Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Větrání pro gekony

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Větrání pro gekony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 20:27 Muž alterationx [82] Re: Landvir
Keď bude mať bodové žiarovky, tak ich môže umiestniť do keramického kvetináča a nič svietiť do očí nebude. To samozrejme v prípade, že tie žiarovky tam bude mať aj za účelom vytvárania tepla pre terárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 15:59 nicooo
Asi to tam dávat nebudu, žarovky budou bodovky nebo se stínítkem, tak by snad neměl bejt problém a až to celý zařídim tak při nejhorším není problém to tam dodat. Skla budu stejně řešit až jako úplně poslední
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 15:40 nicooo
To by možná nebylo špatný, aspoň nebudu muset používat lampičku :-) původně byla na tom místě a teď mi tam nedošáhne kabelem, že bych jí měla na terárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 14:32 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: nicooo
Ahoj, nevím, jak budeš mít řešené vrchní osvětlení, ale pokud bys neměla nahoře žádnou lištu, bude Ti zářivka, nebo co budeš mít svítit při pohledu do terária přímo do očí:-) Já používám LED diody, tak tam je to v poho. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 14:09 nicooo
Ach jo, holt ještě jednou
s31.postimg.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 14:07 nicooo
Fotka k příspěvku Nevložila se mi druhá fotka, nevím proč. Jo jinak ta spodní lišta je vyšší z důvodu, že tam chci dát ještě na dno polystyren kvůli izolaci tepla a plexisklo kvůli lepšímu čištění, tak aby byl dostatečnej prostor na půdu a neblokovalo se větrání
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 14:04 nicooo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem se dneska pustila do stavby terária a mám první dilema :-) jestli dávat ještě horní lištu nebo ne. S ní mi přijde docela zmenšenej vstup do terária, zase to ,ale líp vypadá :-) ale to je subjektivní. Bez ní by tam mohlo jít víc denního světla, ale zase, když budou mít vlastní. Ale hlavně budou líp pozorovatelný. Jinak tam už pak budou jen skleněný dvířka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 18:22 Muž alterationx [82] Re: nicooo
Ja mám doma madagaskarov P. Picta. K tomu vetraniu ťažko presne radiť. Čím väčšie vetranie spravíš, tým viac budeš musieť hriať. Ja myslím, že to tvoje vetranie je možno aj trochu predimenzované, podľa mňa dostatočné bude. P.Picta potrebuje teplotný gradient a väčšinu času pokiaľ je zdravý a žerie ti bude cez deň tráviť na mieste kde je teplota 28-32 stupňov celzia, to je aj teplota na správne trávenie. Znesie aj 35 stupňov, ale mám skúsenosť, že nebude väčšinu času tráviť na takom mieste. Takže podľa toho, koľko ich budeš mať, treba im spraviť ukryty, aby si mohli teplotu nájsť. Na terárium 50x40x50 či ako to tam bolo presne si myslím, že vystačíš aj s 25W žiarovkou. Na na väčšie tera používam philips 28W eco alebo philips 40W alebo je ešte aj osram v podobných výkonoch. Používam bodové žiarovky. Niektoré sa už začínajú zle zháňať, lebo únia šetrí energiou a toto sú žiarovky energetickej triedy E alebo D sa mi vidí. Len ten výkon žiarovky závisí aj od veľkosti toho vetrania. Zaručená metóda je, namontovať povedzme 28W bodovú žiarovky, nechať hriať, urobiť ukryty alebo úkryt v blízkosti žiarovky a merať teplotu v ňom a potom na iných miestach tera a urobiť iné úkryty, kde sú aj nižšie teploty, gekon si nájde svoje miesto, len musí mať možnosť výberu. Zvlásť P.Picta keď jej dáš iba jeden úkryt a bude tam moc teplo tak nebude veľmi spokojná, lebo oni cez deň absolútne nevyliezajú a cítia sa bezpečne iba v úkryte, inak je to pre nich stres, majú veľmi veľké a citlivé oči na svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 18:03 nicooo
Ještě bych prosím měla dotaz ohledně žárovek, protože se v tom vůbec nevyznám. Co za žárovky ke gekonům. Když budu mluvit v číslech tak pro madagaskarský bude terárium velikostně na 50x40x50 (dxvxš), podle toho co jsem našla na netu tak nepotřebujou UVB, takže by teoreticky měla stačit jen žárovka na ohřev? Ale jaká? :-) obyč nebo nějaká bodovka? Popřípadě kolik W? A pro modrý gekony bude 60x40x50, stejná otázka, jaká žárovka (kolik W) na ohřev a jaká na UVB? Alespoň nějak přibližně, je mi jasný, že to bude chtít hlavně co se teploty týče, vychytat pak konkrétně, ale koupit třeba UVB žárovku za 500 a zjistit, že je třeba slabá se mi moc nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 22:21 Muž Pasyok [37] Re: nicooo
Ešte je tu na fóre veľa skúsenejších chovateľov, takže možno moju odpoveď niekto upresní, potvrdí, vyvráti. Ale podľa môjho názoru a skúsenosti je to v poriadku. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 22:04 nicooo Re: Pasyok
Super, díky za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 21:50 Muž Pasyok [37] Re: nicooo
Podľa toho, čo píšeš mi to vetranie rozhodne príde ako dostačujúce. A nie, takto oddelené gekóny sa rušiť nebudú. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 21:00 nicooo – Větrání pro gekony
Zdravím, plánuji si udělat terárium z OSB desek a řeším větrání. Velikost by měla být 110x40x50 (dxšxv). S tím, že bude jednou deskou rozdělené v podstatě na dvě terária. Tuhle formu jsem vybrala, protože si myslím, že bude lehčí na výrobu. Udělat jedno větší terárko a rozdělit, než dělat dvě menší. Laicky si myslím, že to bude vhodnější i na udržení teploty? Ale to je okrajový. V jedné části bych chtěla gekony madagaskarské a ve druhé gekony modré. Z čehož vyplývá hned první otázka jestli to nevadí. Když jeden druh je noční a druhý denní, aby se navzájem "nerušili", i když by to neměl být rozdíl než když by měli terária vedle sebe? Oddělovat je bude neprůhledná OSB stěna. Co ,ale momentálně při plánování terárka hlavně řeším je větrání. Pod sklo na přední straně plánuji pruh po celé délce, zhruba 3-5 cm tlustý, stačí to? Nebo je to moc? Plus na horní část bočních stěn nějaký větší pruh, dejme tomu 10x15-20 cm? Vím, že se spíš dává větrání do horní desky, ale do budoucna bych chtěla na tohle terárko dát další, nějaký menší, tak aby pak nebyl problém s větráním. Jelikož jsem totál začátečník tak se chci radši zeptat, jak by to mělo správně být, tak aby to bylo co nejlepší pro zvířata.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 64x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1398-vetrani-pro-gekony