Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Rosnička včelí

 

Atlasy » Atlas obojživelníků » Rosnička včelí 

Trachycephalus resinifictrix | © M. Kořínek- biolib.cz

» další fotky

Velikost
8
cm
10
Latinsky: Trachycephalus resinifictrix
Čeleď: Hylidae
Synonyma: Rosnička harlekýn, Rosnička pruhovaná
Objeveno: (Goeldi, 1907)
Rozšíření: Jižní Amerika: Venezuela, Surinam, Brazílie, Francouzská Guyana
Potrava: Živí se hmyzem - cvrčky, šváby, sarančata, mouční červy, komářími larvami, žížalami, holaty myší. Přidáváme do potravy vytamíny.
Rozmnožování: Pro úspěšné rozmnožení je nutné vytvořit dojem, který simuluje období sucha a dešťů, čehož docílíme změnou rosení. V období sucha rosíme jen 3x týdně, v období dešťů i nekolikrát denně. Po několika dnech intenzivního rosení přemístíme pár do terária, jehož dno je zcela zalité vodou o výšce cca 10 cm a nad ní umístíme větev. K páření dochází v noci, kdy samice vypouští shluky vajíček, které samec oplodňuje. Samice během páření naklade i více než 1000 vajíček. Vývoj je rychlý, vodu s vajíčny musíme provzdušňovat. Za cca 3 dny se líhnou pulci. Krmíme je sušenou potravou pro ryby a drobným živým hmyzem (octomilky). K přeměně dochází za 35-45 dnů. Pohlavně dospívají přibližně ve dvou letech.
Charakteristika: Je to nenáročný druh jihoamerické rosničky s atraktivním zbarvením. Chováme je v teráriu o rozměrech cca 70x60x60 cm a větších. Teplotu udržujeme mezi 20-25 °C. Jako substrát je vhodný říční štěrk. Do terária umístíme větve ke šplhání a menší bazének (20x30 cm, hloubka do 10 cm). Při ohrožení vylučuje mléčně zbarvený sekret. Aktivní je především v noci. Samci jsou menší a na krku mají zvukové rezonátory. Dožívají se i více než 20 let.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Rosnička včelí
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/obojzivelnici/rosnicka_vceli