Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

želva po probuzení.

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
želva po probuzení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 23:15 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Ira
Nemali by sa kupat ani pred spanim ani po.. ale ja osobne by som ju preniesol spat, aj ked bude ako tak aktivna, stava sa ze sa preberu aj pri nizsich teplotach, moje vodne sa budia aj pri nizsich, ale nie su normalne aktivne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 16:30 Ira – želva po probuzení.
Dobrý den,
mám 4 roky starou želvu žlutohnědou. Nemám možnost zimovat (netroufám si), želva se každý rok na podzim zahrabe do substrátu a spí asi 2 měsíce. Vždy ji přenesu do nejchladnější místnosti v bytě ( 15°C-17°C) a každý den vydatně rosím. Letos se želvička probrala před 7 dny, ale zdá se mi málo aktivní. Několikrát jsem ji vykoupala, osvětlení výhřev a UVB zapínám na 7 hodin denně. Želva nepřijímá potravu, a stále spí. Vím, že teploty pro hibernaci jsou vysoké a nevím jak dlouho může želva vydržet bez potravy. Nejsem si jistá jestli ji mám nechat ještě spát při nižších teplotách, nebo svítit a zahřívat,koupat, krmit. Za každou radu předem děkuji.
Ira

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 25x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1364-zelva-po-probuzeni