Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Import z přírody

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Import z přírody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 21:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Bohužel je dnes mnoho překupníků, kteří si jich koupí i za 30Kč 12000... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 21:31 dan999
to máš pravdu ale taky jsem viděl krajty za 60kč ale musíš jich koupit aspon 3000 a to už se mi nelíbí tonetonetone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 21:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
né všude ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 21:27 dan999
no viděl jsem krajty královské z dovozu ale je to tam tak že je to kontrolovaný chov ve venkovních teráriích v jejich domovině ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 15:54 Muž Felix [754] - Ještěři
Ono nebýt importů, nemáme dnes v teráriích ani gekončíky noční ;-) . Něco jiného je ovšem odchyt a dovoz omezeného počtu zvířat odborníky za účelem odchovů a něco odlišného rabování... Každopádně s sebou importy nesou značná zdravotní rizika a s tím je vždycky nutno předem počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 17:09 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Crash
Odborná vyšetření zvládnou na více veterinárních klinikách u nás ( Modřany, Hradec Králové, .... ). :)
Jen musím doplnit, že je potřeba si uvědomit, že bez importů bychom s některými druhy v životě nepřišli do styku...
I já jsem zde rozpolcený a nemůžu jednoznačně říct ANO - jsem pro, nebo NE-jsem proti ( obzvlášť když sám pár kousků z impotu mám, naposledy je to Scincus scincus, kterérho v okruhu 600km nikdo nechová ). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 15:25 Muž Crash [4] - Ještěři
Já jsem zastánce zvířat z chovu než importy. Ale když už, tak rozhodně takové zvíře pořádně shlédnout jak tu je psáno a i bych raději nechal trus několikrát prověřit na cryptosporidie v Brněnském ústavu. Jistota je jistota i pro případný další chov. Ale jak říkám já se raději držím jedinců z odchovu. Ale záleží jaké máš zkušenosti. Držím palce ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:07 Muž Felix [754] - Ještěři
Rozhodně si zvířátka před koupí důkladně prohlédni - zda nejsou podviživená, apatická apod. Vyptej se, zda byla odčervena a pokud je koupíš, zařiď jim karanténu izolovanou od ostatních plazů. Projistotu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:01 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Hmmm, máš pravdu, že taky neznám chovatele, který tyto krásné agamky chová.
Zkušenost s importem mám s varany madagaskarskými a timorskými, vše je u nich ok, jen je potřeba jedince pořádně zkontrolovat, - případné šrámy, zranění ve kterých se může ukrývat infekce a příp. zdroj problémů, zkoukni celkově jeho stav ( podvýživa, výtoky z očí, nosu, uší,.. ) a poku máš možnost pozorovat jej při krmení a žere-li bez problémů, je aktivní, loví a ostatní kritéria také splňuje, pak bych se toho nebál.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 20:42 iXka – Import z přírody
Zdravím všechny, mam dotaz jestli máte někdo zkušenosti se zvířaty importované z přírody. Ještěrku kterou si chci pořídit mají ve zverimexech jen z importu (což se mi moc nezamlouvá) bohužel japalura patří v naší domovině k novinkám a o nějakých chovalelech se mi nepodařilo najít moc zmínek. Poraďte mam to riskovat? Díky
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 667x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/108-import-z-prirody