Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

užovka červená nežere a je „otevřená“

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
užovka červená nežere a je „otevřená“
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2016 15:29 kacenka
Užovka je nakonec v pohodě. Veterinar nam rekl ze zacpana neni a ze kloaku ma taky v poradku. Ted se dokonce slikla. Zitra ji budu davat mysku tak snad uz ji sni. Ale stejne dekuju za rady. Podestylku uz jsem ji vymenila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 00:07 Žena EffyMerillis [3] - Plži
Ta drť je dobrá akorát k plžům (a tam je i ideální, rašelina se mi u nich neosvědčila, drť mi u nich neplesniví a nic mi z ní teda neroste), ale k plazovi bych to nedala. Doufám, že je žofina v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2016 01:57 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Když Lignocel začal před skoro 20-ti lety jako žhavá novinka na trhu, byl vynikající. Každý ho hned musel mít a komerční výsledek se obratem dostavil - ve formě brutálního propadu kvality. Na sklípkanářských webech jsme se (u pralesních druhů) doslova předháněli s fotkami desítek druhů různobarevných plísní a dokonce i poměrně velkých hub (!) co z toho rostly ;-)
Nedlouho poté se přidali chamíkáři... pak haďáci a dokonce i vousatkáři... na téma ucpaná bříška tímhle sajrajtem! Pozřený Lignocel zkrátka zabíjí, je to nejhorší myslitelný materiál na podklad! Mě už dobrých 16 let nesmí do domu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 14:24 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: kacenka1
Ahoj, dej potom vědět jak to s užovkou dopadlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 22:15 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: cadaverous
No prosím, to mě ani nenapadlo se kouknout na podestýlku - že v dnešní době diskuzí o čemkoliv si je člověk ještě schopnej koupit lignocel ne

Kačenka - krmíš v terku? Kdy jdeš k veterináři? Snad co nejdříve. Je to odborník na plazy? Jak se jmenuje? Myslím, že jsem i četla něco o koupeli, pokud jdeš až někdy dýl, ale snad jdeš hned zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 18:58 kacenka1 Re: cadaverous
Děkuju moc za informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2016 14:30 Muž cadaverous [22] Re: kacenka1
Kokosové vlákno = lignocel. Takže je to pravděpodobné. Tudíž alespoň prvotní opatření jsou vyhození podkladu a nahrazení například rašelinou. Druhotné a důležitější, návštěva ODBORNÉHO veterináře. Žádného petkaře co o plazech nic neví, protože bude možná nutná operace pro uvolnění střev.
Lignocel má nepříjemnou vlastnost. A to takovou, že se zapichuje ve střevech zvířat, čímž se usazuje a bobtná. Časem se tam navalí tolik materiálu, že se střeva prostě ucpou. A je to celkem velkej problém. Zvíře na to klidně může zemřít.
Tudíž čím dříve dojdete k veterináři, tím lépe.
NICMÉNĚ DIAGNOZA PŘES INTERNET NEMUSÍ BÝT PŘESNÁ A MŮŽE TO BÝT I NĚCO JINÉHO. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 12:09 kacenka1 Re: cadaverous
Ma tam dany kokosovy vlákno a na ta kamenna "policka" je popískovaná. Uz je objednana k veterinari tak doufam ze to nebude nic vazneho :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2016 09:37 Muž cadaverous [22]
Muze mit ucpana streva, tudiz je takto "nadmuta" u konecniku.
Co to je za substrat? Lignocel? To by tomu totiz odpovidalo. Nejblbejsi substrat vubec.
Tudiz okamzite k veterinari co se specializuje na plazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 23:58 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: kacenka1
Mazej s ní k vetovi, tohle vážně není normální vzhled, nebo něco obvyklého a notoricky známého, co by pokec po netu vyřešil...
Vizáž zvířete je alarmující, rozhodně se na ně musí mrknout kvalitně vybavený odborník!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 19:15 Kacen Re: Nessy
No tlustá je jenom dole nahoře je právě úplně normální. To mě ani nenapadlo že by to mohla být falešná snůška díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 19:16 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: kacenka1
Jestli nemá vajíčka, tak je teda strašně tlustá... Nevím, jestli je u užovek možná falešná snůška, ale je to divný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 18:52 kacenka1 – užovka červená nežere a je „otevřená“
Fotka k příspěvku Mám užovku červenou je to samice a už asi 3 týdny nežere. Navíc leží a je „otevřená“. Je možné že čeká na páření? Nebo co by jí mohlo být? Přikládám fotografii a prosím o radu.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 121x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1436-uzovka-cervena-nezere-a-je-%E2%80%9Eotevrena%E2%80%9C