Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pomoc gekončík noční vysunuta kloaka

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Pomoc gekončík noční vysunuta kloaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:18 Muž MartinH [0] - Hadi – Re: zdenaXXX
Tak radši jdi za veterinářem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:26 zdenaXXX – koaka
a nevíte někdo jak vmasírovat pls klaku mam chameleona a stalo se mi to poprvé včera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 21:31 Muž connic [2] - Ještěři – Re: Miky53
Snad se uzdravi a ocasek mu doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 21:21 Muž krysikmouse [32]
jééé tak to mi je líto . snad ho zregeneruje dobře :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 20:47 Miky53(Czesnek)
KOnec vše vyřešeno byli jsme u veterináře a ten mu (jí) kloaku zašil teď mám jen sledovat jestli se yprázdní a pokud ne tak pojedeme znova tak nwm doufám že neumře :-O navíc při vmasírovávání kloaky dovnitř pustil ocas :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 22:19 Muž connic [2] - Ještěři – Re: Miky53
Výhřez kloaky

Symptomy-patrné změny na kloace,výhřez sliznice.Příčinu nelze určit,vzácné,možno vyvoláno Tvrdým trusem,který se snaží zvíře z těla vypudit ven.

Terapie-při včasném zjištění je možnost vmasírovat sliznici zpět pomocí vazelíny či dětského oleje,sliznice musí být očištěná.Při pozdním zjištění a zánětu je nutné nasadit mast s obsahem ATB,denně nanášet a snažit se kloaku vmasírovat zpět.Dokud kloaka není zpět,zvíře nekrmíme.Zvíře umístíme do sterilního terária.

terarka.net/jesteri/clanek/13

Takze zkus opatrne kloaku za pomoci nejakeho olejicku vmasirovat zpet. Nemam s tim zkusenosti, ale toto jsem se docetl i v jinych zdrojich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:27 Miky53(Czesnek) – Pomoc gekončík noční vysunuta kloaka
Pomoc prosím můj gekončík noční má vysunutou kloaku je nějaké řešení co s tím? :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 870x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/138-pomoc-gekoncik-nocni-vysunuta-kloaka