Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Laboratorní myšky

 

Články » Laboratorní myšky 

Když se řekne laboratorní myš, tak si asi hodně z nás představí bílou myšku s červenýma očima:) Jako zvíře je pěkné, rychle se rozmnožuje (i v NEJZÁKLADNĚJŠÍCH podmínkách) nevýhoda však je, že jejich moč není pro náš nos nic příjemného. Takže jestli plánujete, že myšky budou spinkat s Vámi v jedné místnosti, tak budete muset mít otevřené okno 24 hodin denně! Informace, které zde napíšu, jsem nasbírala já sama z různých článků a některé mi poradila uživatelka Janiska

Bydlení: V kleci, akváriu(ale dobře větrané), plastové bedýnce (v bedýnkách většinou chovají lidé, kteří mají myšky jako potravu hadům). Protože se myšky umí protáhnout malými dírami, volíme klec s mezerami 0,5cm. Nezapomeňte zabezpečit klec tak, aby myška neutekla. Mohlo by se taky potom stát, že už jí nikdy neuvidíte. Do klece (teda jen jestli nemáte myšky pro hadyJ) by myšky rády dostaly kolotoč, (lepší je plastový… do železného si můžou zaplést ocásek nebo nožkuL ) různé prolézačky z toaletního papíru, domeček, napáječku a misku na jídlo. Když jim do klece dáte seno, tak si z něj budou stavět hnízdečko. Nanesou si ho do domečku a tam si to pěkně upraví dle svého.

Podestýlka: já osobně volím hobliny a to proto, že je můžu lehce zadarmo sehnat. Můžete dát pelety, kukuřičnou podestýlku

Potrava: Směsi pro hlodavce. Já třeba mám pro křečky. Pozor, aby krmení neobsahovalo samé velké kusy. Taky než koupíte jakékoliv jídlo, raději ho pečlivě zkontrolujte přes obal, aby tam náhodou nebyla plíseň. Kdyby jste náhodou koupili krmivo s plísní, tak raději obětujte pár korunek pro nové jídlo, protože by to s plísní nemuselo s myškou vypadat dobře. Dále myškám nedávejte nic uzeného a kořeněného.

Voda: Nejlépe z napáječky. Můžeme použít i misku. Myšky rády čistou vodu a hlavně bez !!!chlóru!!!

Jestliže chcete myšku na mazlení, tak si kupte samce. Samičky bývají agresivnější (tohle mám i z mých zkušeností)

 

F

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 2x Nelíbilo se: 1x Zveřejněno: 17.07.2009 Upraveno: 17.07.2009 Přečteno: 3049x

Schválili: Rexik *** 21.11.13 • Rex *** 21.11.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Hlodavci
23.02.2009*****Druhy podestýlek pro morčata2660x
02.12.2009*****Myš laboratorní3677x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 6 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

[6] Janiska® 29.06.2011
vyskovak: taky jsem nemela nikdy agresivni mys - ono to plati mozna v ramci vnitrodruhove agresivity mezi samci, ale to je asi normalni...proste nekolik samcu mezi sebou se berou jako konkurenci, pokud na sebe nejsou zvykli od malicka a je mezi nimi samice...je to prorozene. Ja chovam samecky po jednom a samicky ve skupine, nikdy mne zadna ma samice nekousla. Ani samec.

[5] Janiska® 29.06.2011
kevin: asi se jí tam více líbí, nerozlišuje to tak, jako my lidé . jinak nevím, možná právě, že jí tam taháte za ocas tam nechce spát...Jana

[4] vyskovak® 01.06.2011
Já bych upravil, že na mazlení jsou lepší samci, protože to není tak úplně pravda. 1. Samci opravdu hodně smrdí, obzvlášť v létě. 2. Nezpozoroval jsem, že by samice byly agresivnější a vůbec celkově myši nejsou agresivní. Takže pokud jsi měla nějakou agresivní samici myši, tak to byla vyjímka. Tohle píšu nejen z vlastních zkušeností.

[3] ® 10.02.2011
Ahoj rád bych vědel proč má myš spí na plastovým kolotoči a né v plastovým domě ??A můj mladší brácha si hrál s mojí myškou tahal jí za ocas aby šla do domečku a roztočil kolotoč a ona z toho vylétla je to problém?

[2] Pogona® 29.07.2009
Je vidět, že autorka se velmi snažila, ale přeci jen má článek své mušky, ale jen tak dál, ono se to časem poddá :)

[1] Janiska® 05.07.2009
No tak dodala bych, že klece pro myši je nutno vybírat s velikou pečlivostí a taky přeměřit mezery mezi šprušlema, myši se snadno protáhnou a je nutno koupit s mezerami 0,5 cm...voda bez chloru, to je snad jasné...jinak kolotoč pro myšky nejlépe plastový, když už musí být, do železného si můžou zaplést ocas, nohu...je dobré chovat více samiček nebo jednoho samce, samice jsou velice společenské a pokud chcete mazlíka, tak si pořiďte samečka. Je nutné zabezpečit ubikaci pro myšky víkem, ale zároveň, aby i dostatečně větrala. Myši jsou obratné, relativně chytré, oproti křečkům a hodně obratné. Chová se mnoho barevných variant, různé typy srstí, na internetu najdete spostu zajímavých informací, pokud máte chuť se tím zabývat blíže. Pokud jsou jako papání pro hady, tak se to vše tak řešit samo sebou nemusí :-)

Další články tohoto autora
Žádné další články

© TERARKA.NET - http://terarka.net/clanky/25-laboratorni-mysky