Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Acanthoscuriia natalensis

 

NápovědaFórum » Bezobratlí  

+ přidat příspěvek
Acanthoscuriia natalensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 12:30 Žena Lea123 [0] Re: poltergeist
To ano uz pojede do usti a dostanu vymenou mladata p. Fasciaty tak sem zvedava :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 09:52 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Lea123
smůla to není. Získáš za ně peníze a můžeš si koupit nové mladé. Tak už to prostě chodí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 09:22 Žena Lea123 [0] Re: VaJzi
Fotka k příspěvku Dekuji vsem no zstim se z nej raduji vypada spokojene no neda se svitit a to jsem zjistila ze muj dalsi sklipkan aphonopelma caniceps je zrejmne tsktez kluk sad no smula ze?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2015 22:51 Muž VaJzi [64] - Bezobratlí
Oba příklady, které fajfmen uvedl, jsou spíše výjimky. Nejčastěji to bývá právě kolem jednoho roku...
Jestli snížený přísun krmiva opravdu prodlužuje život po posledním svleku praxí ověřené nemám. Vím však, že se prodlužuje doba mezi svleky (ta se prodlužuje přirozeně, ale přísun potravy také hraje významnou roli). Samozřejmě vždy záleží na konkrétním jedinci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2015 21:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Lea123
Natálku jsem nějakou dobu měl, bohužel mi to kapánek zrušil kočičák který se chtěl pobavit a kápnul na to jak se jí dostat do terka.
Každopádně samec libovolného sklípkana bude žít nesrovnatelně kratší dobu než samice, nikdy ale nevíš nakolik. To je individuální. Měl jsem např. od mimina 1,0 Aphonopelma seemanni který uhynul pouhé tři týdny po prvním přečerpání, ale taky bombarďáka "Kostěje nesmrtelného" Brachypelma albopilosum který po dospělostním svleku žil tři a půl roku, přečerpával dohromady sedmkrát! (ve videích mám jedno jeho kde baští cvrčka přímo při výrobě spermatické pavučiny - on se cpal jak nezavřený imrvere), dvakrát krátce po svleku, pak rok pauza a "náhle lapil druhý dych", tehdy se poprvé, podruhé a potřetí pářil... přežil to... splodil hromadu potomků a finálko umřel sešlostí věkem i když ještě zdaleka ne coby rekordman. Tím je (pokud vím) sameček B. emilia který se dožil víc jak 6-ti dospělých let :-)

S tím nekrmením je to tématicky otázka - Asi to v některých případech funguje (podobně jako např. snížení teploty), pokud se ale náš Bobík cpal jak nezavřený (přitom by se v inkriminované době měl soustředit na reprodukci na úkor vlastního žaludku) a plodný byl až cupoval na hadry veškeré moudré knihy a poučky (on je nikdy nečetl ;-) ), bude nejlepší nechat vše na zvířeti samotném. Dokáže to ovlivnit zda bude žít déle nebo krátce? Kdo ví. Každopádně to nejspíš odhadne líp než Ty a Ty jen musíš rozppoznat co zrovna potřebuje včas (Bobíkovi např. chutnaly ryby - v inkriminované době mi v akvárku vypukla mezi drobnými hejnovkami epidemie - a možná mu zrovna tato dieta prodloužila život. Možná... ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 11:40 Žena Lea123 [0] Re: VaJzi
Uz jsem se divala jsou uzasne opravdu a diky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 10:38 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Lea123
Klidně se ptejte :-) Myslím, že ať už já, poltergeist nebo Fajfmen rádi odpovíme, když budeme vědět. Vždy je lepší se zeptat, než něco zkonit. A kdo se nezeptá nic se nedoví :-P

EDIT: Jo a jinak se taky můžete podívat do prezentací výše zmíněných - nabrat inspiraci a možná se i něco dozvědět (zvláště poltergeist má parádní fotky ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 10:27 Žena Lea123 [0] Re: VaJzi
děkuji já jsem strašná co?Sice mám 9 sklípkanů ale stále se učím lecos ještě nevím moc děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 00:42 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Lea123
Ano, může a taky to udělá. Bez přečerpání se nemůže pářit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 14:25 Žena Lea123 [0] Re: VaJzi
No a jeste to muze udelat? Je to nejak k zavade kdyby se neprecerpal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 11:45 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Lea123
Pokud si nejste jistá, tak tuto informaci do inzerátu neuvádějte :-) Jinak z toho co píšete si nemyslím, že se jednalo o přečerpání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 23:09 Žena Lea123 [0] Re: VaJzi
No s precerpanim si jista nejsem protoze tam kde se slikal napisledy ano zustala pavucina tu neznicil ale porad lezl na ni a asi po mesici zmizela zustala jen trochu tak zda to bylo ono nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 22:21 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Lea123
Ano, 1,0 adult a datum posledního svleku.
Dále může být i přečerpaný (což se také hodí napsat) - všimla jste si silné pavučiny (cca 4cm na podkladu), kterou pak pavouk zničil? Přečerpával si skrze ní sperma do bulbusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 17:28 Žena Lea123 [0] Re: Lea123
Tak sem si na nej posvitila a ma je foto stale se nedari sle ted uz sem si jista takze kdyz bych ho chtela nabidnout na spareni mam ho oznacit 1,0 adult? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 12:39 Žena Lea123 [0] Re: VaJzi
Dekuji skoda ho je nadhernej zatim lepsi foto se nedari ale pokusim se je dost aktivni porad leze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 10:09 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Lea123
Pokud má bulbusy, tak je v dospělostním a zároveň posledním svleku (15. svlek může být posledním...). Na obrázku, který jste postla se mi zdá, že bulbus vidím, ale chtělo by to lepší foto :-)
Doporučuji samce krmit méně - dožívají se pak vyššího věku. Obecně od posledního svleku, žijí cca rok.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 21:25 Žena Lea123 [0] Re: poltergeist
No nepoznam zda je v dospelostnim svleku naposledy 24.7.2015 jeho 15 svlek kdyz se kupoval mel 10 z roku 2013 je moc hezkej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2015 10:25 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Lea123
záleží jak dlouho je svlečený do dospělého svleku. Rozhodně by stálo za to hodit inzerát, ať si po sobě zanechá nějaké potomky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 09:43 Žena Lea123 [0] Re: poltergeist
Tak to mi brzo umre asi co? Pokud je to samec ach jo piplam ho od malicka hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 09:38 Žena Lea123 [0] Re: poltergeist
Dekuji no neco podobneho to ma mensi ale takhle tmave to tam vypada dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 21:12 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Lea123
Fotka k příspěvku na makadlech z vnitřní strany bude mít takové "výrůstky" vzdáleně podobné štířím bodcům. Jedná se o bulby. Ale podle toho že ho krmíš a má stále malý zadek a dlouhé nohy to vypadá na samce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 17:17 Žena Lea123 [0] – Acanthoscuriia natalensis
Fotka k příspěvku prosim nepozna nekdo zda je to samec? Ty makadls ma tlusty ze spodu tam ma neco jako hacky jen nepoznam tak znala nejsem co to je porad ho krmim pirad ma hubenej zadek dlouhy nozky jini sklipkani to nemaji a tak nevim dekuji za odpovedi
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 174x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1325-acanthoscuriia-natalensis