Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Terárium pro Felsumu

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Terárium pro Felsumu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 14:33 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: elegans1
No víš co - já to nemám na kšeft, ale kupuji si zvířata na koukání,

mi přijde nemyslitelné dát za párek zvířátek 5200,- (a pak se zbytek měsíce živit rohlíkama a bůh ví, jestli mi na ně zbude)

Z těchto reakcí mi zůstává rozum stát. Příště stačí třeba jen říct, že už je to pro vás drahé.

holt když se narazí na blba, člověka s krátkým vedením či věčného rýpala, nic s tím nenaděláš.

Tohle už vůbec nechápu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 09:35 Žena Nessy [124] - Ještěři – P. Nigristriata
Jde tedy pro 1,1 rozměr mého terárka? Na jednom webu jsem četla, že v pohodě, na druhém dávali větší velikost.
A pro felsumku tohle UVB - Žárovka EXO TERRA Reptile UVB100 (26W)? Popisek je „Žárovka Exo Terra Reptile UVB100 vydává optimální úrovně UVB, podobně jako ve stinných prostředích deštných pralesů a dalších tropických lokalitách. Plazi žijící v těchto stanovištích obdrží mírné UV záření v důsledku klimatických podmínek (poměrně vysoká vlhkost, změny počasí, atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 00:00 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: michailo
Nigristriata je krásná. :-) Kouknu se na ní detailněji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 22:01 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
Spousta lidí chová na kšeft, nějak nevím, co je na tom špatného... Jde jen o to, jaké jsou v tom chovu podmínky. Ale samozřejmě už není třeba to probírat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:58 elegans1 Re: Nessy
V pohodě,stačilo si odpustit řeči o kšeftech.Já chápu,že někdo nemá na cepediány,já zase nemám na naultiny.Začni šetřit a za rok je máš doma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:55 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
To jsi špatně pochopil - odpovídala jsem tobě, protože vím, že chováš plno zvířat a prodáváš je a tak, takže máš ty ceny v oku. Asi jsem to jen špatně napsala. Prostě se neorientuji v cenách a nemám na to, no. Howgh ;-)
Pogona - děkuji, jsem ráda, že jsem to nenapsala tak nepochopitelně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Konečně moudrá slova z Tvé hlavy ano :-P

( PS: tak nekomentuj )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2014 20:46 elegans1 Re: Pogona
To snad ani nemá smysl komentovat,škoda slov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Nessy, Eleganse neřeš, holt když se narazí na blba, člověka s krátkým vedením či věčného rýpala, nic s tím nenaděláš. Chápu jak jsi to myslela ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 17:57 elegans1 Re: Nessy
Já vůbec neřeším,jestli na ně někdo má nebo nemá.Podle tebe každý,kdo je ochoten dát za zvíře větší částku, to má na kšeft,což moc lichotivě zrovna nezní.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2014 17:12 Nessy Re: elegans1
Já se s tím smířit můžu, moje trávicí ústrojí ovšem nikoliv.
Snad není tak divné, že někdo na takhle drahé živočichy prostě nemá.
michailo - dík, mrknu na ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2014 14:03 elegans1 Re: Nessy
Tvou reakci teď nějak nechápu.To jako každý,kdo dá za zvíře 5 tisíc to má na kšeft?Je třeba se prostě smířit s tím,že velká část méně běžných druhů nestojí 2 stovky jako pogona nebo calyptrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 13:01 michailo Re: Nessy
Tak třeba Phelsuma laticauda, nigristriata, pasteuri, quadriocellata,lineata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 12:13 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nessy
Není třeba jiná hezká felsumka (nebo denní ještěr), která by mohla být v takových rozměrech a nestála mě výplatu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 12:12 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
No víš co - já to nemám na kšeft, ale kupuji si zvířata na koukání, pro radost, takže v cenách se vůbec neorientuji. Ze stejného důvodu mi přijde nemyslitelné dát za párek zvířátek 5200,- (a pak se zbytek měsíce živit rohlíkama a bůh ví, jestli mi na ně zbude). Jako těch 1400,- už by nebylo tak hrozných, ale do Hammu se fakt se svým autem nedostanu, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 06:53 elegans1 Re: Nessy
Ony se dají sehnat i levněji.Samice v Hammu třeba za 50 €.Výrazně drazí jsou ale samci.Tyhle felsumy lepí vejce a protože samci se líhnou jen při vyšších teplotách,je jich málo.Samec proto stojí klidně 3x více než samička.Jinak mě ta cena zase tak vysoká nepřijde,kdejaký gekončík stojí více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 00:16 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nessy
coze No tak nic, tuhle maličkou jsem evidentně podcenila - teď jsem jí našla za 2700,- za kus... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 23:06 Žena Nessy [124] - Ještěři – Felsuma nádherná
Nechala jsem si v teráriu u gekonů místo pro mladé a vajíčka. Teď se mi to ale rozleželo v hlavě a líbil by se mi tam spíš nějaký denní ještěr - zaujala mě Phelsuma cepediana, tak se chci zeptat, jestli by mohla být v rozměrech 25*50*53 nebo jestli je pro ní těch 25cm málo? Pokud by to šlo, tak raději 1,1 nebo 1,2-3? Zatím jsem si tedy o této ještěrce jen četla co a jak, nevím ještě, jestli je tu vůbec snadno k dostání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:24 elegans1 Re: Laysen3
Když si projdeš třeba toto fórum,najdeš informací a inspirací hromadu.
www.geckosunlimited.com/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 12:42 Muž Laysen3 [1] - Ještěři – Terárium pro Felsumu
Zdravím milovníci zvířat,

nějak se nemůžu pořádně dopátrat toho, jaké vybavení by měla mít Phelsuma madagascariensis grandis (na netu každý tvrdí něco jiného a publikace moc vstřícné taky nejsou). Samozřejmě chystám chov páru a nevím, co jim vše pořídit, aby se v terku cítili jako doma. Terárium, které plánuji by mělo mít 60x40x80. Může mi někdo poradit jaké přesně osvětlění, atd. zvolit? Pokud možno by se mi hodila i wattáž, abych terko zbytečně nepřehříval.

Díky díky moc všem za názory a postřehy...
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 142x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1104-terarium-pro-felsumu