Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Acanthoscurria natalensis

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
Acanthoscurria natalensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 23:17 Žena Lea123 [0] Re: poltergeist
svlečku mám ale nic nevidím :-) ten zadeček je zmuchlanej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:25 Žena Lea123 [0] Re: fajfmen
Děkuji no nevím kolikátý svlek je koupenej na terraburze s tím že už byl označen jako 0,1 a 1 a půl roku stáří tak nevím ano A dnes se mi konečně svlíká Vagans vidím ve skrýši jak se tam snaží :) a ten by měl být 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 20:34 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Lea123
A ta geniculata je už v adultu nebo ještě před? V kolikátém je asi svleku? Dospělý sameček by měl výrazné tibiální háky a bulby na pedipalpách, navíc by dospěl (v drtivé většině případů) podstatně dřív než samička. Protože je celý ten rod jaksi "nohatější" než např. brachypelmy, může štíhlá linie krátce po svleku mást, než se zvíře pořádně nakrmí...

Kdyby to byl nakonec kluk, zkus např. sklípkanářské webovky arachnomania.cz za účelem připuštění. Pokud páření klapne, dostaneš půl kokonu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 11:49 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
pokud máš ještě svlečku zkus najít na zadečku spermatéku, nachází se mezi plicními vaky (bílé blanky) spermatéka je malá, ale určení je to spolehlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 09:27 Žena Lea123 [0] Re: fajfmen
Dekuji i tak to mam jeste A.geniculatu urcena jiz jako 0,1 samice a nyni po svleku se mi zda ze to bude samec ma hodne dlouhe nohy a drobnejsi telo :-) tak ze taky asi mula ale jsou krasny i tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 22:26 Muž Felix [754] - Ještěři
Soudě dle okolí asi ještě docela prtě, že jo? Typnul bych holku, jenže jen tak na 70% pravděpodobnosti.
Kdysi jsem od rance profíků v průběhu let odkoupil subadultní "spolehlivě určené samice" ze kterých se finálko vyklubali kluci, tzn. není to jisté... Dokud to nesnese vajíčka anebo si nevytvoří tibiální háky, nevíš. Musím se přiznat, že od doby, kdy mi pět výstavních sklípkanic (každá jiného barevně atraktivního druhu) dospělo, začalo mi být určení pohlaví mláďat fuk a jejich determinační znaky jsem jednoduše pustil z hlavy, čili zrovna nejlíp asi neporadím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 15:39 Žena Lea123 [0] – Acanthoscurria natalensis
Fotka k příspěvku Prosím mám dotaz poznáte z této fotky zda mám samičku nebo ne?Já myslím že ano mýlím se nebo ne? Dík :-)
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 83x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1188-acanthoscurria-natalensis