Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Topení a osvětlení ke gekončíkovi

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Topení a osvětlení ke gekončíkovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2014 22:07 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: spajk17
Mno, kdysi jsem tomu také věřil. Netová posvátná mantra "od chovatele ano, ze zveráče ne" má ale s realitou společného asi tolik jako ponechání bankovních operací na svaté Jindy ;-)
Osobní zkušenost - nejsilnější a nejodolnější zvířata svých chovů (a zakladatele odchovů) jsem coby prcky koupil ve zveráčích, zatímco pár vrozenými vadami prolezlých mrzáčků co jen usilovnou pílí udržuji při životě (dva ze čtyř gekončíků mé dcery) mám od chovatelů.
Ono nejde až tak o to odkud člověk zvíře získá, jako spíš o to jakého jedince si vybere ;-)
Na vousatu Týnku jsem do zveráče taky chodil koukat rok, než v něm vyrostla z miminka v dospělou silnou samici za kterou jsem pak ten litr klidně dal. Je skvělá a jednou bude Rudolfovi (ze zverimexu před šesti lety) anebo Rumcajsovi (z mého odchovu) plodit zdravé a silné potomky, aniž by ji opakovaná těhotenství ohrožovala na životě - je zdravá se silnou konstitucí, jednoduše fajn ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 19:11 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
rozhodně u chovatele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 17:51 Sisi Re: Pogona
Děkuji podívám se v našem zwerimexu snad tam bude dostatečně veliké a ještě jestli by bylo lepší kdybych ho koupil ve zwerimexu nebo u chovatele ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 17:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sisi
Terárium pro jednoho až dva minimálně 50-30-30, čím větší tím lepší, pokud koupíš terárium ve zverimexu či přes inzerát, bude mít na zavěšení světla vše připravené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 12:23 Sisi
No mě by zajímalo, jak veliké terárium bude gegoncik noční potřebovat a jak do něj zavěsit světlo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 20:14 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
ahoj koupil sem si topny kabel sera 15w chci se zeptat za jak dlouho se to rozehřeje na mayimálni teplotu. dekuju mám pocit že to topí nejak hodne málo neni to skoto vubec teplí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 23:12 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jiri_99
Přidáním samic nezkazíš jaktěživo nic. Tvé terko je navíc dimenzované pro dvě až tři harémové skupiny, ty máš přitom jenom jednu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 23:03 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: fajfmen
Nad tímhle už jsem taky uvažoval. Ale ne, takhle jsem spokojenej. Maximálně, líbí se mi spousta barevných variací gekončíků. Když na to přijde, "pročísnu" layout terka a přidám ještě dvě tři samičky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 22:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jiri_99
... pokud terko opticky rozdělíš např. kořenem na dvě zhruba stejné části, i dva dospělí samci tam se svými harémy budou chopni koexistovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 23:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jiri_99
Do takového prostoru mu zařiď samic klidně 5 smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 22:50 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: slavick
Já mám 110x35x35 a kdysi jsem tam měl jen jednoho samce. Časem jsem mu ale pořídil ještě dvě samičky, aby nebyl sám v takovém prostoru.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 22:09 slavick
Pánové, díky za tipy. Zatím mám koupený jeden 5W kámen a připravené dvě objímky na žárovky. Možná nakonec obětuju jednu žárovku za topný kámen. Terárko je nakonec 90x45x45, takže jedna gekončice bude mít luxusně velké bydlení :) O té zářivce taky ještě přemýšlím.

Zatím jsem ve stádiu návrhu celého terárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 19:23 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Sewer
Ty jo, u těch mejch draků to tak vůbec nefunguje.. Mám jeden kámen, takovou jakoby skalku nad pískem a druhý kámen plochou břidlici, která je věčně zlehka zahrábnutá a na tu prakticky vůbec nechodí. Asi je pro ně pohodlnější se vyvalit na tu skalku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 10:04 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Jiri_99
Nejsou půlmetru pod zemí :-D ...jen aby nebyly vidět, je na tom tak 0,5 cm vrstvička, krásně to rozehřeje celej písek, kde se vyvalujou. Ale často mi to okolo rozhrabou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 21:44 Muž Felix [754] - Ještěři
Já zahrabal gekončíkům do substrátu na cca třetině terka nejlevnější variantu topného kabelu od Repti za pětikilo, překryl to kobercem mechu (i vysušený jak seno je stále zelený a vypadá dekorativně - a hlavně měkoučký, což se ještěrkám při válení líbí) a nad to umístil čtyřicítku bodovku. Výsledkem je všeobecná spokojenost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 21:24 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Sewer
Máš je zahrabané v písku? Gekouši ti nevyhledávají zdroj tepla? U mě jsou furt vyvalení na topném šutru.. A při tom v místnosti je teplota 25+, takže určo nemrznou. smich
Jinak terko máš moc pěkné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 20:43 Muž Sewer [151] - Ještěři
Fotka k příspěvku Já mám topné kameny 4W a 8W (zahrabáno v písku) a svítím LED páskem (nic není vidět ;-) )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 19:49 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: slavick
Třebas já mám dva topné kameny na "výhřev" /2x 8W/ a jako osvětlení obyč zářivku tuším 14W.. Jaký topný kámen záleží na velikosti terka. Nebo aspoň já se na to tak díval. Každopádně by měla být vyhřívaná jen část terárka a část chladnější. Dráček už si sám vybere kde je mu zrovna příjemněji.
Gekončík UVBčko nepotřebuje, je to noční tvor /teda pokud mluvíme o Eublepharis macularius/ a UVA ti pokud vím dává každá žárovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 09:10 slavick – Topení a osvětlení ke gekončíkovi
Ahoj,
v rámci stěhování do nového bytu se stěhuje i moje gekončice. Současné terárko se zrovna dvakrát nehodí do obýváku, kde bude čestném místě :-) Líbí se mi terárka od Exoterry. Zatím mám vybrané 60x45x30 nebo 60x45x45 (ačkoli ve hře je i 90cm). Problém, ale nastává se světlem. Gekončice nikdy neměla speciální UVA(B) žárovky a jak jsem se dočetl, tak to ani nepotřebuje. Do teď měla žárovku (halogenovou) v květináči. Klasický květináč už nechci. Plánuju jí dát topný kámen a na jedno místo zavěsit takový ozdobnější keramický kryt (viděl jsem ho na jednom zvířecím e-shopu).

A teď k mojí otázce. Jaký topný kámen(podložku) jí vybrat a jestli má někdo zkušenosti s uchycením žárovky v květináči v terárkách od Exoterry? Případně nějaký jiný tip na osvětlení a topení. Koukal jsem na jejich obrázky a zatím mě nic moc nenapadlo.

Díky.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 251x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1113-topeni-a-osvetleni-ke-gekoncikovi