Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Skočík indomalajský

 

Atlasy » Atlas obojživelníků » Skočík indomalajský 

Occidozyga lima | © Landvir
NáročnostVelikostVěkCenaČasová nár.
Poměrně snadný2270Nízká
cmlet
34110
Latinsky: Occidozyga lima
Čeleď: Dicroglossidae
Objeveno: (Gravenhorst, 1829)
Rozšíření: Jihovýchodní Asie: Indonésie, jižní Čína, Vietnam, Laos
Potrava: Pro zdraví je důležité také správné krmení. Jako u všech žabek, je podstatná potrava živá a co nejpestřejší. V případě krmení třeba jen (mladými) cvrčky, je pak nutné zajistit doplněk stravy s vápníkem. Krom cvrčků, komářích larev, octomilek či třeba domácích much, jim můžeme naservírovat také běžné ovoce, nebo občas i vločkové krmení. Ve zverimexu pak můžete nalézt různá krmení přímo pro žabky a můžeme použít i krmení pro želvy. Pokud si chceme krmení udělat zajímavější, můžeme využít plavání žabek u hladiny a podávat jím krmení pinzetou či kleštičkami.
Rozmnožování: Kladením vajíček, ze kterých se líhnou pulci.
Charakteristika: Název Floating Frog (Plovoucí žabka), byl odvozen z nejběžnější polohy těchto žabek. Z polohy, ve které připomínají korek plovoucí po hladině. Jejich délka života se pohybuje kolem tří let. Jsou to velmi malé žabky, dorůstající do velikosti okolo 3 cm. Samičky jsou zpravidla větší než samečci. Obvyklá základní barva hrubé kůže je zeleno-hnědá se světlým pruhem na horní polovině zad. Tvar těla je robustní a na končetinách se vyskytují dlouhé prsty. Chování je velmi klidné a mírumilovné, snášejí se nejen s jinými druhy žabek, ale i s rybkami. Navíc se u nich téměř neprojevují znaky plachosti.

Pro jedince tohoto druhu se doporučuje aspoň 10 litrů. Jedná se však o skupinového tvora, který by se měl chovat ideálně v počtu šesti a více kusů. Hloubka vodního sloupce není příliš důležitá, stejně jako substrát použitý na dno, neboť žabky se zdržují hlavně u hladiny (v již zmíněné poloze výše). V případě, že nemáme na nádrži žádný kryt, napustíme nádrž jen do poloviny, aby nám žabky nemohli vyskočit. Nejvhodnějším místem pro chov je paludárium s menšími ostrůvky a plovoucím dřevem nebo rostlinami. V samotné nádrži se doporučuje bohatý výskyt vzrostlých stonkových a plovoucích rostlin. Dále jsou vítané různé kameny a dřeviny dosahující k hladině, na kterých by si mohli žabky odpočinout.

I když by se mělo jednat o zcela vodní žabku, někteří chovatelé tvrdí, že bez ostrůvku, na který by si mohly vylézt, jsou náchylnější k nemocem. Lépe se jim pak daří v měkké vodě.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Skočík indomalajský
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/obojzivelnici/skocik_indomalajsky