Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Ch.jemenský-krmení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Ch.jemenský-krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 10:33 Muž Střelec [74] - Ještěři – dávkování krmení
Strašík je momentálně přibližně 18 měsíců starý (dálky v těle 22 cm, ocas 28 cm). V současnosti ho krmím podle schématu jeden den půstu - ostatní dny hmyz (dva sarančáci nebo čtyři cvrčci na den) a zelenina. Někdy žere jako zjednaný, jindy krmení ignoruje, případně žere stylem "když jinak nedáš, tak si zobnu". Není načase změnit schéma? A jak? Tři sarančata obden, nebo jednou či dvakrát měsíčně naordinovat delší půst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 09:09 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: maty
Průhlednou krabici s hmyzem bych neriskoval - při pokusu ulovit cvrčky přes plast by mohlo dojít k poranění jazyka. Chamíkovi většinou v zápalu lovu nedojde, že mezi ním a žrádlem je průhledná překážka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2014 09:22 Muž maty [15] - Ještěři
taky zkus dát do terária např.kyblík/nejakou průhlednou krabici a do ní cvrčky hlavně jí nech v klidu :-D :) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2014 00:52 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Kristína
Nahrajte fotky terária/vetrání / samičky. Popište chovné podmínky/osvětlení/výhřev
jestli u předchozího majitele normálně prosperovala...atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 22:47 Kristína Re: Střelec
Ahoj, prosím potřebujem poradit.Máme 4-5 měsíčni samičku chameleona jemenského a doma ji máme druhej tejden no zatím se ani jednou nenajedla.Cvrčky má neustále v terárku, na volno a se ji snažíme dávat pomocí pinzety, terárko splňa vše co potřebuje aby ji bylo dobře, rosíme 1-2 denně, teďkom se síce svléka ale stejně nás zaráží, že Lara - náš chamík, nám vubec nejí .. prosím poradte nám někdo, co by sme pro ní ještě mohli udělat aby nám začala jíst .. jinak se bojíme, že nám umře .. děkujem moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 08:42 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: fajfmen
Fajfmen - díky! Přesně tak jsem to myslel.
Problém současné rostlinné produkce je ale dost dvojsečný. "Průmyslové" výpěstky bez ohledu na druh obsahují vždy nějakou chemii, "zaručeně přírodní" prozměnu latentní formy různých přírodních jedů a patogenů (nejčastěji ve formě plísní a jejich spor).

Navíc jsem nikde nenarazil ani na náznak vysvětlení, proč se ještěři můžou po citrusech "umlátit". Působí snad na ně citrusy bezprostředně po požití jako "rekreační droga", nebo alkohol?

Co se Pogonou zmíněných problémů týká, nemusí být příčinou jen potrava. Pokud jsou Čechy přes dvacet let centrem domácího odchovu chamíků, dají se předpokládat problémy genetické - prostě časem mohlo dojít k překřížení příbuzenstva z těch několika původních kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 17:42 Petr Re: Pogona
Diky za upozorneni, ted uz jen obcas jabko nebo hrozen a to maly kousek 1x za cca 14 dni. Tim, ze jsme ted jen na cvrcich, tak se po tom muze umlatit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2014 18:36 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Pogona
Tome, on to ale nedoporučil. Naopak střízlivě zhodnotil že je to k ničemu, akorát to dle jeho názoru některým jedincům nemusí přímo vadit (a zde bych vypíchl "některým" a "přímo vadit" ;-) ). Rozumný chovatel pak samozřejmě zvířeti nepředloží potravu která mu sice (možná) neublíží, zároveň si z ní ale nic nevezme... Alespoň tak jsem Střelcův příspěvek pochopil já X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2014 21:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Pak jen hurá do toho, krmte ještěrky citrusy, rajčaty, cpěte do nich i jinou chemii.

Pravda ohledně literatury se nemýlíš, nicméně se zeptám PROČ tu poslední dobou často řešíme úmrtí, neb jiné "úrazy" či degenerace zvířat. PROČ je podle posledního výzkumu 40% dětí školního věku obézních, když před 20ti lety to bylo 1%......

Odpověď je snadná, protože vše je dostupné a né vhodné pro toho, kdo se k "tomu" dostane.....

Tak jen tak dál, krmte ještěrky citrusy a obhajujte to tak.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2014 08:04 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pogona
Citrusy asi opravdu nejsou vhodné, ale pokud se chamík jednou za čas dostane k většímu kousku, tak z něj ten kousek za čas druhým koncem vypadne ve stejném objemu, jen přeformátovaný zhruba na válec. Barva a struktura zůstávají též zachovány. Stráveny (a tudíž chemicky výrazněji zapůsobí) jsou jen drobné kousky.

Jen tak mimochodem - v Nečasových Chameleonech jsem narazil někde na zmínku o mandarinkách jako zpestření potravy - bez uvedení negativních vlivů.
Obávám se, že to bude jako se psy a čokoládou - teoreticky by je měla ohrozit, ale někteří "gaučáci" jí mohou bez zjevných následků sežrat nemalé množství.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 20:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petr
Moji přijímají i třešně, švestky, meloun, banán a hroznové víno. Vše je pro ně OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 19:11 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Petr
Z ovoce je asi nejvhodnější papája, dobrý poměr vápníku a fosforu a taky fíky jsou super...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 10:06 Petr Re: Pogona
Ahoj, diky za upozorneni, cetl jsem to uz mnohokrat, ze citrusy odvapnuji. Nedostava je casto, tak 1x za 2-3 tydny a to je jen maly kousek.Je nejaka alternativa z ovoce, co bych mu mohl davat, aniz by ho to odvapnovalo? Predem diky Petr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 08:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petr
Citrusy mu nedávej, je to to nejhorší, co může dostat - obsahují silice, které na sebe váží vápník a odvádí ho z těla ven. Pro všechny ještěrky citrusy nejsou absolutně vhodné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 21:26 Petr Re: Střelec
Ahoj, uz delsi dobu jsem tu nebyl, tak ted procitam:) Nas Melmik je ted nejaky liny:-D asi jsem ho moc rozmazlil. Musim rict, ze pres zimu jedeme jen cvrcky a docela s tim neni problem. Mame 1 den v tydnu pust a porad zere. Obcas dostava ovoce, obzvlast citrusy(pomeranc/mango/mandarinka) a po tech se muze zblaznit:). Staci jen kdyz mu to ukazu ze 3 metru a uz na me mava pres terarko at ho netrapim a dam mu to:). Co u vas, jak se dari?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 11:23 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Petr
No - zajímalo by mě, jestli by můj mlsoun reagoval na čerstvý datle. Bohužel je to jen akademická otázka, protože jsem je nikdy neviděl ;-) . Občas žere hroznové víno a jiné ovoce. Spotřeba krmiva přes zimu poklesla na jedno saranče a jednoho menšího hmyzáka za den - je to dost ovlivněné počasím venku. Když je slunečno, šmejdí po terárku a tím pádem i víc žere. Když je zataženo, leží na větvi a nežere vůbec, nebo jen málo. Osvětlení v terárku na to má jen minimální vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 12:46 Petr Re: Střelec
Ahoj, nas Melman je na tom stejne. S prichodem zimy se do krmeni vubec nehrne. Poslednich par tydnu pozoruji, ze mu zachutnalo ovoce. Obzvlast mango, tomu nikdy neodola :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 08:41 Muž Střelec [74] - Ještěři – mlsná potvora
Můj Strašík (něco přes rok starej, skoro půl metru dlouhej) je mlsná potvora. Momentálně má nejraději sarančata a cvrčky si dává jen jako doplněk, nebo když není nic lepšího (+ čínský zelí a občas mrkev). Občas má jako doplněk moučňáky - ty si vybírá z nabídnuté škatule jako labužník bonbóny z bonboniéry. Standardně žral po dvou sarančatech šest dní v týdnu a k tomu jednoho či dva cvrčky, Jeden den v týdnu má půst, ale s příchodem zimy se do žrádla tolik nehrne.
Bude vhodnější krmit obden, nebo zachovat schéma a snížit dávky?
Jak je to s krmením myšími holaty? Rád bych to zkusil, ale v jakých intervalech je mám dávkovat a jak je kombinovat s běžnou stravou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:25 emmik Re: emmik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:25 emmik
ahoj, vytvořila jsem na Facebooku skupinu pro milovníky chameleonů, kde můžeme sdílet naše fotky, zkušenosti a hlavně si radit :-) smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:15 Žena Nadka [214]
Zadej si chov krmných cvrčků a zkus se tím prokousat,je tam toho dost.Já jsem je chovala před dvaceti lety,to jsem internet neměla.Ale mám to v jedné knížce dobře popsané. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Thug
Odpovědi postupně :

Co se do něj vejde.

Cvrčci jsou základ, sarančata lze použít jako doplněk. Celkově je dobré stravu spestřovat, ale cvrčci tvoří 60% jídelníčku.

terarka.net/jesteri/clanek/41-jak-uchovat-cerstve-cvrcky

Nelze, zapaří se a pojdou během pár minut. "Větrání" je důležité.

Nezáleží na staří, ale velikost chamíka. Ta je u každého jiná.

Mrtvým hmyzem NIKDY. Chameleon potřebuje lovit a "hýbající" se potravu. Mrtvého si nevšimne.
Je to kravina....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 20:35 Thug
Tak se prosím, pokud je to možné, opakujte.
Nemůžu nikde odpovědi na tyto otázky najít
Děkuji
Thug
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 19:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Thug
Stačí projít internet/zdejší fórum/knížky. Ve všech zdrojích se o těchto základních otázkách píše.
Jen bychom se opakovali...
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 16:31 Thug – Ch.jemenský-krmení
Dobrý podvečer,
chameleon starý 3 měsíce.
Kolik sežere denně kusů cvrčků?
Může být jen o sarančatech? bez cvrčků?
Jak chovat cvrčky aby neumřeli, ale aby nebyla přílišná péče? vysloveně pouze pro jídlo?
Lze "terarko" např. 5l láhev se cvrčky / sarančaty neprodyšně uzavřít?
Od kolika měsíců lze přejít pouze na sarančata?
Jde ho krmit mrtvejma cvrčkama?
Je dobrý ho krmit pouze mrtvejma?
Děkuji
Thug

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 258x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1129-chjemenskykrmeni