Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Akvarium-filtr

 

NápovědaFórum » Želvy » vodní 

+ přidat příspěvek
Akvarium-filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 00:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Marffy
Už ji mám fotlou v prezentaci. Délka karapaxu cca 3,5 cm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 22:56 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Roman
Kresbou máš mix želvy nádherné a žlutolící, dvou odlišně zbarvených variet stejného druhu. Pruhy na krku má široké jako scripta, načervenalý pruh za okem zas jako elegans (troosti by byla jemně pruhovaná jako eleganska, akorát že bez té červené).

Želvy nádherné (Trachemys scripta elegans) jsou sice v rámci importů do zakládajících členských zemí EU zakázány od r. 1995 (v ČR od r. 2003), svoji nejnovější elegansku (mimino!) jsem ovšem zakoupil ve zveráči 13. 10. tohoto roku :-D . Nějak se přimotalo do várky povolených zvířat stejného druhu (T. scripta, T. s. troosti a mix).
Dva týdny poté mi kamarád kapánek sestřelil entuziasmus na téma rarita: "No zrovna těchhle mají u nás na náměstí čerstvě plný dvě akvárka" (je mu 41 a vodní želvy "dělá" od dětství. Elegansku si fakt s ničím nesplete ;-) )
Pokud chceš tuto konkrétní subspecii TS, není problém:
ad 1) záchytné spolky jsou doslova přeplněné vyházenými odrostlými zvířaty a rády se jich zbaví (slušným způsobem)
ad 2) protože unionističtí úředníci nerozeznají ani muflona od ovce domácí, stačí jenom obhlížet nějaký čas zveráčová akvaterka. Dříve či později se nějaký ten "zakázaný" prcek mezi "povolenými", jen kapánek jinak zbarvenými jedinci téhož druhu najde (můj oblíbený ekvialent: TSS, TSE, TST = černoch, běloch, asiat - jeden z nich je po vyhození do prostředí, o jaké se neprosil, invazivní a ostatní ne? :-D ).
ad 3) Pokud máš kámoše z Ruska nebo Ukrajiny, může Ti jich dotáhnout kýble. U nich to nikdo neřeší... Unie je nezajímá víc než dotěrný hmyz, který by típli jako vajgl na nádraží, pokud by se jim to zrovna hodilo... konec konců je menší než obilná pole Kazachstánu...
Želva žlutolící (Trachemys scripta scripta) je pro změnu EU "povolená" a směsky jsou úplně z obliga...

Navíc se zákaz týká jen dovozu (pro obchodníky), ne už chovu, pokud zvíře máš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2016 15:11 Roman – Druh zelvy
Fotka k příspěvku Tak uz mam moji prvni zelvicku...jen bych potreboval teda vedet co to je za druh...prijde mi to jako zelva nadherna ale pokud sou zakazany tak se asi ne...snad to nekdo z fota pozna..koupena vcera ve zverimexu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 17:47 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Marffy
Aha, tak to jsem asi mimo... Já myslela, že to bylo zakázáno teď společně s burunduky, nosály, atd. Myslela jsem, že jsem tam viděla želvu nádhernou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 23:10 Roman Re: Marffy
Takhle sem uplnej lajk co se tyka druhu ale je i jina vodni zelva nez nadherna ktera ma cerveny ,,pruh, za ocima?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 21:17 Muž Marffy [4] - ŽelvyRe: Nessy
Ono je to už delší dobu.. nebo co prácházím zveráky už tak 3 roky sem je neviděl.. jen samé žlutolící a nebo trojkýlné. někde jsem to tu i četl ve foru myslím, že od roku 2003 je unie zakázala sem dovážet uplně. akorát ted fajfmen psal u sebe v prezentaci , že se mu čirou náhodou podařilo najít v hromadě mládat želvy žlutolících ve zverimexu želvu nádhernou tak ji hned bral :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 21:06 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Roman
Ony jsou zakázané jen chvilku, ve zveráku to asi budou nádhery ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 20:10 Muž Marffy [4] - Želvy
dá se koupit želva žlutolící ( Trachemys scripta scripta ) ta je skoro stejná.. jen nemá ten červený pruh za očima :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 19:14 Roman Re: Marffy
No ze zverimexu nemam jinou moznost...tak to asi zelvy nadherny nebudou smich jak to tak ve zveracich byva....uz jim pripravuju mensi akvarko na zacatek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2016 16:28 Muž Marffy [4] - Želvy
Želvy nádherné ? odkud je budeš brát ? tady v čr jsou už delší dobu zakázány je prodávat. Já osobně bych je dal na pár měsíců do menšího akvária s výškou vody tak 10cm a až trochu porostou dal do většího. Samozřejmostí je ostrůvek kde můžou bez problémů vylézt a nad ním UVB a obyč bodovku 40w na teplo. Takhle jsem to měl já když jsem měl malou želvu. Pro inspiraci se mrkni tady na prezentace co tady mají ostatní. Filtr bych řešil u malého akvária vnitřní a u toho velkého co máš nachystané už vnější. Já mám akvárko 80x40x40 pro jednu želvu a chtěl jsme dát vnější filtr ale nemám na něj nikde místo až do budoucna plánuji. Topítko když se mrkneš na internetu tak je v popisku na kolika Litrové akvárium. Jinak já jsem jen začínající chovatel jsou tu zkušení borci hodně třeba fajfmen ten byti poradil vše do podrobna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 14:45 Roman Re: Nessy
Je to tezky 1000lidi 1000nazoru...nekdo rika ze ma byt sloupec vody tak velky aby se mohla zelva nadechnout a druzi tvrdy ze sloupec vody by mel byt vetsi ze jsou zelvy vyborny plavci a naopak kdyz je vetsi hloubka ze si tim procvici koncetiny a sou vice v kondici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 12:07 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Roman
Do želv nedělám, ale vím, že bratr si pořizoval želvy do akvárka a na vodní sloupec prděl - prostě jim tam dal plošinku, na kterou si mohli vylézt a želvy vypadali v pohodě.
Teď na burze jsem slyšela to samé od chlapa, co tam prodával - pro želvy nádherné hlubší vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 18:42 Roman – Akvarium-filtr
Zdravim vsechny chovatele mel bych otazku.Chtel bych si poridit 2 zelvy nadherne....mam pro ne pripravene akvarium 150x50x40...chtel sem aby akva mohli mit na cely zivot.Zelvicky budu mit od malicka.Pokud sem se docetl spravne tak vyska sloupce vody by mela byt tak velka aby se zelva mohla nadechnout ale pokud to budou tak mali prckove tak vubec netusim jaky konkretne poridit filtr(kvuli malemu sloupci vody) a konkretni ,;wataz,, topitka....mohl by prosim nekdo poradit?Nemam je dat ze zacatku do mensiho akva a pak premistit do vetsiho az bude vetsi sloupec vody?Dekuji za nazory.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 102x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1435-akvariumfiltr