Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama kouše druhou agamu

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Agama kouše druhou agamu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 12:53 Žena mia [0] - Ještěři
Tak já si říkala, že si to třeba vyřídí a dají si pokoj.. pořizovali jsme si obě najednou jako uplně malinké aby byli v pohodě a ted v jednom roce začne tohle.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 23:38 Muž Felix [754] - Ještěři
Samozřejmě. Pokud jedno zvíře utlačuje druhé, není o čem přemýšlet... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 17:32 Žena mia [0] - Ještěři
Byli u nás další dvoje známý co mají agamy a prý jsou obě samice. Ale ta jedna je fakt moc dominantní. Furt kýve tou hlavou a zčernává a kouše tu druhou. Mám strach, že jí nakonec fakt něco udělá. Ta druhá už i třetí den vůbec nežere. Myslíte, že bude lepší je oddělit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 21:12 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: mia
Pevně sevřená kloaka, relativně úzká báze ocasu, hemipenisy se v patřičných místech nerýsují. I dík poměru k ruce co ji drží, typoval bych samici.
Jenže u tohoto druhu je sexuální dimorfismus mizivý a i fyzicky zdatné samice se leckdy chovají a vypadají jako samci (a slabý drobnější sameček imituje holku), takže se na to nedá 100% sázet. Podle fotky tedy jistě ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: mia
Chtělo by to fotku v "lepší" pozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:00 Žena mia [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku tak tady je dnešní fotka, snad stačí, ona (nebo on) je poslední dobou fakt nesdílná tak jí nechci moc otravovat ;-) jen doufám, že to fakt není samec, to nevím co bych pak dělala...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 14:41 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Jirka
ale poslednich par dni ma samice uz okousanou kuzi na hlave

Rozdělil bych je na nějakou dobu,alespoň než se jí to zahojí.

A jinak mate naky tip na dezinfekci vhodnou pro agamy?

Používám do ran 3% roztok peroxidu vodíku nebo se dá použít naředěná betadine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 13:27 Jirka
Dobrý den. Mám stejny problem,vetsi(asi samec) kouse furt tu mensi do hlavy,coz by nevadilo dela to uz asi rok,ale poslednich par dni ma samice uz okousanou kuzi na hlave.
A jinak mate naky tip na dezinfekci vhodnou pro agamy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 12:21 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: mia
ok
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 11:56 Žena mia [0] - Ještěři
No taky mě to napadlo, koukali jsme právě u kámoše na jeho samce abychom to porovnali a u něj to jde teda pořádně poznat, u tý naší ne. Koukal na to i ten kámoš a říkal že podle něj je to samice. Ale odpoledne jí tedy vyfotím a dám sem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 11:28 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: mia
Možná že to bude tím, že ta druhá "samice" je samec kterej se chce pářit...
Víš to 100% že to jsou dvě samice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 09:36 Žena mia [0] - Ještěři – Agama kouše druhou agamu
Zdravím, potřebovala bych poradit. Mám dvě agamy (samice) je jim rok a nějaké měsíce. Celou dobu spolu vycházeli v pohodě, na Vánoce jsme je dali spát na měsíc a pár dní. Po probuzení jedna začala být dost nepřijemná i na nás, nafukuje se, syčí na nás, ze začátku ani moc jíst nechtěla. A pak jsem si několikrát všimla, že tu druhou agamu zažene do rohu ta tam jí kouše do hlavy. Před 10ti dny, druhá agama nás překvapila tím, že nám nechala v terárku 8 vajec. A od té doby co měla tu snůšku jí druhá agama stále napadá a kouše. Přijde mi, že je to čím dál tím víc. Teď už tak 1-2x denně. Vždy je odeženu, ale také nejsem doma pořád. Mám strach aby jí nějak vážně neublížila. Nevíte čím to může být? Nebo jak tomu zabránit? Díky moc za rady... Jsou to mé první ještěrky tak v tom zkušenosti nemám, jen z čtení... hmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 175x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1014-agama-kouse-druhou-agamu