Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

had

 

NápovědaFórum » Hadi » Identifikace 

+ přidat příspěvek
had
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 18:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tomas
Žádné "úpravy" nejsou třeba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 17:22 Tomas Re: Pogona
dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tomas
Jak bys ji chtěl "upravovat". Prostě mu jí hoď, zdravému a silnému jedinci nic nemůže udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 09:09 Tomas Re: Pogona
dik a nemam mu ji nak upravit? nebo ji v pohode ulovi? nechci aby mu fretka ublizila jsou docela dravi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 08:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tomas
Tak mu tu fretku klidně dej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 21:25 Tomas Re: Pogona
Python molurus albino :-)) pekni obr :-)poraite prosim? dekuuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 21:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tomas
CO je to "žlutá krajta" takový had neexistuje.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 20:05 Tomas Re: Pogona
žlutá krajta mam ji uz hodne velkou morce slupne jak malinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 19:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: 'Tomas
O jakou a jak velkou krajtu se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 17:17 'Tomas – jidlo
Dobry den mam dotas muhu mi krajte zpestrit jidelnicek zivou fretkou? znamej se ji zbavuje.. mate nekdo s tim skusenost? musi se nak fretka upravit nes se da hadovi aby mu nemohla ublizit? dekuju za odpoved
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 22:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Taky jsem při začleňování hadů tohoto druhu do skupin moc neřešil, krom obvyklé karantény šup mládě do terária i s dospělýma a bylo. Zpočátku kontrolování a po pár dnech. týdnech, vždy pohoda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 22:37 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Vini
Já dala dva prcky k dospělé samici a ani jsem je nepozorovala (jsem hrozná X-) ) a vše bylo v pohodě ;-) Snad od začátku byli stočení všichni v jednom chumlu :-D
Krmím samozřejmě všechny odděleně, to už bych si neriskla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2013 20:02 Muž Felix [754] - Ještěři
Musím se pochlubit - před třemi dny jsem na travou zarostlé cestě u bochovského hradu Hartenštejna (směrem od Varů asi deset km za hradem Andělská hora, ovšem na opačné straně silnice) naštěstí nešlápl na krásného samečka zmije obecné! On se tam spokojeně vyhříval, já (v sandálkách a kraťasech) zrovna obdivoval hnědobílou lamu (!) pasoucí se mezi ovcemi na přilehlé louce a tak jsem doslova v momentě došlápnutí zaznamenal, že mi z pod nohy "vyjelo" klikaté zvíře.

Tak krásného zmijáčka jsem už dlouho neviděl. Protože byl docela v klidu (jakmile zjistil že už není ohrožen a zastavil se při patě blízkého stromu), ukázal jsem jej (z pro ně bezpečné vzdálenosti) Gabrielce a jejímu stejně starému kamarádovi Kubíkovi s vysvětlivkou "to není jako slepýš co jsme viděli před chvilkou, a není to ani užovka, na takhle zbarvené zvířátko nikdy nikdy nesahejte..." a litoval při tom, že jsem si nechal foťák doma. To zvíře (cca 45-50 cm) bylo doslova výstavní palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2013 18:23 Žena Vini [34] - SavciRe: prokopo
Krmit odděleně je budu určitě už proto, že ten nový hádek bude mnohem menší,..Nagi je přeci jen už dvouletý had a má přes metr a průměr těla v nejširší oblasti zhruba 2cm, čili už není žádnej prcek a hlavně, nováček bude dostávat menší myši než ona, ta už by možná zvládla mládě potkana, ale prozatím to nechci riskovat. :-) Sledovat je tedy budu, doufám, že budou oba v pohodě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:16 Muž prokopo [8] - Hadi
Nemůžu úplně souhlasit tady s pogonem.. Já chovám pět užovek červených a pravda je, že hadi jsou to mírumilovní.. Užovka červená nebude mít po roce velikost 70cm ani náhodou a průměr jejího těla bude od dospělého hada dost slabá. Moji hadi narození v srpnu 2012 mají délku 52cm a průměr jako prst. Pokud je tedy budeš dávat k sobě, doporučuji aspoň první dva dny na ně dávat větší pozor a sledovat jejich reakce (každé zvíře reaguje jinak, má svoji duši). Krmit rozhodně zvlášť, protože se může stát, že větší had zdlábne toho menšího. Samozřejmě nechtěně, pokud se zakousnou do jedné kořisti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 19:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Hady dej normálně k sobě ( pokud nemáš karanténu ), užovky jsou celkem mírumilvné ( samozřejmě existují vyjímky ), při troše šikovnosti se dají krmit v jednom teráriu ( sám jsem takhle krmil v jednom teráriu 4 hroznýšovce duhové. ;-)

Pokud z toho máš strach, krm oba odděleně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 12:57 Žena Vini [34] - SavciRe: Vini
Mohl by mi na dotaz někdo odpovědět prosím? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 12:42 Žena Vini [34] - Savci – Seznámení užovek
Áhoj, chci se zeptat. Letos mám fakt zájem pořídit k Nagi kámoše, čili už to závisí jenom na tom, zda budu mít dost peněz nebo když si o něho řeknu k narozeninám taťkovi.
Mám dotaz ohledně seznámení, co se týče krmení, byla vím,že je třeba krmit odděleně (ideálně menšího nebo "nepůvodního" hada mimo a staršího mazáka normálka uvnitř. :))
Když si ho tedy přivezu, nemusím mít strach, že by mi ho Nagi nějak pokousala či něco takového? A jak je mám k sobě pustit, normálně ho mám dát k ní do terárka, nebo mám Nagi vyndat ven a pustit ho k ní nejprve mimo? On je ročník 2012 čili to asi nebude nějakej úplně prcek, řekla bych že tak 70 cm už mít asi bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 20:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanos
základna 80-40cm a výš, výška minimálně 40cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 10:12 Muž ivanos [0] - Ještěři – Dobry den
Potřeboval bych vědět jak velke terarium budu potřebovat na Epicrates cenchria.Děkuji za každou radu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 07:33 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Martin
Ahoj, jedná se o užovku hladkou (Coronella austriaca), bát se jí nemusí :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 22:32 Martin – had
Fotka k příspěvku zdravím potřeboval bych poradit co je tohle za hada rodičům se objevil u baráku a bojej se mohly by jste poradit prosím pište my na email mailto:bencmartin@email.cz
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 330x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1068-had-