Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Identifikace pohlaví Veleštíra rnitého

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Identifikace pohlaví Veleštíra rnitého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 00:13 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: HANA
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 10:36 Muž HANA [0] Re: fajfmen
Děkuji už mám zjištěné :) Je to samička :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2014 23:08 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: HANA
Jakmile jsem do GOOGLE zadal "štíři pohlaví" a kliknul na obrázky, hned první odkaz zobrazil kresby z knížky pana Kovaříka ("obrováci" jsou hned vlevo nahoře jako první) ;-)
Abych Ti ale nekřivdil - Tvá potvůrka mi připadá jako "něco mezi nima", u rodů Pandinus a Heterometrus je to bohužel dost časté a matoucí. Třeba můj spinifer má pohlavní destičku podobného tvaru, akorát víc do "samečkova"... no a přitom je to samice :-D . Jako čerstvě dospělou jsem ji koupil v prosinci 2009 a stále se těší výbornému zdraví, čili trhá věkové rekordy - internetové údaje hovoří o průměrné délce života holek kolem šesti let od narození, sameček by byl už dávno pod drnem...
Možná Ti lépe poradí kolegové jako poltergeist anebo VaJzi (já dělám spíš do pavouků, štíry mám jen okrajově, takže v určitých detailech určitě "plavu") kdyby to ale nějak neklaplo, zkus weby jako www.arachnomania.cz , www.lasiodora.sk nebo www.velestir.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 17:52 Muž HANA [0] – Identifikace pohlaví Veleštíra trnitého
Fotka k příspěvku Prosím poradíte mi zda-li s jedná o samičku nebo samečka.Jsem začátečník a nevím si rady.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 66x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1216-identifikace-pohlavi-velestira-rniteho