Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

gekončik noční - krmení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
gekončik noční - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2020 12:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Michal3015
Ahoj, jestli ho zvládne, tak by neměl být problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2020 10:50 Michal3015
Ahoj. Jen se chci zeptat, jestli můžu dát gekončíkovi sarančata, která jsem chytil u mě doma (ve městě). Četl jsem, že se může krmit sarančaty z louky. Tak se jen ptám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 20:26 HP Re: Landvir
dakujem len som niekde cital ze treba ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 18:13 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: HP
Není potřeba.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 12:16 HP Re: Landvir
a u dospelych jedincov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2015 12:07 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: HP
Ahoj, AD3 není potřeba dávat, stačí obalovat to krmení jak jsem psal. Ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2015 11:26 Muž cadaverous [22] Re: HP
Pokud toto nevíte, tak tenhle přípravek raději vůbec nebete do ruky. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 01:21 HP Re: HP
a este sa chcem spitat dava sa mladatam combinonal AD3 a ked ano v akom mnozstve
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 12:44 HP Re: Landvir
dakujem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 05:33 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: HP
Ahoj každé krmení obaluj ve směsi Nutrimixu a Plastinu... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 22:14 HP
dobry den chcel by som sa opytat v akom mnozstve treba davat vitaminy mlademu gekoncikovy za odpovede vopred dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 00:55 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: slavko
U felsum nevím, o tato zvířátka jsem se nikdy nijak blíže nezajímal - sice se mi líbí podle vzhledu, v rámci životních potřeb jsou ale diametrálně jinde než potvůrky z polopouští až pouští, na které jsem se v rámci několika málo dostupných druhů už za bolševika zaměřil (když sem po převratu přišly první vousatky, co si mě ochočily ze dne na den, tak ty pro mě byly vlastně jen pokračováním náhle nedostupných agam kavkazských ;-) po kterých jsme na terakroužku všichni toužili :) - vedoucí mi tu svou, vlastnoručně odchytovou, svěřoval do opatěry kdykoli jel s rodinou na dovolenou - a byla vážně úžasná... tenhle druh už ale asi neseženu ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 20:28 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: fajfmen
Ja sa pýtam len zo zvedavosti, popravde ma púštne terárko vôbec neláka, ale čo ja viem čo bude za nejaký čas ;-)

Každopádne s príručkami to dnes nie je jednoduché. Kúpil som v antikvariáte starú "Teraristiku", i novú o felzumách. Rozdiel je obrovský: nová má perfektné farebné fotky, ale veľmi som z nej nezmúdrel a v starej je grafika "biedna", zato je čo čítať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2015 22:45 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: slavko
Když budeme hnidopiši, pak např. saharský písek nemůžeš použít do betonu - postrádá jakékoli pojivové vlastnosti. Písek z Gobi má taky úplně jiné vlastnosti, zvířeti z libovolných končin to ale při správné vlhkosti a předběžném ošetření substrátu bude naprosto fuk. Taková vousatka Ti může běhat po české lesní hrabance stejně dobře jako na extra červených píscích anebo barvených šutřících...
Ještěrka netuší odkud pochází a je jí to fuk, to "své správné" ale pozná. A na chovateli je, aby to rozpoznal taky (pokud možno dřív než zvířátko někam umístí), většinou to ale není problém - obvykle stačí pročíst si příručky a aspoň trochu zapojit intuici, cit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 15:01 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: fajfmen
Ešte sa spýtam takto, možno zovšeobecniť: púštny jašter = väčšinu času behá po piesku? Samozrejme myslím také, bežne u nás chované...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 00:04 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: slavko
No právě - nejde o hádání, ale o prostinký fakt, že většinou žádný tvarový rozdíl není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 23:44 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: fajfmen
Ja sa nehádam - ani len netuším, aký by mal v tej nohe byť rozdiel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 20:54 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: slavko
Pokud porovnáš stavbu tlapky polopouštní agamy vousaté s pacičkou např. baziliška z bažin amazonského pralesa (lhostejno zda přední nebo zadní), nenajdeš tam žádný podstatný rozdíl kromě zbarvení ;-). Akorát to bazilišek, má-li kloudný rozběh, dokáže rozperdit na rychlost o jaké se fousáčům ani nesní a s využitím pouze zadních nohou přeběhnout vodní hladinu např. o šířce řeky Ohře do úkrytu v křovinách protějšího břehu, zatímco vousatka poběží po všech čtyřech, musí-li se v rámci úniku vrhnout do vody, uzavře nozdry, potopí se nejspíš ke dnu a toto bude kopírovat v průběhu přeplavání na opačný břeh... Navzdory předpokladům je vynikajícím plavcem - patrně jde o genetické dědictví po předcích z dob kdy byl na místě dnešní pouště les. Bez potřeby jakkoli měnit tvar zde zmíněných končetin...
On bude ten problém jinde než v podkladu po kterém ještěrka lozí (beztak si ho v terku záhy utemuje do formy "skoro betonu"), spíš jde o koncentrace vzdušné vlhkosti apod. Dle mé osobní cca třicetileté praxe chovu převážně polopouštních až pouštních ještěrů, byť jen několika málo druhů, počínaje kdysi agamami kavkazkými a vousatkami prozatím konče (plus srovnání s letitými chovy pralesních zvířat mých kámošů), troufám si říct, že typ podkladu je většinou úplně fuk pakliže z něj neraší houby, plísně a tomu podobně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 15:13 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: A na čem ty pouštní ještěry chceš chovat?Žijou na písku,tak jim prostě do teráka dám písek.
Reagoval som najmä na to "všade píšu piesok", ale vo väčšine prípadov skončili s odporúčaním dlažby, ako neestetickej, zato však bezpečnej a hygienickej alternatívy, s tým, že piesok je vhodný len pre jaštery, ktoré majú na pohyb po piesku uspôsobené nohy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 21:47 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: elegans1
aha, prepáč :) mi to ušlo trochu, ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 21:05 elegans1 Re: Hunter
Já ale nereaguju na gekončíky,ale na větu,že písek je vhodný jen vyjímečně,a to i k pouštním ještěrům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2015 22:20 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: elegans1
Tak čo viem gekončíky nie sú až tak púštne jaštery v pravom slova zmysle, teda nežijú na sahare na jemnom piesku, žijú v kamenitých púšťach ... kde sú sute, hrubý štrk, kamene, tomu zodpovedajú aj tvar ich končatín ... takže nie je pre gekončíky až taký vhodný. Niekto ich chová aj na lignocele ale to že on problém nemá, neznamená že problém nebudem mať aj ja, keď zvolím túto variantu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2015 21:03 elegans1 Re: slavko
A na čem ty pouštní ještěry chceš chovat?Žijou na písku,tak jim prostě do teráka dám písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 15:25 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: yndiC
yndiC napsal: Tak sice není pouštní, ale všude se doporučuje písčité dno+kameny.
Nie som síce odborník, ale veľa som čítal, že piesok je vhodný len výnimočne, a to aj k púštnym jašterom. Takže, kde všade?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 08:01 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: yndiC
No, piesok žerú ak im niečo chýba a oni hľadajú zdroj napr. vápnika, mne gekončík žral aj väčšie kamienky, ako len takýto piesok, tak majú teraz na dne len lepidlo s pieskom, vyzerá to dobre a nežerú piesok, inak im hmyz obalujem a majú aj vitamíny v mištičke...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 16:08 Muž yndiC [0] Re: Hunter
Tak sice není pouštní, ale všude se doporučuje písčité dno+kameny. A když už by něco sežral je jistě víc přirozený písek jak nějaký papír. A nehledě na to, že ho mám na písku 4 roky a nikdy se nic nedělo. Tak myslím, že pískem to určitě nebude.. vždy jsem ho krmila z pinzety takže se daný hmyz písku ani nedotkl.. jedině že by žral písek sám od sebe a to mi přijde nepravděpodobné..
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 00:55 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: yndiC
rýchlo vyhoď ten piesok, je možné že sa ním láduje a potom "nie je" hladný. zatiaľ mu daj na dno papierové vreckovky navlhčené, nech sa zlepia dokopy ... a daj mu pár dí a potom predkladj jedno ... ak sa rozožerie daj mu do terárka väčšie kamienky, piesok nedávaj. nie sú to púštne jaštery čo žijú v piesku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 12:36 Muž yndiC [0] – Nežravost
Ahoj, chtěla jsem se zeptat zda máte někdo nějakou zkušenost či rady když Gekončík nechce žrát.
Do nedávna byl naprosto v pohodě, žral cvr, dospělá a malá sarančata. 4ervama jsem nikdy nekrmila. Potravu vždy přímal bez potíží z pinzety, sám i lovil když jsem úmyslně saranče pustila aby si to užil :-) Momentálně je to cca 4 týdny co moc nechce jíst.. spíše vůbec během těch 4 týdnů jsem ho "donutila" tak ke dvoum cvr a zkoušela jsem i moučné červy ty si dal také tak dva. Občas má i tendence lovit když mu něco dám do tera, ale v zápětí to nechce.. jako by si čuchl zjistil co to je a odejde.. Takže se i tváří, že hlad má, ale nakonec nic nesežere. Ocas mu už rapidně hubne a už si nevím rady.. Poradí někdo? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2015 11:10 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: henrich03
Kým sú mladé, tak toľko koľko chcú :) len nenechaj voľne behať cvrčky, môžu ublížiť gekončíkom, keď sú ešte veľmi malé... v mištičke im nechaj nejaké malé múčne červy s vitamínmi, nech si zobnú keď budú chcieť..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.05.2015 16:11 henrich03
Dobrý den chci se zeptat kolikrát a v jakém množství mláďe gekončíka.Za odpovedi dekuju.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 20:05 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Růžena
Ahoj, v přiměřeném množství neškodí, jsou dost tuční.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 09:32 Růžena – zophbai
ahoj,slyšela jsem, že zophobasy nejsou pro ještěry dobří,mohou jim způsobit trávící potíže. Je to pravda? A samičku mám asi měsíc a krmím čokošváby. Kdykoliv jí tam jednoho prostě pohodím, najdu ho dříve či později běhat někde venku po chodbě. Asi ho není schopná chytit nebo se jí hned schová za pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2015 21:17 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hunter
No Bóže! Tak Ti tam vytvoří zajímavé aplikace umělecky zvyšující věrohodnost "přírodního" pozadí... a pak sešlostí věkem uhynou jako naprostí klikaři z řad krmného hmyzu :-D . Dopřej jim to a pak stopy jejich "dovádění" šikovně využij pro vlastní výtvarnou kompozici ;-)

Já už si dokonce začal pár zophíků chovat čistě za účelem estetického vylepšení pokroucených klacků před jejich vložením do terek anebo akva. A že jim to jde skvěle, potvorám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 12:52 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
že to pozadie je rozvrtané :-D a tie červíky odtial nevychádzajú ... žerú ten polystyren, iné tam nič nemajú no a také keby ich zožrali gekony, tak díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 23:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hunter
Když se zavrtají, zavrtají se . No a? hmm
Mě už druhý měsíc pochodují v terku gekončíků dva dospělí brouci zophíci (jako housenky unikli ještěří pozornosti) a - jedni druhých si naprosto nevšímají ;-)
Když najdou vhodné kladiště, rozmnoží se a ještěrky se na larvách napucnou, čili krmení zadarmo ;-)
V čem je problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 01:13 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
mne sa zdrhnuté múčňaky zavrtali do pozadia ... ešte sa tam aj vyliahol minule chorbák ... teraz tam mám vyžraté chodby, celéé zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 21:33 Muž Felix [754] - Ještěři
Obal každé dva tři dny pár cvrliků a vpusť je do terka. Buď je gekonek sežere hned anebo později, u vzrostlého ale asi moc nehrozí, že by jej okousali oni... Dříve či později to vychytáš ;-). Mě osobně např. už druhý měsíc pochoduje terkem gekončíků dospělý brouk zophobas, kterého by jako larvu s chutí schřoupali, takhle se ho ale snaží přes sklo lapat jen kolemjdoucí agamy... Gekonci se ho nepokouší sníst a on zase je ;-) . Pro oba druhy pohoda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2015 09:50 Muž maty [15] - Ještěři
Dle mého názoru by si mu měl dávat asi 2-3cvrčky denně a 1-2 dny v týdnu vynechat. V přírodě taky nežere každý den hafo cvrčků. Jo a obalovat ve vitamínech a vápníku při každém krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2015 22:57 Kuťka
Ja by som mu dávala 3-4 cvrčky denne, a 1-2 razy týždenne dávať s vitamínmi. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 13:48 ladik – gekončik noční - krmení
Dobrý den , chsi se zaptat jak často krmit gekončika ? Četl sem že dvěma cvrčky obden a někde zas každy den krom jednoho dne v týdnu . Tak nevím kde je pravda ,

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 428x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1288-gekoncik-nocni-krmeni