Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Problém s agamou

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Problém s agamou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 23:15 Muž Felix [754] - Ještěři
Ono je to u nich dost individuální, zvíře si obvykle samo vybere co mu vyhovuje nejvíc, v průměru se ale jako optimální uvádí 75 % živočišné složky vůči 25 % rostlinné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 23:03 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
ten můj občas listy pampelišky, salát a to je tak všechno co si vzal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 22:45 Muž Felix [754] - Ještěři
Moje se zeleným taky krmí s chutí. Někdy až v množství že se divím, jak se to do nich vůbec vejde. Sranda je, že s největší vervou požírají to, co vidí jíst leguána. Pozorně sledují, co přesně začne žrát a pak se tím konkrétním druhem listí začnou ládovat jako kdyby měcíc nežraly (pažravci :-D ). Poměr k hmyzí složce potravy bych od doby co dospěly odhadl tak 1:1, dokud byly v růstu upřednostňovaly víc ten hmyz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 20:01 R Muž Pogona [762] - Ještěři
To moje potvůrky sežerou na co příjdou, minulý týden jsem je nechal o víkendu na volno po bytě a v neděli jsme zjistili, že nám ožrali minifíkusy,... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 20:47 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Pogona
ten můj neboštík vousáš tý trávě (všeobecně zelenýmu) moc nedal, pouze občas trochu aby se neřeklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 20:46 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Pomocprosím
výhřevnou žárovku pověš tak aby se o ni zvířata nemohla spálit, jinak jak píše Pogona, občas můžeš přidat i holátka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2009 17:10 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Teplotu v terku zvyš klidně na 29C pod žárovkou i 60C. A červi na kremní moc vhodní nesjou, resp. vůbec. Nejlepší jsou cvrčci, sarančata, a červi tak jednou týdně pro spestření.
Neméně důležitý je příjem rostlinné stravy ( saláty, v létě tráva, ovoce, zelenina ).
Také je důležité rosení - pokud nesjou napití, nebudou moc jíst ani kálet - mláďata ros i 5krát denně - z misky většinou NEPIJÍ !!! ;-)
UVB zářivku mají???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 10:33 Pomocprosím – Problém s agamou
Dobrý den chtěla bych se zeptat,včera jsem si koupila páreček agam vousatých a dala jsem jim červy každý měl cca 4 ale jsou pořád na jedom místě u výhřevné žárovky teplota dole je 25,uprostřed je 27 pod žárovkou je max 45,také jsem ještě nazaznamenala žádný výkal nemohlo s jim nic sát z těch červů? Prosím poradte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 557x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/142-problem-s-agamou