Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Podklad pro gekončíka

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Podklad pro gekončíka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 00:03 slavick Re: Pogona
Ten betoňák zní dobře. Chtěl bych to ladit trochu do červena, ale aby to vypadalo přirozeně. Kouknu se po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2013 17:17 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Já předražený písek od ExoTerry či jiných firem nikdy nepoužíval, používám klasický "říčňák" ( dětská pískoviště ) a "betoňák" ( ten je do červena ). Vypadají přirozeně a nikdy jsem problém neměl,... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 17:16 slavick
Mě to právě taky přijde zvláštní, že by se tím mělo plazík ucpat. Pokud má všeho ostatního dostatek (potrava, vitamíny a minerály), tak by snad neměl mít důvod požírat písek po kilech, aby se ucpal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 21:29 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: slavick
No, tohle už jsem slyšel a četl mnohokrát a mnohokrát. Jemný písek se vřele nedoporučuje.
Já osobně mám gekouše na jemném písku už několik let a nikdy jsem neměl nejmenší problém. Občas dokonce gekon trochu písku požere schválně, aby ho vzápětí vykadil. Přijde mi, že se tím pročisťuje. Každopádně to ani jednomu život neohrozilo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 20:45 slavick – Podklad pro gekončíka
Ahoj,
tak jsem pomalinku pokročil s novým terárkem pro gekončíka. Na dno jsem vypěnil takový menší kopeček, kde se bud moc vyhřívat. Písek přilepím lepidlem na dlaždičky a přestříknu netoxickým bezbarvým lakem. Pěna je od Souldalu (Montáž a Izolace) tak snad nebude toxická. A teď řeším písek na dno. Do teď byla holka na obyčejném akvarijním písku. Ale s terárkem jsem koupil i pár pytlíků pouštního písku od Exoterry (ano, je pekelně drahý) a rád bych je tedy nějak uplatnil.

Jenže jsem se vzápětí na netu dočetl, že se gekončík může tím pískem ucpat. Sice mi to přijde zvláštní, v přírodě s potravou taky zhltnou i takhle jemný písek, ale pro jistotu se chci zeptat na zkušenosti ostatních. Stalo se to někomu z přítomných? Gekončici už bude dobrých 11 let a byl bych rád, aby s námi ještě nějakou dobu pobyla :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 74x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1123-podklad-pro-gekoncika