Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Achatina druh

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Achatina druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 20:01 Muž prokopo [8] - HadiRe: rosnicedrápatka
Děkuju, už jsem to taky tak nějak vydedukoval. :) Veškeré znaky tomu nasvědčovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 14:13 Žena rosnicedrápatka [0] - ObojživelníciRe: prokopo
Ahojky. Určitě to bude lissachatina ablopicta. Načervenalý apex je právě typický pro tento druh.
www.landsnails.org/…#
Gratuluji a ať dělají šnečci radost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 10:14 Muž prokopo [8] - Hadi – Achatina druh
Fotka k příspěvku Zdravím kolegové,

dostal se mi do ruky další druh plže, bohužel vůbec nejsem schopen ho na 100% identifikovat, neboť moje vědomosti v tomto směru jsou dost chabé. Vzal jsem si i seznam druhů, ale ani tak to nemělo velký úspěch. :-D Mám tedy pár tipů, které jsou: Achatina tincta, Archachatina adelinae - ta je dle popisu ale menší, Archachatina marginata suturalis - na to mi příjde zase moc světlá a nebo Lissachatina albopicta.. Popis mých plžů: velikost od 8-10,5 cm, bohužel nevím jak ještě porostou, ale řekl bych že už ne, načervenalý apex, přikládám foto, děkuji za rady a názory..
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 78x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1082-achatina-druh