Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Svlékání

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Svlékání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 20:40 Popelnice Re: Blaberus
Jasně, díky za upozornění, měla jsem na mysli, že léčení za psa šlo do desítek tisíců. Samotné desítky by byly super, ale bohužel to byly desítky tisíců. A ještě k ničemu. Navíc si nejsem jistá že by si to zvíře to léčení samo vybralo. Všechny ty injekce, tabletky, omezená pohyblivost, pořád nějaké vyšetřování.... Jenže naděje umírá poslední a člověk pořád doufá že se to zlepší.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 06:55 Blaberus Re: Popelnice
šlo to do desítek korun nebo tisíců ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 00:29 Popelnice Re: Lubilu
To mně moc mrzí, upřímnou soustrast :-(

Můžu jen tak pro zajímavost vědět kolik takové léčení stojí? (Když mi tenkrát onemocněl pes, šlo to do desítek korun. A stejně nakonec odešel do věčných lovišť. Znovu už bych do toho nešla ne ). To byl agamáček celou dobu u pana doktora? Škoda že to tak dopadlo, jsou jak členové rodiny, chvíli trvá než se s tím odchodem člověk smíří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 20:30 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lubilu
:-( Tak holky hlídejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 16:06 Žena Lubilu [0] - JeštěřiRe: Landvir
Tak to chudak nedal, po testech zjistili ze za to asi muze Nannizziopsis vriesii - CANV in Reptiles, akorat se to nechovalo vubec standardne sad

co jsem se dozvedela, tak tuto "houbu" muzou mit vsichni, jen se to nekdy projevi nekdy ne .. takze holky ted sledujeme ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 14:32 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lubilu
Ahoj, vím, že je to pro tebe těžké, ale co vím z vlastní zkušenosti od chovatelů, i kdyby se z toho agamák dostal díky antibiotikům, tak už mu pak moc let prý nezbývá, antibiotikama se mu likvidují jiný důležitý orgány, tj.játra, ledviny....

Držíme palečky, ať to dobře dopadne, taky jsem před rokem přišel o agamu, díky zadržené snůžce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 10:53 Žena Lubilu [0] - JeštěřiRe: Lubilu
Tak pro ty co to zajima, jsme uz od velikonoc na poliklinice, na antibioticich a konzultuje se nas stav pry ruzne, jeste to nezazili, bohuzel prognoza neni dobra, p. Sloboda ho ma v peci a probirali jsem vse, vcetne jeho pece u me. Pry toto je tak vyjimecne, jako kdyz clovek dostane rakovinu sad ... jeste to nevidel, snazi se, ale nadeji mi nedava (lepsi nez falesna). :-O vubec se nechova "standardne" - ted mam na mysli agamaka a nemoc, tak nam drze pesti ..

Jinak jeden z duvodu proc se u nej nemoc projevila muze byt oslabeni imunity. Jak se muze u takoveho jestera oslabit imunita? vite to nekdo (me osobne napada jen prochladnuti) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 15:59 Lubilu Re: cadaverous
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak asi nejlepsi fotografie co se mi podarili te rany udelat ...

jinak pry mame nekrozu kuze a podezreni na nejake bakterie, bohuzel se pry nehoji ani otevrena rano co ma (svlekli mu kus kuze ze zad a nohy ) nejvetsim sokem je, ze ho to neboli ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 20:54 Muž cadaverous [22] Re: Lubilu
Tak snad to dobře dopadne. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 18:08 Žena Lubilu [0] - JeštěřiRe: cadaverous
uz jsem tam volala, a vzal nas jako akutni pripad ... cekame na vysledky ma se ho ted u sebe, jel nekam pro vzorky ale nechal si ho tam ze jak se vrati tak se podiva ... uplne jinej pristup ... ono to na fotce je blbe videt, spis to ani moc poznat neni ... :-( tak jsem zvedava co nam rekne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 07:37 Muž cadaverous [22] Re: Lubilu
Mozna by pomohla dobra fotka, ale jinak muzu doporucit pana Slobodu z vetcenra na Stodulkach. Chodi i na zivou exotiku. Zkuste zavolat tam.
vetcentrum.cz/…-
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 18:21 Žena Lubilu [0] - Ještěři – Svlekani Agama
Ahojte, nechci zakladat nove tema ...

potrebovala bych poradit, mam podezreni na spatny svlek u 3 leteho agamaka. Nikdy se mi to zatim nestalo, a holky co mam tak ty jsou v poradku a krasne a pravidelne se svlekaji ..

kazdopadne, Bodlina zflekatel, kuze misty zesedla - to me prvni trochu zarazilo a tak jsem volala na konzultaci k veterinari, ten ze ho jen strasne sleduji, ze to nic neni .... Agamak zere, nejradeji zive, zelene moc ne , kdyz rosime tak chlemta, takze jak pri obcasne koupeli tak pri roseni mu dopravam vice aby se nabil a pak dal pan lezi na svem vysostnem miste ... fleky nemizely a ani svlek nezacal, tak jsem si ho prohledla dukladneji a meal jsem podezreni ze se mu pod kuzi tvori mokvajici mista, to uz jsem dosli osobne na veterinu a ze furt jako to nic neni, jen mame rosit vice a koupat ... pred par dny jsem spozorovala ze asi se dockame svleku, jenze dnes jsem nasla trhlinu za krkem na kuzi a zda se mi az na maso ... prosla jsem si na netu co bylo dostupne a docetla se maximalne toho, ze stara kuze mure prirust k nove ... ale nic dalsiho. Mate nejake zkusenosti co a jak ...? pripadne na dobreho veterinare v Praze?? Zatim mam dojem ze narazim na takove co je lepsi rozzureny .... dik moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:24 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Při předávkování Ačkem trpí hlavně játra a hrozí jejich selhaní ( úhyn ), pozná se bu´dto zácpou, nebo průjmem - to je právě dost ošidné.
Sezeň lepší zdroj UVB, AD3 combinal nezvyšuj !!! Mohl bys převitamínovat a samostatný vit A už vůbec ne, aby byl řádně využit potřebuje k tomu další vitamíny a minerály, které jsou va správném poměru, právě v oné lahvičce s vitamíny.
Samotným áčkem bys zvíře zabil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:17 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
já vím že 2.0 je k ničemu, ale dostal jsem jí a mám elektronický předřadník na 2zářivky tudíž mi musí svítit obě, jen jednu to nenastartuje. Mám teda zvýšit AD3? nebo to mám nechat až na další svlíkání? někde jsem četl že na zaschlou kůži se mádát zvíře do vlažné vody ale v mém případě se na břiše loupat vůbec nezačal. tak nevím nerad bych ho převitamínoval. co se může stát když to přeženu s vitamínem A? napadlo mě že bych koupil jen combinal A nebo něco takového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Jojo podávají, je to dobré, hlavně pokud chceš zvířata množit, nebo když chceš mít opravdu silné, zdravé a pěkné kusy, příp. jim tím můžeš i prodloužit život.
Podává se AD3 combinal, příp. jiný pdobného druhu, ale né injekčně ve smyslu klasické injekce, ale stříkačkou bez jehly přímo do tlamy ještěrovi.
Můžou se podávat i hadům, ovšem v daleko menší míře, aby nedošlo k převitamínování, to by bylo špatné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:33 dan999
to se podávají i nějaké vitamíny injekčně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 18:07 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Kup UVB 10.0 - 2.0 - jen jen předražená úsporka na nic, viz můj článek o UVB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 17:35 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
UVB jsem měl Repti glo 5.0 kompaktní žárovku a teď mám zářivku 20W a repti glo 2.0 taky 20W. Dostává každý krmení obalený v NutriMixu a jednou za 3týdny 0,02ml AD3 podle tvé rady. jinak bobky se mi zdají být v pořádku. terárko je VxŠxH 70x65x50cm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 14:47 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
Mohl by to být nedostatek/nadbytek vitamínů A a některých skupin B. Nemá nějaké další problémy ( řidké bobky, zácpu ). Jak starou máš UVB zářivku, jaký výkon a jak velké terko ? Podáváš nějaké vitamíny injekčně???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 09:54 Muž lukisoft [0] - Ještěři
Mám takový dotaz. Můj chamík měl nejprve každý 3týdny pravidelný svlek, který trval den. Potom na 2 měsíce přestal a v pondělí se zase začal svlíkat. Problém je v tom, že to trvá už týden a stále není svlečený celý. Na bříše a bocích se vůbec nezačal loupat a na kusu ocasu taky ne. Nevíte co může být špatně? Rosil jsem několikrát denně a stejně nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 19:00 Lili – Re: Pogona
moc děkuju za radu, myslela jsem že už jsem přečetla všechno co šlo, ale vždycky se najde nějakej novej článek
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 18:05 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Lili
Jojo L3nka má naprostou pravdu, mladí chameleoni se svlékají dost často ( jsou-li správně krmeni ). A i dospěláči se mohou svlékat častěji než jednou za 2 měsíce, je to naprosto normální.
Kdyby byli nemocní pak by nežrali a byli tmaví. Chce to více číst a studovat, než si pořídíš zvířátko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 15:50 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Lili
az tak zkusena nejsem ale moji chamici se taky hoodne casto svlekaji .. ani to nepocitam ;-) podle me to nevadí kdyz jsou jeste malí tak rostou.. muj nazor a nerucim za to ze je spravny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 14:26 Lili – Svlékání
ahoj, chtěla jsem se zeptat, 25.7 jsem si koupila chameleona jemenského a on 30.7 svlékl kůži, a dnes se opět svlékl. Četla jsem že se svlékají jednou za dva měsíce, a když se svlékají častěji, že mohou mít parazity, bojím jestli něco nechytil , tak mě zajímají názory zkušenějších chovatelů...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 815x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/103-svlekani