Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá- červy v trusu

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Agama vousatá- červy v trusu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 16:33 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: Nadka
jo taaaaak, no i tak gratulují potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:15 Žena Nadka [214] Re: Larisa
To druhý kolo je už naštěstí s vnuky smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 13:36 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: Nadka
Aha, takže ti gratulují a držím palce potlesk potlesk potlesk no už o tom nějakou chvíli uzažují, přišla jsem k džab džab jak slepý k houslim. ale pocitují ten velký rozdíl,že ten čas mi už na ně nezbýva, máme doma ještě hafany, kočky tak je toho dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 12:53 Žena Nadka [214] Re: Larisa
Ne,nezmatkuj.Ty tři dávky jsem dala dohromady do jedné skleničky. ;-) Je fakt,že s malými dětmi je těžké,až nemožné se věnovat nějakým koníčkům.To já si myslela,že už mám děti odrostlé,že už konečně...No,osud chce jinak.Čeká mě druhé kolo :-) :-) Ale pokud bys to neměla zvládat,tak je to asi lepší,než aby ses trápila a zároveň trápila zvířátka.Tak ti držím palce... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 09:12 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: Nadka
ty jo 250, to je tedy za rozbor jednoho trusu, síla x6 :-( To je síla, ted to máme dost náročný po této stránce, i když riskují,že mě tu někdo ukamenuje tak uvažujem jestli agamkam nenajdem nový domov z fin. a ted i časových důvodů :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 22:26 Žena Nadka [214] Re: Larisa
Každopádně,být tebou,bych to dala na rozbor.Jen musíš mít trus ze tří dnů.Nech si udělat rozbor obou zvířátek,ale počítej tak 250 kč za jeden rozbor.Tabletka mě potom stála 85 kč.Gratuluji k miminku potlesk Teď jde o to,jestli máš nějakého veterináře přes plazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 14:20 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: Nadka
no mám malé mimčo, tak není vůbec čas. prostudují si tvé zápísky. to je právě i to proč to tolik řešim, mám děti a tak mám strach. Jinak jsem zjistila,že kulička má v sobě vajička, nachystala jsem ji roh pro kladení uvidíme, původně jsem to neplánovala, Džab džab se činil,netušila jsem,že mu to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 12:55 Žena Nadka [214]
Podívej se na moji prezentaci,mám to v deníčku.Ať tady nezabírám místo popisem.U mě je to na delší povídání.Tam si to přečteš. :) A proč jsi přestala psát do prezentace?Téšila jsem se na nějaké fotky a ty nic ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:21 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: Nadka
a s čím jste měla problém u zvířete? také červy? a jaké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 22:23 Žena Nadka [214]
Mně paní doktorka dala prášek a už jsem spokojená ( musím to zaťukat ).Připadá mi,že zvířátko je v pohodě,každopádně už pravidelně baští a doufám,že to není jen můj dojem i přibírá. :) :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 21:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Larisa
Tak jsem prolistoval Köhlera a zjistil že (z věcí které můžeš udělat Ty sama) jsem vypsal víceméně všechno podstatné. Vše ostatní už bude mít na povel veterinář.
Dál bych se přidržel doporučení Nadky a Nessy. Držím palce, ať se ještěrky brzy uzdraví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 20:55 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
A není to na školu?
Případně dneska jsem si z ŽE odnesla vizitku na MVDr. Slobodu, který dělá i parazitologii. www.exomed.cz mailto:michal@exomed.cz 732841281
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 19:24 Žena Nadka [214]
Pokud máš nějakého veterináře,co se zabývá i ještěry,tak stačí i k němu.Já jsem měla donést trus ze tří dnů.Ale na internetu by se mělo dát najít spojení na Brno,já jsem jenom zapomněla jméno toho pana doktora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 14:59 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: fajfmen
a ještě se chci zeptat zda neporadíte kam se posilá trus na rozbor, pry někde do brna,ale nevím přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 14:58 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: fajfmen
jasně, díky, tak dnes asi všechno vyčístim, větve asi vyhodit,že, ty se nedají dezinfikovat. jinak ještě muže včera napadlo jestli to není třeba od švábů. totiž, když jsem jednu dobu měla achatiny tak jim tam do vlhkého lignocelu smutnice kladla larvy, i když jsem to čistila nejpozděj po 14 dnech bylo jich tam hodně. nemůže být smutnice i u dubii(ale jsou bez podestylky)a larvy agama spořádá i se švábem? totiž ty červy nejsou jako hlisty nebo podobný parazit vypadá prostě jako larva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 21:29 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Larisa
Jestli byla mezi odčervením a nálezem nových parazitů určitá časová prodleva, pravděpodobně se jedná o reinfekci jejich vajíčky obsaženými v substrátu (kontaminace trusem, které se při nejlepší vůli nevyhneš). Toho se musíš neprodleně zbavit a celé terárium včetně vybavení důkladně vyčistit a vydesinfikovat, jinak bude k nákaze docházet stále znovu a znovu. Ještěrky přesuň do karanténní snadno čistitelné nádrže, místo substrátu použij např. noviny a tyto po každém vyprázdnění zvířátek vyměňuj. Samozřejmě bude nutné nechat je odčervit znovu.
Pokud si s tím neví veterinář rady (docela mě překvapuje, že nenechal provést rozbor stolice, což je standartní postup) nezbývá Ti než se obrátit na jiného, který se v ještěrech vyzná a neodbyde Tě. Pro začátek zkus zagooglit po odkazech na veteriny v blízkosti Tvého bydliště - pokud někde léčí i plazy, měli by to tam mít vypsané. Zítra se mrknu do příručky o chorobách terarijních zvířat a vypíšu sem doporučené prostředky a postupy, třeba Ti to bude k něčemu platné, takhle z hlavy ale něco přesnějšího nedám. Rozhodně ale nepodceň vyšetření odborníkem, aplikace jakýchkoli léčiv "na slepo" při domácí samoléčbě může snadno nadělat víc škody než užitku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 12:37 Žena Larisa [4] - Ještěři – Agama vousatá- červy v trusu
dobrý den,už před časem jsem si všimla v trusu mých agam maé asi 5 mm dlouhé živé červy, poloprůhledné,vypadají podobně jako larvy smutnice nebo tak. nechala jsem je odčervit, dnes jsem je viděla zase, agama se po...přím na mě, takže jsem je měla na kalhotach, myslela jsem,že omdlim. zašla jsem na veterinu pro odčervení,ale doktor neví co to je za potvory. nevíte někdo tady? jsem z toho dost na nervy.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 156x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1177-agama-vousata-cervy-v-trusu