Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

přeprava

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
přeprava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 15:51 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
Jo, kurýra jsem navrhovala. Jenže to mi paní odmítla, protože ho tam někde zrušili :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2014 15:46 elegans1 Re: Nessy
Poštou v žádném případě.Jde to ale poslat kurýrem Českých drah.Je to sice trochu dražší,ale přesně víš,kdy a kterým vlakem dorazí.Oficiálně se to sice už nesmí,ale stačí říct,že v balíku jsou třeba orchideje a v pohodě.V tomto období stačí použít polystyrenovou bednu a heatpack.Jak nejsem zrovna příznivcem Českých drah,tak na služby kurýra nemůžu říct křivé slovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 07:44 Žena Nessy [124] - Ještěři – Blansko - Praha-východ
Nevíte o někom, kdo by v blízké době jen tuhle cestu? Včera jsem viděla inzerát s ciliátem odtamtud, ale nevím, jestli mám věřit ČP balík do ruky... hmm (Spíš se mi tomu nechce moc věřit, že by mi přišel v pořádku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2013 14:04 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Nessy
Ten aktivivanej topnej pytlík zabal do tlustý ponožky, nebo raděj do celýho páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 12:06 Muž Fosgen [1] - ObojživelníciRe: Nessy
Tak pokud to bude obalené látkou tak by se neměla spálit. Jo určitě se vejde ocas je delší jak celé tělo, takže se tam nějak smotá. Možná bude problém ji tam dostat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 11:48 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Fosgen
Píšou na něm max 55°C. Když ho obalím nějakou látkou, tak by se spálit neměla.
jo, je to rozměr i s ocasem, je to ještě mláďátko ;-) Takže se vejde? Fajn :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 10:55 Muž Fosgen [1] - ObojživelníciRe: Nessy
Ideální by bylo vzít auto a nějakou krabici (třeba od bot) a agamu převést ve vytopeném autě takto. Pokud tuto možnost nemáš volil bych asi ten termobox. Pokud rozměr agamy je včetně ocasu tak se ti tam vejde. Pod bundou by to ideální asi nebylo, protože by se podle mě dost vztekala a mohla by si udělat nějaký úraz.

Dej pozor aby ti ten pytlík netopil moc. Já mám nějaký doma a ten po zlomení má až 60st a to by mohlo agamu popálit, kdyby na něm třeba ležela. Ideální by holt byl ten box větších rozměrů a nebo si ho sama vyrob z polystyrenových desek a lepenky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 09:08 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nessy
Prosííím, dopoví mi někdo? Dnes po práci si pro ní jedu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 07:03 Žena Nessy [124] - Ještěři – Přeprava v zimě
Můžu si půjčit z práce polystyrenový box (vnitřní velikost 21*16; agama má 31 cm - jde to použít na převoz nebo to chce něco většího?), do něj bych dala výhřevný sáček (takové to umělé s „vodou“, kde když se zlomí plíšek, tak to ztvrdne a hřeje) a teplo by se mělo udržet v pohodě. Problém je, že když si to půjčím, musím to vrátit, tím pádem do toho nemůžu udělat dírky. Jak často to tedy otevírat, aby měla agamka dostatek vzduchu? Pojedu cca 1,5 hodiny.
Nebo je to celé blbost a mám to vymyslet jinak? Třeba malým faunaboxem (který je ale asi 18*12*14) pod bundou nebo látkovým sáčkem pod bundou? A pod tou bundou bude mít dost vzduchu? Zatím jsem pod bundou vezla jen rybičky a těm se větrat nemusí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 09:02 Muž Střelec [74] - Ještěři – termotaška
Já jsem si vezl chamíka od chovatele před silvestrem - použil jsem termotašku a v ní jsem měl láhev s teplou vodou. "Miminko" bylo v plastové krabičce lehce obalené papírovou utěrkou, posazené ma té flašce. Po nástupu do vlaku nevypadalo zviřátko moc dobře (tmavě hnědý se žlutejma a světle hnědejma tečkama), ale to bylo úprkem na vlak - 2 km pěšky za 20 minut. Chamík si musel připadat jak v mixéru. Když jsem ho doma "vybalil", byl spokojeně zelenej a chrněl na větvi v přepravní krabičce. Do terárka vlít s nadšením a po dvou hodinách už v pohodě žral.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2013 20:34 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Larisa
Dej si triko do kalhot a mikinu taky (kvůli vypadnutí zvířete), ještěrku vyndej z krabičky a lupni si ji tam. Zapni bundu a můžeš vyrazit. I kdyby bylo venku minus dvacet, zvířátko si bude tělesným kontaktem brát teplo od Tebe (izolováno od vnějšího mrazu) a nanejvýš Tě (než se uklidní) kapánek poškrábe. Nepodstatný detail ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:43 Žena Larisa [4] - Ještěři
super díky, a kdyby mě někdo nechtěl pustit k okýnk tak ukáž co mám v krabici a hned se uvolní celé kupé smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 16:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Larisa
Krabice + polystyren, do ní rpo jistotu PETku teplé vody a ve vlaku si sedni k topení, co nejdál ode dveří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 14:20 Žena Larisa [4] - Ještěři – přeprava
zdravím, vypadá to,že si o víkendu pojedu pro agamu. pojedu vlakem tak se chci zeptat co si na ni vzít, mám olepit krabici polystyrenem nebo mám doma takovou přenosnou tašku na kočku- je teplá. dívala jsem se,že se prodávají i polyst.boxy,ale ten do víkendu už neseženu a myslím, že krabice s polystyr.vyjde na stejno a levněj.co myslíte?děkují

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 171x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1006-preprava