Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Vzdálenost zdroje tepla od zdroje UVB

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Vzdálenost zdroje tepla od zdroje UVB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 16:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Villa
Přesně jak psal kolega, dokonce můžeš i ušetřit, pokud máš onu 70wattovku a 26W UVB, pak výbojku seženeš i 80W ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 12:26 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: Villa
Já myslím že když svítíš 70W výhřevnou, k tomu 26W UVBčko (předpokládám Exo Terra), a ještě k tomu osvětlovací zářivkou která má taky nějakej výkon, tak tě nějaká 100W nebo 130W výbojka finačně nemá jak vyštavit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 09:26 Villa Re: Pogona + Střelec
Asi časem nakonec do té výbojky půjdeme - opravdu se mi na základě referencí na internetu i jinde zdá, že je to pro chameleona to nejlepší...jen že už jsme měli nakoupenou fungl novou UVB kompaktní zářivku a světelnou zářivku, tak jsme chtěli z ekonomických důvodů prvně zkusit cestu tří zdrojů. Je ta výbojka hodně finančně náročná, co se týče spotřeby elektřiny? Jakou používáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 07:26 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pogona
Mýmu chamíkovi se tohle řešení (relativně silná kombinace UVB/topná) velmi zamlouvá. S účtem za elektřinu to ale bude do budoucna trošku zajímavější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 12:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Villa
A co takhle pořídit nějakou uvb výbojku. Mají mnohem lepší výdej uvb a navíc slouží i jako výhřevné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 09:17 Villa Re: poltergeist
A nebude tomu chameleonovi chybět UVB záření, respektive D3, když se bude pořád držet takhle mimo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 17:31 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Villa
Pokud tam jsou tyhle hodnoty, tak je to ideální. Moje agamy taky zrovna nevyhledávají žárovku a drží se spíše stranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 12:36 Villa Re: poltergeist
Jasně, to zní logicky. Díky za odpověď. Žárovku jsem povytáhla výš a vyměnila za jinou s menším výkonem (50 W). U té 70 W bylo totiž v bezprostřední blízkosti kolem 50°C. Teď je přímo u žárovky k 45°C a v místě, kam k ní chameleon může nejblíže (na nejbližší větvi) cca 35°C. Stejně mi ale přijde, že se pořád snaží držet od obou zdrojů co nejdál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:18 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Villa
je to ideální mít je vedle sebe. Slunce ti taky nedává na jednom místě teplo a na druhém UVB. Pokud se ti zdá že je pod výhřevnou žárovkou moc teplo povytáhni ji výše. Kolik tam má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 08:57 Villa – Vzdálenost zdroje tepla od zdroje UVB
Ahoj, pořídili jsme si chameleona a má zdroj tepla (žárovku 70W) a UVB kompaktní zářivku hned vedle sebe. Chtěla bych se zeptat, zda je pro něj lepší mít oba zdroje takto u sebe nebo je lépe je od sebe vzdálit. Přijde mi, že je mu u žárovky docela dost teplo a kvůli tomu pak nevyužívá ani UVB. Za odpovědi předem děkuji. Villa
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 86x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1119-vzdalenost-zdroje-tepla-od-zdroje-uvb