Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chování agamy

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Chování agamy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 16:42 Muž dushek [0] - agama vousatáRe: Landvir
Tak zatím to vypadá, že se vyblbly. Teď dělají jako by nic. Budu to samozřejmě sledovat. Ale jinak děkuji za reakci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 09:01 Žena Lubilu [0] - Ještěři – Hrabani
Ahoj,
Moje pulrocni agama zacala vsude hrabat, spis mam pocit ze az noruje ... vyhrabe si noru v nejchladnejsim miste teraria a tam napr. ted spi jiz druhy den. Je normalni tohle "norovani"?
Teplotu v terariu ma na nejchaldnejsim miste cca 19/20 stupnu, na vyhrevnem az 45.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:03 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: dushek
Ahoj, mně se teda holky taky takhle škádlili, ale časem je to přešlo. Určitě je sleduj a kdyby byli nějaké hrubší útoky, tam musí od sebe....ta větší by malou uštvala. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 20:56 Muž dushek [0] - agama vousatáRe: dushek
Ahoj, vypadá to, že se role vyměnili, ta starší agama má navrch a dominuje v terárku, ale i mimo něj. Dokonce jsem viděl útoky ( té starší )v podobě kousání do krku, k tomu samozřejmě patří i házení hlavou. Mladší agama změnila chování a často pouze velmi pomalu pokyvuje hlavou a packou a plazí se při zemi. Toto trvá možná už 3 týdny. Je nějaká rada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 17:32 Muž dushek [0] - agama vousatáRe: Landvir
Jsou to určitě holky, ještě jsem to dneska kontroloval. Ale jinak moc děkuji na odpověď. Budu je hlídat rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 10:14 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: dushek
Ahoj,prostě si ujasňují, kdo má v terárku hlavní slovo a svoji dominantnost, holky mně to taky dělali. Je potřeba je hlídat a kdyby byl nějaký tvrdší souboj, tak bys je musel asi rozdělit. Jsou obě agamky určitě samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 09:03 Muž dushek [0] - agama vousatá
Ahoj všichni chovatelé,

mám dvě holčičí agamky, jedna má 2,5 roku a druhá 1,5 roku. Zhruba před měsícem jsem si všiml potyčky agam, asi si něco vyříkavali :-) poté ta mladší agama dávala najevo svojí podřízenost mávání tlapkou. Nyní jsem si znova všiml divného chování té mladší agamy, často kýve hlavou, černá jí krk a doráží na tu druhou. Jinak ale po sobě lezou i se olizují. Je to normální? nevíte někdo o co jí jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 16:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: query
TO je v pořádku, prostě jí to tak vyhovuje, agamy jsou v krkolomných pozicích a výběru nejneobvyklejších míst při spaní odborníci, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 22:14 query – Chování agamy
Fotka k příspěvku Ahoj,
před 14 dny jsem si přivezl agamky. Měly by to být 2 holky, ale těžko říct.
Jsou čilé, vesele si pobíhají a nechají se v klidu vzít i do ruky a nechají se i z ruky krmit.
Jenda agama je trochu dominantnější, chodí žrát jako první lehá si na druhou. Ta dominatnější je většinu času na teplejším místě pod žárovkou a vždycky se tam nějak vecpe :-) a spát chodí to kouta terária do písku. Ta druhá chodí žrát většinou až jako druhá, lehce se straní, ale nijak zvlášť. Ale večer spala vedle první jenom jednou a teď chodí spát do "horního potra" nebo se vyšplhá na konstrukci s osvětlením a je tam až do rána. A po několikáté chrápe zavěšená na pletivu bočního větrání. Viz foto. Myslíte, že by to mohl být náznak nějakého problému?
Díky
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 124x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1343-chovani-agamy