Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

jak spravne chytit gekoncika nocniho

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
jak spravne chytit gekoncika nocniho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 23:30 tyfusyt
Mají 14g a délka je 15cm v létě budu posílat trus ale zatím nemám podezření na nějakou nemoc jsou aktivní papaji vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 08:50 Muž alterationx [82] Re: tyfusyt
Podľa toho, čo sa dá vidieť na foto, tak chvosty vyzerajú vcelku dobre, neviem akú majú dĺžku a presnú váhu, prípadne môžeš skúsiť kŕmiť každý deň, či budú žrať, ale každé dva dni 2 až 3 cvrčky nie je zlé kŕmenie.

P.S. Daj si urobiť pre istotu testy na parazity, budeš mať istotu, že máš doma čisté zvieratá. Nie všetci chovatelia ich robia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 08:18 tyfusyt
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Krmíme jednou za dva dny 2cm cvrčkama obalene v mineralech 2-3kusy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 23:40 Muž alterationx [82] Re: tyfusyt
nahraj tu foto, to bude lepšie, koľko im dávaš cvrčkov a ako často a aké veľké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 23:27 tyfusyt
Doma je mam skoro mesic uz aji usinaji ikdyz mam ruku v terarku takze by z ruky nemely byt ve stresu nechavam je zatim rozhodnout samotne jestli chteji jit na ruku dneska mi jedna sla dobrovolne zvazil jsem ji a ma 14g coz se mi zda docela malo tak doufam ze nedelam chybu v krmeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 22:20 Muž alterationx [82] Re: tyfusyt
Ešte ma napadlo, že aby si dal pozor aj na to, že pokiaľ ho budeš chcieť moc často chytať alebo mu dávať ruku do terária, aby nebol vystresovaný a nesekol sa ti a neprestal žrať. Lebo pre nich to môže byť určitá forma stresu a niektorí jedinec to nemusí dobre zvládať a môže potom prestať žrať. A pokiaľ si ho priviezol len pred napr. pár dňami, tak by som ich nechytal vôbec, lebo si potrebujú zvyknúť na nové prostredie.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 22:18 tyfusyt
Fotky bych mel mit v profilu nebo jak se tomu tady rika :-D diky moc za pomoc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 21:39 Muž alterationx [82] Re: tyfusyt
Môj gekončík nočný, narodený 13.9.2015 má 37 g a je väčší, takže ten tvoj je mladší, alebo nebol dobre kŕmený, pravdepodobne bude asi mladší. Mladé gekončíky nočné sa nechcú dať chytať, úplne malé gekončíky ževraj vrieskajú, keď ich ide niekto chytať. Musíš ho proste pomaly zvykať na ruku. Ževraj čím sú starší, tým sa dajú skôr chytiť a neboja sa tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 21:11 tyfusyt
Vek je docela problem ja slysel od chovatele tri mesice pritelkyne zas tri tydny ale to se mi vzhledem k delce 15cm a vahy13g zda moc maly vek. Sem prave zacinajici chovatel takze jeste vek odhadnout neumím. Ruku v terarku mam skoro kazdy den uz si skoro na ni zvykly ale porad pred ni prchaji kdyz jdu s rukou blize nebo zacnou esovite stacet telo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 21:01 Muž alterationx [82] Re: tyfusyt
Aký je starý ten gekončík? Ak vôbec nie je ešte naučený na ruku, tak ti bude utekať, musíš isť potom na neho opatrne a postupne ho zvykať na ruku, ruku môžeš skúsiť položiť do terária nech ju vidí a nechať ju tam nejakú dobu, po niekoľkých takýchto skusoch môžeš skúsiť ísť rukou k nemu bližšie, že či bude rovnako utekať. Alebo ma ešte napadá, že by si mohol skúsiť nalákať ho na ruku tým, že si dáš na ruku múčneho červa napr., tak aby ho videl. Ono gekončíky celkovo nie sú moc kontaktné zvieratá a aj medzi gekončíkmi nočnými najdeš takých jedincov, čo im kontakt nevadí, dokonca ho môžu aj vyhľadávať a takých, ktorí sa proste nebudú chcieť dať chytať. Skúsenejší chovatelia ti prípadne lepšie poradia, ako si ho ochočiť, ale určite to chce čas a ísť na neho "nežne". Ja mám gekončíka nočného cca 3,5 mesiaca starého, ktorý už bol čiastočne naučený na ruku, takže sa dá chytiť, ale tiež to nie je vyslovene, že by sa sám trhal ísť mi na ruku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 20:42 tyfusyt
Zacne hned utikat nema treba tu ruku videt driv nez ho zacnu brat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 13:47 Muž alterationx [82] Re: tyfusyt
Ja myslím, že pokiaľ ho jemne podoberieš rukou z boku, tak mu nič neurobíš, ale skúsenejší chovatelia ti určite poradia lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 22:04 tyfusyt – jak spravne chytit gekoncika nocniho
Ahoj nenasel jsem nikde jak spravne chytnout gekoncika nocniho aniz by se lekl nebo jak spravne naucit gekoncika na ruku kvuli kontrole hmotnosti uklidu a samozrejme nejake to mazlenicko :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 208x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1357-jak-spravne-chytit-gekoncika-nocniho