Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Záření UVB

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Záření UVB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 19:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
UVBéčka se mají měnit po roce od prvního rozsvícení, bez ohledu na nasvícené hodiny.
Ideálně po 6ti - 9ti měsících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 17:23 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Střelec
No a není tu někdo, kdo to ví? Stejnou teorii si umím říct taky, ale ptám se tu, abych se něco dozvěděla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 07:47 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Nessy
Životnost technických zařízení se většinou počítá na hodiny chodu, ale jak je to se schopností vyzařovat UVB, nevím. Při omezeném provozu samozřejmě vydrží déle. Rozhodně bych ale nespoléhal na prosté násobky (tedy- když pokud budu UVB svítit sedm dní v týdnu, vydrží půl roku, když jeden den, tak by teoreticky měla vydržet 7x víc, tedy 3,5 roku), určitě to bude méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 07:38 Žena Nessy [124] - Ještěři – Životnost UVB
Když mám zvíře, které nepotřebuje UVB (poustevníčky a pravé kraby), ale chci mu ho poskytnout třeba jednou týdně na den pro lepší formu, vydrží žárovka podle toho nebo je její životnost stejná (podobná) jako kdyby svítila denně? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2013 21:01 Neytiri Re: prokopo
S tímhle se nedá nesouhlasit. Osobně mám psa, tři kočky, dva ještěry a rybičky.. a všechna zvířata vyžadují čas, zájem, peníze a hlavně lásku. Nikdy bych nekoupila zvíře s možností, že mě omrzí. Chameleon je záležitostí na 3 - 5 let a každé zvíře si zaslouží, aby o něho bylo postaráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.07.2013 18:48 Muž prokopo [8] - Hadi
Drobnost :-D, která mě trochu zaskočila je věta: nerad bych do toho nastrkal peníze a pak to, po měsíci vzdal. Doporučil bych se hlavně hodně zamyslet, zda nějakého chovance chci. Lepší si nic nepořizovat, než pak zvíře trápit nezájmem a špatnou starostí o chov. Zvíře je starost a ne chvilková zábava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 16:57 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Můj příspěvek nebyl míněn ani přátelsky ani nepřátelsky to "Ježišmarjá" jsem tam dal schválně, vždyť informace o velikosti terária pro jemeňáka je na netu snadno dohledatelná,...nechápu jak tazatel může řešit UVB, když minimální výška terária pro chamíka je 80cm, ideál 100 a víc,..... tuhle informaci určitě dohledal, ale i přes to, se zřejmě rozhodl týrat chudáka chameleona v takovém hrníčku a to je prostě špatně...

Ňakonec se stačí i zamyslet, dospělý chameleoní samec může mít v dospělosti v těle, klidně 35cm, samice mívají běžně okolo 25cm,...terárium o výšce 60cm, z toho dobrých 15cm od stropu zabere objímka a UVB + žárovka v květináči - takže chudák chameleon bude permanentně sedět pod žárovku - nebude mít totiž možnost slézt si na "chladnější dno"....

Doporučoval bych do tohoto teráia třeba nějaké felsumy apod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 11:23 Neytiri
Ahoj, já bych byla pro - chameleonovi pořídit terárko ( tak v. alespoň 90 cm, ale čím víc tím líp a š. h. - 80 .. ) myslím, aby měl dost prostoru. Ty rozměry co máš ty jsou opravdu málo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2013 10:34 Muž pokora [7] - Hadi
Za zdejší chovatele buď rád a pozorně je poslouchej i když třeba Pogona nereaguje příliš přátelsky tak rozhodně ví co říká. A když to opakuje po bůh ví kolikáté tak se to do toho zcela jistě promítne.
Dobře si procti forum, ušetříš si dost otázek a ještě víc odpověďí v tomto duchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 23:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Luboš
Ježišmarjá,.... a co mám jakožto "zaběhlý chovatel" poradit,...?

Že se jemeňák, nebo pardalis bude cítit v teráriu o výšce 65cm a základně 45 na 50cm skvěle,...?
To snad nikdo nemůže myslet vážně.

Spíš než UVB bych řešil velikost terária,....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2013 23:06 Luboš
děkuji za odpověď,myslel jsem že už zaběhlí chovatel má trochu rozumu a dokáže poradit,ale evidentně jsem se spletl,víc takových jako vy .... ale nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 22:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Luboš
Co bych poradil? Do tohoto pidi rozměru nepořizovat chameleona,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 22:21 Luboš
a co by jsi mi poradil ,jen tedy UVB žárovku ,výška 65 cm šířka 45 cm a hloubka 55 cm ,je to maličký ale na něčem se to musím naučil, je to poměrně i nákladná záležitost nerad bych do toho nastrkal desetitisíce a pak to po měsíci vzdal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 21:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Luboš
UVB sklem neprojde!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 21:16 Luboš – Záření UVB
Ahoj potřeboval bych radu,dostal jsem stará nepoužívané terárium a k němu bych rád pořídil chameleona,ale jedná se mi o osvětlení UVB ,to terarium má plnou půdu jen roh asi 15 x 15 cm je pletivo.
Někde jsem četl že pokud se dává žárovka UVB je potřeba aby nesvítila přez sklo ale přez pletivo.je potřeba tu půdu předělat?

děkuji zapomoc

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 142x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1074-zareni-uvb-