Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Vysokotlaké sodíkové a halogenidové výbojky

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Vysokotlaké sodíkové a halogenidové výbojky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 12:49 ondra97 Re: HammerJoe
Prosvětlení problém nebude na to použiji 10W LED moduly. Jinak děkuji za odpověď. Mě šlo vyloženě jen o zdroj toho UVB na výhřev asi použiji halogen. bodovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 19:39 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: ondra97
Halogenidové výbojky se použít určitě dají, to jsou třeba Sunluxy nebo Solar raptory. Myslím že i vysokotlaké sodíkové výbojky, také jednu vlastním / momentálně nepoužívám.Zaleží na výdeji uvb z obyč lamp ale jako zdroj světla určitě dobrý.No na takové rozměry bude určitě zapotřebí 100 watů na výtop a hlavně ať to celé prosvětlíš/tak vysoké terárium je celkem problém prosvětlit.A hlavně na okolních teplotách. V paneláku kde je teplo by ti mohla stačit třeba ta 70W jen jako lokální výhřev pokud máš v bytě tak jako třeba my stálou teplotu 25-27 stupňů .K těmto lampám budeš také potřebovat předřadníky.

Ale cena takové výbojky je min 1000Kč a nevšiml jsem jsi že by někdo popisoval jak dlouho tahle výbojka vydrží.

Každopádně UVB Halegonedivové výbojky(SunLUx/Solar Raptor) stojí kolem dvou tisíc s předřadníkem jako prvotní investice a používat ji jako zdroj UVB můžeš minimálně rok až rok a půl což si myslím že je super jako poměr kvalita/cena/výkon. Za 12-18 měsíců dokoupíš pouze lampu za cenu kolem tisícovky (SunLux 70W - 800kč )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 17:28 ondra97 - Ještěři – Vysokotlaké sodíkové a halogenidové výbojky
Dobrý den,
měl bych takový dotaz : dají se použít vysokotlaké sodíkové nebo halogenidové výbojky jako zdroj UVB pro chameleona jemenského ? Asi se dočkám odpovědi jako proč to řeším když se dají koupit speciální zdroje UVB. No řeším to z důvodu že budu stavět terárium 75x75x200 nebo 70x70x200 ( to ještě nevím ale asi to větší ) a po přečtení některých příspěvků jsem došel k názoru že na takové rozměry budě potřeba 70-100W výbojky ( jako zdroj UVB ). Ale cena takové výbojky je min 1000Kč a nevšiml jsem jsi že by někdo popisoval jak dlouho tahle výbojka vydrží. A proto se ptám jestli se nedá použít nějaká taková výbojka. www.growshop.cz/… omlouvám se za obchod ve kterém je prodávají ale nikde jinde jsem je nenašel. Už jsem se smířil se speciální výbojkou ale prostě mě to zajímá. Předem děkuji za odpovědi

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 49x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1141-vysokotlake-sodikove-a-halogenidove-vybojky