Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Grammostola rosea - lysina na zadečku

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Grammostola rosea - lysina na zadečku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 15:17 Martin
To trrarium bylo zhotoveno jen tak na rychlo jako provizorium. Určitě jej pavoukovy ještě zútulním. To světlo má většinou sklopené aby zabíralo jen čast terrária jako topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2015 18:07 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Martin
Můžete se podívat na mou prezentaci, jak to má asi vypadat: terarka.net/terarka/1431
ale doporučuji zejména prezentaci poltergeista: terarka.net/terarka/13
a v neposlední řadě také fajmena: terarka.net/terarka/187

Minimálně pro inspiraci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 18:03 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Martin
To prodejci v ZooMarketech neví nikdy :-O
Nicméně akvárium není vhodné, jako terárium. Ten úkryt pro rybičky pavoukovy moc dobře neposlouží. Lepší by možná byla rozpůlená kokosová skořápka a ideální pak kůra z korkového dubu ;-) Když se nemá kam schovat, je ve stresu = nejí a vykopává si chloupky z abdomenu.
Btw, tu lampičku tam máte stále rozsvícenou nebo to bylo jen pro pořízení fotky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 17:54 Martin Re: VaJzi
Fotka k příspěvku Já to nemyslel nikterak zle. Jsem úplný nováček a za každou radu jsem opravdu vděčný, protože o původu a ani o stáří či kdy naposledy pavouk jedl jsem se od prodavačky nic nedozvěděl. Jinak teď o potravu zájem neprojevuje, dal jsem jí tam crvčka a ten tam jentak pobíhal i jí pod nohama.

Jedna fotka pro představu jak je asi velký.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 17:46 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Martin
Vím já co máte načteno? Jen se Vám tu snažím odpovědět...
"Čištění" končetin opravdu není předzvěstí svleku. Ale můžu Vám říct, že před svlekem bude odmítat potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 17:25 Martin Re: VaJzi
Nee...6 cm jen tělo. To že Grammostoly pomalu rostou vím, něco jsem si o tom přečetl než jsme jí koupili.....

Ještě otázka mimo, všiml jsem si dnes, že si třela a okusovala (asi) přední dva páry nohou, může to znamenat že se chystá svlékat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 15:02 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Martin
Samčí znaky jsou patrné až po dospělostním (adultním) svleku. Takže teď to tak hravě nepoznáte, nejlépe až ze svlečky ;-)
6cm myslíte i s nohama? Pak by mohla být cca 3 letá... Hmm, nevím oni ty Grammostoly děsně pomalu rostou hmm Nicméně to není až tak podstatné (tedy pokud se jedná o samici).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 08:36 Martin
Díky za rady. Jen bych se ještě zaptal zda je možné odhadnout jak je asi stará. Měřil jsem jí přes sklo a má cca 6 cm. S největší pravděpodobností to bude samice, nikde jsem neviděl samčí znaky (háčky na hohách, atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2015 01:38 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe:
Hlavně dávej bacha ať ti nevyčeše do očí... Jinde to jen svědí :-)
Jinak pro její klid, jí v teráriu dopřej úkryt, do kterého ani ty neuvidíš. Časem se snad zklidní, hlavně když se bude mít kam schovat... Vlhkost zbytečně nehroť - Grammostolám stačí nižší vlhkost (kolem 55%). Strávníci to také nejsou kdovíjací, takže jednou za 14dní nebo měsíc jí tam hoď saranče, doplňuj vodu do napáječky a vystaráno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 22:21 Muž Felix [752] - Ještěři
Abdomenální lysiny neřeš, to je u zemních sklípkanů naprosto normální ;-)
Sice pokud vyčeše žahavé chloupky roska, musí už být hodně naštvaná, kdybys ale choval např. takovou brachypelmu boehmei, tak to je taková nervóza, že už jen po třech čtyřech prostých otevřeních terka budeš dost možná koukat na pavouka s úplně plešatou prdelkou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 21:18 Anonym – Grammostola rosea - lysina na zadečku
Fotka k příspěvku Zdravím, mám dotaz. Pořídil jsem si grammostolu roseu, jsem nováček a v obchodě mi o ní moc neřekli. Takže nevím jak je stará, kdy se naposledy svlékal atd. Mám jí cca 3 den a na zadečku se jí objevila lysina. Je jinak vcelku klidná a nijak se moc ani nehýbe. Substrát v terárku má nový a tak i trochu vlhký, jinak jí dávám akorát čerstvou vodu v mysce. Díky za případné rady.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 63x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1269-grammostola-rosea-lysina-na-zadecku