Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zariadenie terarka pre agamu

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Zariadenie terarka pre agamu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 19:47 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: jammes
dobre,díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 19:24 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Dixon
kledně ho použij, tenhle se používá i do akvárek a je bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 17:45 Muž Dixon [1] - Ještěři
Dobry den,chcel by som do teraria s agamou cerveny az oranzovy piesok,musi to byt original do terarii?lebo tie su dost drahe a ked ho potrebujem celkom velke mnozstvo tak by ma to vyslo strasne vela...napadlo ma ci by som nemohol pouzit napr. tento piesok: www.flexiobklady.sk/… pisu tam ze je zdravotne nezavadny,dakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 21:12 Muž phanjan [0] - Ještěři – Re: Pogona
Ja som si toho plne vedomy, ze to zalezi na vela faktoroch, chcem ju napojit na termostat. V izbe je v priemere 22 stupnov. Ide mi o to, ze ak napojim 40W na 300L terarko tak to asi pojde stale, a nechcem kupovat vsetky aby som nasiel optimum, su dost drahe. Radsej trochu predimenzujem a zostatok necham na termostat, ako keby to nestihalo vyhrievat. Nemam s nimi skusenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 21:04 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: phanjan
To nejde takto poradit, musíš to zkoušet a zkoušet. Záleží na mnoha faktorech. Rozměrech terária, okolní teplotě, umístění terária ( okno, topení, chladnější místo,... ), vytápění bytu, materiálu ze kterého je terárko, jakou plochu zabírají větrací mřížky a mnoha dalších.
Ve dvou různých bytech bude potřeba ve stejných teráriích na dosažení stejné teploty pokaždé jiná žárovka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 20:35 Muž phanjan [0] - Ještěři – keramicak ziarovka
Zdravim, ktoru a aku silnu vyhrievaciu keramicku ziarovku by ste doporucili na 300 l ? vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 21:35 Muž Felix [752] - Ještěři
Nádherně prostorné a dobře vybavené terko (sice by šlo udělat ještě tak nějak "přírodněji", ale to už je jen nepodstatný detail). Pro agamy dokonalé, ten chovatel se vážně vydováděl palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 23:26 Muž phanjan [0] - Ještěři – nieco pre inspiraciu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 23:05 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
už jsem koukal :) , je to v RS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 22:49 Muž Felix [752] - Ještěři
No, tak tu prezentaci mám přesně tam, kdes mi ji doporučil zavést. Sice si nemyslím, že by byla nějak extra, akvárko jsem dělal ale apriori pro ryby. Teritoriální, bagrující a tomu podobně... no a podle toho to i ve výsledku vypadá ;-)
Kdyžtak se na ni podívej :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 21:40 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
pokud maji všichni nějakej svůj prostor tak se většinou dokážou srovnat. Ale ne vždy to takle platí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:21 Muž Felix [752] - Ještěři
Jo, tak to se taky přidám do JZD. Přes rybičky. Po dvaceti letech, kdy jsem z cichlid "dělal" výhradně jen kančíky, mi asi před rokem náhle "luplo v kouli" a v jakémsi záchvatu z nich přeskočil na akary... a hned se taky neuvěřitelně "seknul" ve výběru. To jsem si totiž koupil mláďata akar modrých do společenského akvárka. Samozřejmě se z nich brzy vyklubaly sice taky akary, jenomže ne modré, ale (údajně megaagresivní) potoční, u kterých americké pojmenování "Green terror" asi mluví za všechno. Přitom v akvišku je dodnes klid a mír, přestože se ty mršky dávno spárovaly a už se tam i párkrát pokusily vyvést mladé (cichlidáři vědí svoje). Když se tamtéž zrovna (takže vlastně skoro pořád) tře a následně vodí mladé párek stěží polovičních a mírumilovných akar hnědých, jdou jim tihle "zabijáci" vždycky v klidu z cesty. Přestože jsou maronky vůči nim jak maltézáček proti pittbulovi! Být to podle příruček, dávno už tam došlo k masakru. Je docela klika, že ty ryby žádnou knížku o rybičkách jaktěživo nečetly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 08:10 Miky53(Czesnek)
tak v tom případě sedlačím taky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 20:22 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Pogona
dobře ti tak "sedláku" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 20:14 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
Nafotim, neb nejsem zahradních a krom fikusu nic nepoznám smich
Ale já jsem na todle fakt magor, u mě rčení "čím hloupější sedlák, tím větší brambory" funguje na 110% smich i v akváriích, cokoli narvu do jakékoli vody a osvětlení, to se mi záhy rozroste až běda i když mi "odborné" okolí tvrdí, že mi to zajde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 16:40 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Pogona
Klikaři! U pětky se nedivím, ta je pralesní, ale co desítka? Poraď kdyžtak druhy, vzdálenost od zdroje ad. Tady je každá použitelná informace dobrá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 21:03 R Muž Pogona [762] - Ještěři
To já jsem asi divnej, cokoli zeleného nacpu do terárka, tak s 10.0 i 5.0 UVBéčkem, tak mi to tam roste jako zběsilý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 00:16 Muž Felix [752] - Ještěři
Tak co se rostlin týče Tě asi moc nepotěším. Pod UVB-10 mi zatím uhynulo vše, co jsem se tam za leta kdy pokusil zasadit. S vyjímkou kaktusů, kterým to prozměnu perfektně vyhovuje. Tyto ovšem nelze kvůli ostnům do terárka použít. Umělohmotným "kytkám" bych se zase vyhnul. Plasty, ač se to moc neví, jsou ideálním semeništěm bacilů a na to bych byl u ještěrů s tak nedokonalým trávením jako jsou pogony dost opatrný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 22:00 Muž phanjan [0] - Ještěři
Dakujem za odpoved, sietku som volil 1.5 mm drot s dierkami kosostvorcoveho tvaru 3.5 x 3.5 mm, pretoze budem krmit vacsiou potravou. Existuje nejaky sukulent, ktory prezije ziarenie UVB 10.0 ? Alebo som odkazany len na umele rastlinky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 19:25 Muž Felix [752] - Ještěři
Použitelná určitě je např. do malých terárií s mláďaty krmenými drozofilami anebo mikrocvrčky. Je-li navíc jedna z mřížek umístěna na stropě a druhá pak na jedné z bočních stěn, mělo by být odvětrávání dostatečné. Pokud chceš ale tuto mřížku nainstalovat ke zvířatům větším, může už hrozit její protržení a jejich následný únik ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 22:49 Muž phanjan [0] - Ještěři – zelezna sietka
Nemate skusenosti ci nerezova sietka o rozmeroch dier 0.41mm s priemerom drotu 0.22mm je pre teraristiku vhodna? Aby sa nekondenzovala voda, lebo momentalne mam kosostvrocovy tvar 4x4mm a vsetko je ok. Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 22:41 Muž phanjan [0] - Ještěři – dlzka uvb trubice
Za chvilku budem pripravovat 120 cm terarko, chcem sa opytat, ci UVB trubica by bola najlepsie po celej dlzke, alebo staci uvb svetlom osvetlit len cast terarka napr 1/3, co je v mojom pripade 40 cm. Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 17:30 dan999 – ...
fuj hnus tady bych tomu nedal ani 3procenta. podivejtese na pogonovu prezentaci je tam tolik terarek a všechny jsou hezčí a to fakt s tím bude hodně práce, ale takové obyč terko máte za 5minut čiste, když terko a doma tak si sním trošku pohraju, aji ve zverakach maji rybicky jen v akvarkach bez dna atd. protože nemají čas se stím zdržovat, ale doma mam v akvarku sterk rostlinky atd. fakt obdivuju pogonu že si na tolik terarek denně cas najde, a pak to vypadá jak to vypadá, tomu chlapovi z videa jde jen o frajeřinu že má doma ještěrku (muj názor)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 16:16 Muž šmejký [0] - Hadi – Hrůůůza
To je příšerné terárko. Prost hrůza chudáci zvířata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 11:38 Miky53(Czesnek)
Já bych ho nazval exoteraristou protože všechno zařízení je od exotera adalších těch kvalitních značek které mabízejí naprosto nevhodné věci no jak já když jsem se spáli s chameleonem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 20:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: phanjan
To ano, ale jak chce dosáhnou optimálních teplot bez výkyvů, když má "otevřený" celý vršek, už jen proto je to nevhodné na jakékoli terarijní zvíře, vypadá to jako akvárium... vrch má být zadělaný s větrací mřížkou, posuvná skla a je to... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 19:22 Muž phanjan [0] - Ještěři – Re: Pogona
Nevyzera to velmi pekne, ale myslim ze, ze tymto scematicky setupom len chcel poukazat na rozlozenie teplot v terarku a jak to tam ma fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 14:29 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Každopádně by takováto prezentace zde dostala ode mne max 50%, je to vhodné tak na "domácí odchov a rozhodně to takhle není pěkný "kousek nábytku" , jak si terárium do bytu představuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 10:13 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: phanjan
je na každým jakej podkled zvolí, buďto jednoduchou údržbu nebo "pracnější" dekorace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 07:58 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A ještě bude problém s větráním...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 05:26 Muž phanjan [0] - Ještěři
R - jammes® - ja tiez mam piesok ale mozno casom dojdem na to, ze skrz hygieny sa oplati viac ten reptile carpet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 21:20 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A hlavně to červený světlo bych vypínal na noc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 20:54 Muž jammes [12] - Ještěři
osobně bych použil radši písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 00:12 Muž phanjan [0] - Ještěři – Zariadenie terarka pre agamu
www.youtube.com/… ... uzitocne

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1715x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/116-zariadenie-terarka-pre-agamu