Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Krmení užovky

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krmení užovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 00:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Ivča
Jo. Melanická obojkovka. Třeba v Bulharsku je to dost běžné zbarvení, u nás se vyskytují spíš ty světlé s jemným tečkováním. Nejde ale o nic divného... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 07:21 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Ivča
Ahoj, fotka nic moc, ale měla by být... obojková.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 21:04 Ivča – Dotaz
Fotka k příspěvku Nevíte jestli je to opravdu užovka a jaká? ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 18:08 Žena Zdeňula [0] Re: Nessy
No joo, viděla, ale ten můj mi přijde jako taková žížala :-D každopádně moc dík, zkusím to teda s něčím větším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 17:05 Žena Nessy [124] - Ještěři
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No dobře, to už je o něco lepší než holátko. Ale nepodceňovala bych jí - zkus něco, co už vidí ;-)



A viděla jsi někdy někde obrázek nažraného hada? smich Třeba i z přírody... Pár jsem ti jich našla. Nejspíš si tu potravu před sežráním nepřeměřily ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 14:25 Žena Zdeňula [0] Re: Nessy
Někde jsem četla, že had by měl jíst kořist velkou jako nejhrubší část jeho těla, tak jsem se podle toho řídila... Je to můj první had a žádného teraristu neznám, tak sbírám vědomosti jen z netu. Děkuji moc za info, nicméně neovládám 'slang' a nevím co jsou špeci a medvídci- já jsem myslela, že jsou holátka a myši :-D dávám jí ty 'chupatější', co už trochu lezou, ale ještě nevidí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 10:43 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Zdeňula
Proč krmíš roční užovku holátky? I moje 4 měsíční miminka už dostávají špeky a pomalu přecházím na medvídky... Takže - ano, je to málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 21:17 Žena Zdeňula [0] – Krmení užovky
Fotka k příspěvku Hezký večer :-)
mám dotaz ohledně krmení užovky- resp. jestli ji krmím dostatečně. Dostává jedno holátko týdně, je jí rok a měří cca 70cm. Vím, že v krmení platí, že méně je někdy více, ale dnes mě vyděsila fotka užovky červené o délce 70cm, která byla tak 2x hrubší než ta moje :-O Napadlo mě tedy, netrápím-li ji hladem. Fotka je ze začátku srpna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 07:18 Muž Pasyok [37] Re: Mischa
Skor ako hladom to bude podla mna ocakavanie krmenia a miesto ruky ocakava korist. Pravidelny rezim krmenia je fajn, had ten rytmus vnima a prejav agresivity je pravdepodobne skor z omylu/pazravosti/ocakavania koristi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 23:14 Mischa – Agresivita 2 měsíčního háděte
Máme úplně čerstvě doma hádě užovky červené. Potravu přijímá sama a bez problému, v tom problém zatím nemáme. Spíš by mě zajímalo, jestli se u užovky nemůže objevit agresivita z důvodů hladu. Krmíme 1 týdně v sobotu, hádě je pak cca 3 dny klidné a bez problémů si zvyká na dotek a vyndávání z terária. Koncem týdne (tedy blížíli se termín krmení) je ale více aktivní, šmejdí po teráriu a ač je normálně v ruce klidná, dne provedla náznak jakoby chtěla uštknout - Může to být způsobeno právě hladem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2015 21:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Varda
Můžeme na to zkusit přijít spolu, to ale potřebujeme daleko více informací, ideálně foteček,.....než tu, že se užovka pořídila v lednu,... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:43 Varda Re: Pogona
To už nás taky napadlo. Teď je ale hlavní zjistit čím to teda skutečně je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 21:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Varda
Tím to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 17:58 Varda – užovka nechce baštit
Dobrý den, od ledna máme užovku červenou a v poslední době nechce baštit, nejdřív přes měsíc nechtěla žrát vůbec, pak nakonec začátkem června sežrala myšku, ale po pár dnech ji zas vyvrhla. Je akční, lítá po terárku, ale zdá se nám, že je nějaká hubená...
Nevíme čím to je. Možná ale tím, že jsme si pořídili ještě jednoho, trochu většího hada ( terárka mají vedle sebe a pořád na sebe koukají). Myslíte že je to tím? Že se třeba cítí ohrožena?
Teď jsme je rozdělili aby od sebe byli co nejdál a neviděli na sebe, ale i tak máme obavu o zdraví našeho miláčka. Poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 20:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: petr
Jednou týdně stačí, tady platí, že méně je více. Překrmovat není dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 07:28 petr – zakrmeni
Ahoj mam cca pul rocni uzovku Anery prijima holatka na pohodu chci se zeptat v jedne diskuzi jsem cetl ze do 1roku by se mela zakrmit davam ji 1 tydne v pondeli sem ji dal male holatko mohl bych ji dat dneska ve ctvrtek nebo radsi zase az v pondeli dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 22:42 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Kata
Nějak nevidím v čem by mohl být problém. 60 čísel hádě krmené 1-2 x týdně adekvátně velkou kořistí je tak akorát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 07:25 Kata – Nevim jiste jestli krmim svoji uzovku spravne
Nevim uz na koho se obratit ohledne krmeni moji uzovky c.albin. Mam ji druhym mesicem,je asi 60 cm dlouha.Zatim ji mam v terarku 80cm d,40sir,a 50v.Kdyz jsem ji kupovala,bylo mi receno at ji krmim 2krat tydne.
Normalne ji davam 1mysku bilou tydne ,ale dvakrat jsem ji uz dala
jeden den jednu a druhy hned dalsi.vudy normalne kadi a 2X se svlekla,ale jak ji davam 1mys tyd.tak je na ni videt ze ma hlad.Je mozny ze ma takovej apetit?Je normalni,kdyz maj hadi takovej hlad?Bojim se abych nedelala neco spatne.Dekujo moc za odloved :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 22:50 Muž matthew [0] - HadiRe: fajfmen
Jaj tak ti ďakujem, dnes som jej kúpil čo najmenšiu myšku uvidím či ju uloví .. zatiaľ ďakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 22:11 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: matthew
Fyzicky dokáže had usmrtit bez větších problémů i tvora většího než je nakonec schopen sníst. Hodně ale dělá psychika - Jeden můj známý kdysi choval samečka guttky který se až panicky bál bílých myší! Ten had v raném věku dostal k sežrání myšáka co neprodal svou kůži lacino, naopak se dožral a po prvním nevydařeném hadově útoku zaútočil sám - ve finále honil k smrti vyděšeného hada po celém terku hryzaje ho kam to šlo! :-D
Myšák šel nakonec do chovu - odloven byl za pomoci svářečské rukavice (kterou ale v záchvatu zuřivosti taky prohryzal :-D ) a nakonec umřel sešlostí věkem. Kámoš to vzal prostě tak, že je to frajer co si svoje místo pod sluncem tvrdě vybojoval a zaslouží si je. Zmíněnému hadu ovšem po XY dalších let musely být předkládány pouze tmavě zbarvené myši, albínů se nadosmrti děsil jako čert svěcené vody :-D

A tykej mi. Jistě si tak pokecáme líp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 21:31 Muž matthew [0] - HadiRe: fajfmen
prosím Vás, keď som ju doteraz kŕmil holíčatami dokáže zabiť tu myš?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 22:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: matthew
Dle mých osobních zkušeností gutáty nepřekrmíš - pokud mají hlad tak zaloví, nemají-li, myšku běhající terkem ignorují klidně týden nebo dva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 00:17 Muž matthew [0] - HadiRe: fajfmen
Ďakujem, len som sa bál lebo všade píšu že radšej hadou neprekrmovať. Ale stále neviem či by bol schopný zožrať celú myš, asi musím skúsiť a uvidím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: matthew
Měří-li 80 cm, i dospělou myš uloví a sežere bez problémů. Každý týden nejméně jednu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:56 Muž matthew [0] - Hadi
Dobrý deň .. Prosím Vás mám užovku červenú meria približne 80 cm a kŕmim ju približne raz za týždeň jedným holíčaťom. Stačí jej to ? či mal by som jej dávať aspoň dve, prípadne myš ?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 19:29 Muž Leon [0] - Hadi
Jo tak s chovným párem by mě manželka už asi vykopla tone :-D Ale našel jsem dobrý obchod v Braníku. Jmenuje se ZOO Braník a májí tam vlastní chovný pár, takže myší je dostatek. Díky všem za informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 23:52 Muž Jery [9] - Hadi
Doporučuji taktéž se juknout na nějaké zvířecí inzerce a případně si pak pořídit chovný pár třeba mastomyší a holátka vypěstovat a namrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 13:57 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já jsem ze Staré Boleslavi a pro myši i holata si jezdím k jedné paní do Brandýsa nad Labem. Praha to sice není, ale je to kousek ;-)
Případně bych na ní mohl poslat nějaký kontakt, ale pochybuju, že nenajdeš něco bližšího ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 21:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Leon
Zkus juknout na i-faunu ;-)
Příp. si na ní podat i inzerát s poptávkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 18:33 Muž Leon [0] - Hadi – Dobrý prodejce
Ahoj, potřeboval bych sehnat nějakého dobrého prodejce holátek v Praze Michli, nebo někde v okolí centra. Máte někdo nějaký tip? Díky Leon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vašek
Mláďata je dobré krmit jednou týdně, od délky cca 100cm můžeš krmit 1krát za 14dní.
Velikost myšek se odvíjí od velikosti hada, ale myslím, že to co popisuješ je v pohodě ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 18:45 Vašek – jak dobře krmit užovky?
Ahoj, mám doma 2 užovky. jedna 34g a cca 53cm a druhá 29g a cca 53 cm. Krmím je jednou týdně ojíněnými holátky(cca 5-7g). stačí to, nebo mám dávat větší holátka a nechat delší rozestup v krmení? Díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 22:52 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Lucie
čím krmíš? a v jaké velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 03:01 Lucie – krmení
ahoj, můj had už se párkrát svlíknul ted mám nějakých 47cm a odmítá mi žrát..myš uškrtí začne žrát a pak vrátí, stalo se že i celou vyplyvla. Dostává zhruba jednou za 14 dnů, co s tím?..prosím odpovědět na meil mailto:cina6@seznam.cz předem moc děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 18:51 dan999
no s tím rustem je to individuální... ale uvidíš, jakse ti bude měnit před očima, že se na něj budeš dívat cca takhle : coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:10 elaphe – uzovka
jo jo normalne prijma potravu po tech 7 dnech :-)...zatim ma 3 holatko od doby krmeni holatek :-D..a muzu se zeptat o kolik centimetru asi tak roste a po jake dobe..?...no a jeste me zajima jedna vec zatim sem hadika videl jenom jednou kadit a v terariu sem zadny trus zatim nenasel...je to spatne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:55 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: elaphe
Pokud přijímá potravu každých 7 dní, pak nekrm častěji - hadi se snadno překrmí, ovšem následky jsou fatální ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:55 elaphe – uzovka
prosimvas me se zda ze je moje uzovka hubena :-)...krmim ji jednim holatem za 7 dni ...muzu ji treba tedkom krmit chvilku po 4 dnech ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 17:19 Muž Jery [9] - Hadi
Ohledně přemnožení šneků v akváriu mám jednu fintu. Je to poměrně novinka, ale dá se docela dnes už dobře sehnat a funguje docela obstojně. Je to dravý šnek Clea Helena. Má krásnou tmavě žloto/čermou ulitu a je to dravec, který se často zavrtává a pak v noci vyráží po slizové stopě kořisti, až ji najde a uloví. Vzhledem k tomu, že provrtává ulitu kořisti, tak si poradí i s menšími šneky se "záklopkou". Mám 4 a v podstatě dnes už někdy i somruju od lidí okružáky, protože mi je spolu s kančíky příčnopruhými vždy zlikvidovali. Poradí si i s Piskořkama. Je to hezkej, užitečnej a prostě úchvatnej šnek, pro všechny, co mají problém s přemnoženými šneky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 21:49 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: veya007
nesežere ho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 21:29 Žena veya007 [0] - Hadi – Re: Pogona
myslela jsem, jestli by ho sežrala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 20:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: veya007
Spíš co by řekl vodní šnek na ubytování v teplém terárku u korálovky ne , přemýšlej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 20:02 Miky53(Czesnek)
korálovka? :) NIC!! :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 21:55 Žena veya007 [0] - Hadi – šneci
ahoj, asi blbý dotaz, ale co by řekla korálovka na šneka z aqua? vím, blbý dotaz, jen se ptám, neb se mi rozmnožili a sežrali půl kytek v aqua rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:59 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Co je to za užovku, jak velké má terárium, jakou teplotu v něm, od koho je koupená ( čím krmil předchozí majitel ). Co používáš na dno, jak je strará a dlouhá, svlékla se už, kdy jedla naposledy???
Napiš co nejvíc informací, podle toho co jsi napsala se radit nedá, popř. přidej i fotky terária i hada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:17 Emili – Nejí
Mám mladě užovky od zaří..zkoušeli jsme jí davat opravdu mala holata a nepřijimala je..pak jsme jí krmili kuřecím masem jelikžo myšátko jse jí tam nevešlo..nejí pořád a menší se..zjevně umírá a tak potřebuju poradit co dělat a neo lepší zpusoby jak jí to vnutit než vizitkou otevřít pusu a dovnitř
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 12:59 Vak. – Re: poklad
Jo,to jsem psal já...to srdce a kurací maso je možné používat jako doplnkové krmení,je nevhodné zkrmovat ho delší dobu.Každá užovka je velký individualista co se potravy týče,ale psal jsem poznatky z chovu svho hada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 22:03 Žena poklad [8] - Hadi – upřesňuji nelogiku
terarka.net/hadi/clanek/16

Užovka červená nie je v potrave príliš vyberavá a žerie myši,potkany,vtáky,kúsky hovädzieho srdca,kuracie mäso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 21:15 Žena poklad [8] - Hadi – nelogika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 23:29 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: poltergeist
to samý co krmení srdcem, odpovědi už tu jsou napsaný ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 2752x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/127-krmeni-uzovky