Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zverimexy

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zverimexy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:17 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Verčák
Zkus se poptat na forum.vivarista.sk
Pod nickem "tana" je tam moderátorkou zkušená teraristka právě z téhle oblasti a ta Ti jistě dobře poradí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:15 Žena Verčák [112] - Ještěři
Pokud by jste věděli někdo o takovém dobrém zverimexu v Opavě nebo poblíž tak sem s tím :-) V jednom, co znám, když jsme kupovali suchozemskou želvu tak nám do měsíce umřela, navíc tam neprodávají žádný krmný hmyz (zajímalo by mě čím krmí ty agamky co tam prodávají), v tom druhém zase prodávají strašná mrňata. Snad ten v Hypernově by šel, ale zatím jsem tam kupovala jenom cvrčky a sarančata. Co Opaváci? Je tu vůbec nějaký? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:10 Žena Verčák [112] - Ještěři – Re: poklad
Píše mi to že obsah je momentálně nedostupný :-( :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:05 Žena poklad [8] - Hadi – Obchod pro zvířátka - Telč
Sice je to pro Vás všechny docela z ruky, ale až budete putovat po republice, zkuste se stavit v tomto obchodě.

www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 00:04 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Lepší ale bude, když napíšeš kde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 23:59 Sisis – Re: l3nka
Já takový zverimex našla. Sice to chvili trvalo, ale jsou tam lidi, kteří vědí o čem mluví, jsou ochotní a mají ke zvířatům vztah. Jinam už nejdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 22:14 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: stevo112
Hmmm, to je ale logika. Tím, že tam koupím ten zverimex podpořím... stydim pokud si nechám ( i špatně ) poradit, pak z toho živ nebude... hmm takže z toho vyplývá HLAVNĚ NEKUPOVAT ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 17:20 stevo112
Kupovat aj hej.. ale nenechat si od nich poradit no ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 16:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Jirka
Nejlepší recept, je do takových zverimexů nechodit a hlavně v nich nic nekupovat, nic víc se, bohužel, udělat nedá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 13:56 Muž Jirka [45] - Ještěři
Ale přeci jen znám jeden zverimex,kde Paní prodavačka opravdu ví co zvířata potřebují,a že tam mají opravdu dost velký výběr terarijních i akvarijních zvířat!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 13:49 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Jirka
no už je to tak.. Je to sice smutné ale nedá se nic dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 23:48 Muž Jirka [45] - Ještěři
Asi před rokem jsem šel do zverimexu když jsme byly nakupovat a v akváriu měly samce betty (Bojovnice) s pavíma očkama + mečovkama a divily se že je bojovnice ve špatném stavu a že má potrhané ploutve,když jsem jim řekl,že by neměla být s nimy v jednom akváriu,že jí ploutve okusují.Teprve poté ji přendaly!
Dost špatně jsou na tom také papoušci!Vytrhané peří,zobáky zničené,zlámané prsty...
Nedávno jsem narazil na zverimex,kde měli phelsumy tak jsem se samozřejmě kouknul,jedna měla potrhanou kůži a druhá zlomený ocásek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 00:25 banshee – Re: Pogona
souhlasiiim ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 21:21 R Muž Pogona [762] - Ještěři
hornbach = rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 21:36 banshee
ahoj zajímavé téma já sem byla teď nedávno v hornbachu protože jsem si zařizovala terárko pro krajtu královskou a sháněla sem cypřišovou kůru tak jsem si chtěla nechat poradit od prodavače ten se mi omluvil že bohužel neni terarista a nemá s tímhle žádné zkušenosti že na druhé smně je pán kteréj chova snad všechno ale přesto mi pomáhal hledat a když už jsem si nabrala všechno potřebné vybavení co mi chybělo tak sem si chtěla ještě koupit nějaké pozadí do terárka které se dávají do akvarií jelikož mi to poradil chovatel od kterého mam prcka a když jsem tomu samému prodavači řekla že chci to a to pozadí začal mě přesvěčovat že bude lepší když si koupím to kamenné které tam mají přímo udělane a a nejlevnější je za 1500 a přesvočoval mě i přez to že jsem mu řekla že to prostě něchci no hrůůůza proto mám svůj oblíbeny malinký zverimex který má ten pán u sebe v garáži a chová tam snad všechno hlodavce,rybky,hady,ještěry,chameleony prostě na co si vzpomenete jdu tam vždycky koupit jen myš a jsem tam asik 45minut protože spolu vykecáváme o hadech a o chovu a spol a pro L3nka je to kousek od ostravy ve vesnici ménem Polanka kdybys měla zájem a nebylo to moc daleko pro tebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 15:03 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Pogona
je v otm neporadek to jo.. slo o obycejou zarovku a PRESTO udelala chybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 14:21 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: l3nka
Obi, Hornbach, Baumax, apod. - jsou úplně ty nejhorší, doteď nechápu proč v centrech stavebin, vybavení domů, bytů apod. mají "zverimexké" koutky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 12:53 Žena l3nka [4] - Hlodavci
moje obavy se vyplnili.. ani paní v OBI nevedela nic.. poradila mi spatne a koupila jsem to co sem nechtela ;-) tvrdila ze je to presne to co chcu napadlo me ji verit=BLBOST tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 19:59 Žena l3nka [4] - Hlodavci
kdyz v tech zverimexech je tolik nezkusenych lidi tak se bojim jit do jinyho obchodu ze mi poradi spatne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 12:10 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
:)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 00:11 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: jammes
To jde jednoduše: "Tarantule leze v trenkách!" :-D (no jo, no, taky mám rád Kabáty smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 00:09 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Somali
Shodou okolností mám i já určité právní vzdělání, vzhledem k tomu mě ale (v konfrontaci s obvyklou praxí) iluze už dávno přešly. "Zvířátková témata" jsou v tomto směru bohužel tím nejmenším. Je vážně smůla, jak moc máš pravdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 22:47 Muž jammes [12] - Ještěři
Somali napsala: Řada těch zveráčů by se postihnout dala - jen kdyby úředník zvedl zadek ze židle a začal něco dělat. donuť úředníka zvednout zadek smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 22:21 Žena Somali [0] - Ještěři – Re: Saša
No jo, když je úředník blb, tak s tím nic nenaděláš. Já o tom vím taky svoje - na jednu stranu mám z téhle legislativy už i zkoušku, takže jak postupovat správně v praxi, vím, na druhou stranu tohle vázne právě na neschopných úřednících - ty úřední veterináře na krajských správách to nepálí, protože těch oznámení, které by museli řešit, zas tak moc není, úředníky na magistrátech to taky nepálí. A tohle je to, co mi vadí. Řada těch zveráčů by se postihnout dala - jen kdyby úředník zvedl zadek ze židle a začal něco dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 20:05 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Somali
Mezi legislativou na papíře a v praxi bohužel zeje až nepřekročitelná propast. Kdesi jsem se např. dočetl "krásnou" historku o tom, jak šel někdo (poctivě) přihlásit svůj odchov brachypelem a vyzvednout si na ně papíry a úředník ho doslova odpálkoval s tím, že tito pavouci mají dle tabulek "jen" do 1 000 mláďat, přes 1 400 ks je to tím pádem nesmysl a dál se tedy bude prošetřovat pokus pašování a kde co... Od doby, kdy jsem koncem listopadu našel u popelnic dvousetgramové mládě ježka, ujal se ho a (blbec) se pokusil dle legislativy udělat vše správně, jsem z podobných iluzí doživotně vyléčen... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 19:43 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: l3nka
No, fór je v tom, že ačkoli tam zpravidla knížek mají štosy, tak se do nich prostě nekouknou. Před necelým rokem jsem takhle v jednom zverimexu "určoval" čerstvě přivezené sklípkany, kdy mi trvalo fakt dlouho, než jsem vysvětlil, že "z támhleté rosky neudělají aphonopelmu seemanni ani omylem, nehledě na to, že by se (vzhledem k tomu že šlo o Red form) vlastně i tak trochu okradli :-D
Tak dlouho mi nevěřili, až jsem z regálu co byl přímo pod nosem vytáhl knížku pana Kovaříka a ukázal jim fotky s popisem... Docela mě dostalo, jak se k tomu ve finále postavili: Grammostola rosea (Red form) tam momentálně prodávají z poloviny pod správným označením, z té druhé ale jako Citharischius crawshayi, což je podle mého sklípkan, na jakého by chovatelé měli fasovat už zbrojní pas. Nehledě na to, že krom vybarvení vypadá úplně jinak smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 18:56 Žena Somali [0] - Ještěři – Re: Saša
Ono je to ošetřeno sice i legislativně (konkrétně Zákon na ochranu zvířat proti týrání plus prováděcí vyhlášky - tam je jasně řečeno, jak mají být zvířata chována, že například nesmí být žádný obratlovec prodán osobě mladší 15ti let bez souhlasu jeho zákonného zástupce, musí být vedena dokumentace o veškerých prodávaných zvířatech včetně jejich původu, musí být kupujícímu podány veškeré informace o daném zvířeti a podobně), ale kde není žalobce, není soudce.... Řešení takových případů mají na starost jednotlivé Krajské veterinární správy, a pokud jim lidi nebudou posílat (a třeba pořád dokola) podněty, že tam nebo tam není něco v pořádku, tak to nikdo řešit nebude. Totéž pak platí pro obce s rozšířenou působností - ony mají v kompetenci řešit prohřešky proti tomuto zákonu, pokud na ně ale nebudou nespokojení občané tlačit, aby využívaly zákonné možnosti a udílely sankce za týrání zvířat ne na spodní, ale na horní hranici, tak se k lepšímu nezmění nic. Legislativa je v tomto ohledu dostatečná, týrání zvířat je vymezeno poměrně striktně, i sankce jsou vymezené dobře, opakované týrání je již trestný čin, ale pokud jsou k ničemu lidé, kteří ji mají vykonávat, tak se zlepšení nedočkáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 18:49 Žena l3nka [4] - Hlodavci
at si tam vemou nejake knizky.. nebo neco poucneho a kdyz uz nebudou vedet tak si to nekde najdou nez aby podali spatne info a diki nim zemrelo zvire rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 17:42 Muž Felix [754] - Ještěři
To je bohužel velký problém, který asi nevymizí, dokud bude na zvířata pohlíženo jen jako na obchodní artikl typu "housky na krámu". Ne vždy jsou tomu ale na vině samotní prodejci i když o (ne)fundovanosti personálu velké části zverimexů není asi třeba hovořit. Párkrát jsem už viděl, co za chudáčky přivezli zásobovači do zverimexu k okamžitému prodeji, tiše zuřící personál a jeho následné pokusy ukrást ty ubožáky hrobníkovi z lopaty. Samozřejmě v nádržích přímo v obchodě (za místnosti s karanténou přece podnikatel nedá ani korunu)... Kvalitní personál ovšem vysvětlí koupěchtivému zákazníkovi, že konkrétní vyhlédnuté zvíře na tom není momentálně právě nejlíp a doporučí mu počkat až toto bude v pořádku. Problém ale je, že při náboru zaměstnanců do takových obchodů rozhoduje profesní životopis daleko spíš než znalosti o chovu zvířat a to se samozřejmě projeví dost rychle (od doby, kdy jsem jedné prodavačce akvarijních rybek musel vysvětlit jak vypadá samice pavího očka, už mě nepřekvapí nic) a často lze ten rozdíl vypozorovat i mezi zaměstnanci jedné a téže prodejny... :-O . Zajímalo by mě, proč si třeba na TOHLE úředníci z "ochrany zvířat" jaktěživo "neposvítí" tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 20:24 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: krysikmouse
Teď už vím že kdybych si pořizoval třeba gekončíka, rozumné by bylo od chovatele, a třeba si i připlatit za barevné formy... ale určitě je to lepší pocit od něho než nějké přizdechnlé zvíře z takovéto prodejny :-( - můžeš koupit i na burze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 20:05 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: krysikmouse
je to hruza.. bych je pozavirala do vezeni za tyrani.. jak vidim ve zverimexech ty hlodavce co tam jsou.. je jich tam silene hodne maji malo mista pres skla nejde videt protoze jsou bud spinave ale vetsinou zamlzene jak se tam dusi tim horkem kdyz je cely akva v kterym sou uzavrene rozzureny je mi lito tech zvirat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 19:12 Muž krysikmouse [32] – Re: l3nka
hele tady v jičíně je zverimex a řekůl bych že tam to mu opravdu rozumí . jedna třeba víc rybám jedna zvířatům atd... Třeba jsem s epřesvědčil že jedna prodavačka chová doma gekončíka atd .. takže k tomu mají blíž .. Bohužel dneska jsem byl v mladé boleslavi v jedné z tech velkých prodejen a ty zvířata tam vysloveně trpí . měli tam gekouše , který byl bez úkrytů bez topení jen nějaká zářivka nad ním a on chudák řekl bych mlel z posledního . a na něm sleva na cedulce:-( docela smutný chtěl bych videt to zvíře co by udělalo kdybych si přivez domů. myslím že by asi dlouho nevydrželo , pokud by přežilo transport. Měli tam i psy v kleci 1x1x1 metr ležící jak chcípliny na prodej . no docela hrozný . to už se zvířatama nemá moc společného , krom toho že je všechno celkem předražené ... Teď už vím že kdybych si pořizoval třeba gekončíka, rozumné by bylo od chovatele, a třeba si i připlatit za barevné formy... ale určitě je to lepší pocit od něho než nějké přizdechnlé zvíře z takovéto prodejny :-( I když třeba můj čeněk je z toho zveráku z Jičína a všechno v pohodě... protože i tam je videt že o ty zvířata dbají ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 19:46 Miky53(Czesnek)
Fotka k příspěvku něco takového
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 19:40 Miky53(Czesnek)
souhlasím ze všemi můj kamarád se šel zeptat do zveráku protože se mu nafoukl krunýřovec (ryba) a podle toho co mi popisoval již zmíněny krunýřovec trpěl vodnatelností která se nedá vyléčit a prodavač mu nabídl tabletku která ůdajně čistí vodu samozřejmě že za chvilku krunhýřovec "bouchnul"
ne a s těma betama u nás maj něco podobného ale asi 30x30x30 v pozadí byvá čínský drak a ve spodu mini mistička na pár šutříků a umělou rostlinku.....FůůůůůůJ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 17:57 Žena l3nka [4] - Hlodavci
s tim skolenim to je pravda.. i kdyz nejde se naucit vsechno ale aspon neco by vedet mohli a kdyz uiz teda ne tak at si tam sebou nosi papiry kde to budou mit napsany + pro pani prodavacku v mem poslednim navstivenem zverimexu PLANEK obchodu tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 17:40 dan999 – ...
nojo jeto tak ja prodávám myši za 7 potkany za 10 holé potkany za 50 a holátka za 3 a oni ve zveráku kam je prodávam je prodávaji myši za 15 potkan za 20 holy potkan za 100 a 3 mražené hlolátka za 20 je to normální? jo když někdo bude chtít neco z toho co jsem tu psal at napise soukromou zprávu a domluvíme se
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:45 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Pogona
prodavač by podle mě měl mít školení, aspoň co se týče prodeje ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A to žádná z uvedených profesí ( krom policie ) nepracuje s živými bytostmi, když skladník shodí krabici max. něco rozbije - a školení na vys. vozík mít MUSÍ !!! Ale co když někdo špatnou péčí zahubí živého tvora.... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Pracovnící v těchto spec. prodejnách by měli absolvovat alespoň nějaké školení,.... podobně jako úředníci, hlídači v securitkách,.... nebo nějaké testy podobně jako profi řidiči, skladníci - ty maj průkazy na vozíky,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:40 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: l3nka
bohužel i tyhle informace podávají ve zverimexech :-( , ona ta beta je schopná tam přežívat, ale je to jak si psala "jak bych mohla byt v mistnosti metr x metr x metr"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:36 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: jammes
aha tak je to mozne ale bylo mi receno ze se v tom normalne chovaji rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:30 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: l3nka
v takových se bety většinou vystavují na prodej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:05 Žena l3nka [4] - Hlodavci
sice to tady nepatri ale kdyz jsem ve zverimexu videla sklenenou krabicku 10x10x10 cm a tak se ptám co to je a ona že prý na bojovnice (ryba) tak jsem se trochu zarazila a premyslela jak bych mohla byt v mistnosti metr x metr x metr tone no chapete to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 21:35 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: l3nka
zajeď do vivárka, ale tam jsou prodavači, vlastně jedna holčina tam je taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 21:31 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: jammes
chtela bych takovy zverimex se skusenou prodavackou potkat aspon jednou za zivot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 21:11 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: l3nka
najdou se i vyjímky (občas)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 16:46 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Pogona
nehrozí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 15:00 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: l3nka
Nic nového co by člověka překvapilo, překvapení by bylo ( a veliké ) kdybys narazila ve zverimexu na někoho, kdo zvířatům rozumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 17:28 Žena l3nka [4] - Hlodavci
HRUUUUUUUZA mam za sebou dalsi navstevy zverimexů rozzureny OPET jsem byla chytrejsi nez starsi pani prodavacka ktera tam vubec nemela co delat .. proc tam vubec je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 20:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři
woow a já myslel, že si nikdo takhle dlouhej příspěvek nepřečte :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 2652x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/102-zverimexy