezi 2 až 3 rokem, samičky o něco později než samci.
Charakteristika: Obyvatel lesního biotopu. Oblíbila si menší tůňky se stojatou, mírně prohřátou vodou, které jsou do 200 metrů n. m. Zbarvení je sytě červené, za okem se táhne černý pruh. Samci mají rezonanční měchýřek a zduřeniny na vnitřní straně předních nohou. Vylučuje mírně toxický sekret, proto je dobré být opatrný při manipulaci s žabkou a pravidelně čistit terárium, aby se žabky vzájemně neotrávily a také si po každé manipulaci umývat ruce. Žáby s noční aktivitou. Terárium by mělo mít rozměry alespoň 60x50x50 cm, podklad by měla být směs rašeliny, písku a mechu, asi 1/3 plochy dna by měla zabírat vodní nádržka 5-10 cm hluboká. Vhodné je též do terária umístit kusy kůry, pod kterými by žabka mohla najít úkryt.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Parosnička srdíčková
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/obojzivelnici/parosnicka_srdickova