Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Koho k laboratorní myši?

 

NápovědaFórum » Hlodavci » Chov 

+ přidat příspěvek
Koho k laboratorní myši?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:25 xyz Re: JaM
Ne, myš a mastomyš se spolu křížit NEmohou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:02 JaM
tak mi to přeci jen nedalo a koupil jsem k myšákovi jednu mastomyš (samičku). Zatím je to OK. Mastomyš se asi rozkoukává..spíš se usadila u misky s vločkama a myšák ji celou pořád očuchává, leze po ní a tlačí se pod ní...tak uvidíme jak to dopadne :-)
při nejhorším, kdyby spolu nemohli být, jedno prázdný akva v zásobě mám...

spíš mě tak napadlo, je možný aby se třeba spářili? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:07 JaM
ajo, přehlídl jsem že píšeš jen zoo :-D
nevím no..dát tam druhýho samce mám trochu obavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 12:09 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: JaM
No, proto jsem taky o zveráku nic nepsala, tam bych se určitě neptala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 11:56 JaM Re: Nessy
to mám v plánu, ale napadlo mě spíš jestli nemá někdo praktické zkušenosti :-) najít v zoo prodejně někoho, kdo věci rozumí, bývá občas nadlidský výkon...většnou jim jde hlavně o to prodat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 11:52 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: JaM
To jsem nezkoušela a obávám se, že jsem to tu neviděla ani u nikoho jiného. Možná se spíš zeptat v zoo (jestli budou ochotní odpovídat), tam dělají společenstva ze všeho možného, tak by třeba věděli víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 11:47 JaM Re: Nessy
já právě nevim....myslim si, že kdyby byli spolu odmala, bylo by to asi jiny, ale když mu po půl roce nastěhuju dalšího, aby to nedělalo zle..přeci jen si oba budou značkovat prostor...ale taky jsem četl, že se po čase nemusí snýst ani se samcem ze stejnýho vrhu...tak právě nevím a přemýšlím, jestli by připadala v úvahu i alternativa s jiným tvorečkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 11:31 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: JaM
Já si nejsem úplně jistá, že by myši byly nějak teritoriální... Troufám si tvrdit, že v takovém prostoru by se dva samci snesli. Ale s jistotou to samozřejmě říct nemohu. Nicméně já měla dva samce a bylo to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 11:12 JaM – Koho k laboratorní myši?
Ahoj,

google mi moc neporadil, tak zkouším tady..nevím kam to zařadit, tak se případně omlouvám za založené vlákno.
Mám doma samce laboratorní myši (cca půl roku starý) a chtěl bych mu dát nějakého kamaráda na hraní. Obývá 54L akvarium (60x30x30), tak místo celkem je..
S kým by se mohl snést? Jediné co jsem se dočetl někde v diskuzi, že si rozumí s bodlinatkou nebo mastomyší..ale těžko říct, jako seriozní diskuze mi to nepřišlo...
Samičku laboratorní myši jsem zavrhl kvůli množení a se samcem by se asi nesnesl...

Mohl by mi někdo poradit?
Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hlodavci • Zobrazeno 63x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1160-koho-k-laboratorni-mysi