Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama Kočinčinská koupání

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Agama Kočinčinská koupání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 12:30 TerezaSenk
Ahoj, my občas necháme našeho mazlíčka vyblbnout se ve vaně, dávej pozor na teplotu vody, neměla by být ani moc studená, ani moc teplá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:44 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: 7Kate
Doslova hned. Taková polopouštní vousatka se sice sice musí teprv vlastní zkušeností učit jak se chovat při styku s vodou (mládě se utopí i v polévkové lžíci vody, vzrostlý jedinec se ale může snadno stát náruživým plavcem který se dokonce umí i potápět), končinčina je ale zvířátko z deštného pralesa. Umí plavat a potápět se od přírody, je to vlastně její nejpřirozenější únikový reflex.
Rovnou i miminku udělej bazén jak pro vodní želvu, jen dej nad něj nějakou šikovnou rozsochatou větev... Držení takového tvora bez přístupu k větší vodní ploše (a hloubce) je vlastně proti jeho přirozenosti ;-)

To plování bříškem vzhůru bez reakcí na dotek je ale divné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 14:53 7Kate – ..
Děkuju, a od kolika (let) bych jí to měla dopřát? Dala jsem ji do vany, kde jsem ji nechala velký kámen jako ostrůvek a naplnila jsem vanu asi 10cm vody a ona se mi otočila břichem nahoru a nereagovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 20:17 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: 7Kate
Kočinčina žije u vody. Výhradně. Utíká tam před predátory. Občas přeplave nebo dokonce po hladině přeběhne řeku (akorát v tom není zdaleka tak dobrá jako nepříbuzný bazilišek z Jižní Ameriky - konvergentní vývoj) na druhý břeh, jindy se ponoří na dno (ano, umí se i potápět a zadržet dech na několik minut)... Tahle agama je plavec od přírody a ptát se na její koupání je, s prominutím, jako dotaz - "mám svým pavím očkům napustit do akvárka vodu?" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 14:29 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: 7Kate
Samozřejmostí je bazének v teráriu ,ale v podstatě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 14:05 7Kate – Agama Kočinčinská koupání
Ahoj, chtěla jsem se zeptat .. Je dobré dávat agamu do vany, aby si zaplavala? coze

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 82x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1001-agama-kocincinska-koupani