Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zhodnocení podmínek

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Zhodnocení podmínek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 20:36 Jimmycek – Reptivite s D3
www.superzoo.cz/…
Požívám tyto vitamíny s D3 a mám strach abych chameleona nepředávkoval nebo tak něco ? Máte s těmito vitamíny nějáké zkušenosti ? Jak často bych je měl dávat měsíčnímu chameleonovi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 23:15 Muž cadaverous [22] Re: Jimmycek
Nikde jsem neviděl rozměry terária, ale osobně mám terárko 50x60x100 (terarka.net/terarka/1767) a celej strop z mušího pletiva a v pohodě. Když se to dobře napne, tak se to neprohýbá. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 20:11 Jimmycek – Střecha
Děkuju za rady, poslední otázka, z čeho bych měl udělat tu střechu ? Pletivo se bude prohýbat, napadla mě nějáká deska do které vyvrtat díry aby mohla větrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 18:32 Muž cadaverous [22] Re: Jimmycek
Upřímně jsem si terárium nijak moc neprohlížel, protože jsem to otevíral na mobilu.
Nicméně pokud jsou dole alespoň ony 2 otvory a vršek otevřete tím pletivem, tak by to mělo stačit.
Dávkování je jednoduché. 2x týdně vitamíny, 3x vápník, 1x bez ničeho a 1x půst.
Pondělí - vitamíny
Úterý - vápník
Středa - vápník
Čtvrtek - vitamíny
Pátek - vápník
Sobota - bez ničeho
Neděle - půst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 13:16 Jimmycek Re: Jimmycek
*Davkovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 13:15 Jimmycek Re: cadaverous
Možná jste si všiml ze pod "vchodem" nemám spodní větrání, po bocích jsou jen dva kulaté otvory o průměru asi 7 cm, je takové větrání dostatečné nebo bych měl nějak vyřešit pruh větrání pod vchodem ? A ještě nevím jak fackovat ten multivitamin reptivite, chamimovi je asi měsíc a dostává mikrocvrcky. Reptovit je s D3 tak abych ho nepredavkoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 09:52 Muž cadaverous [22] Re: Jimmycek
Tak s tim stropem premyslite spravne. Uvb zareni skrze sklo neprojde, tudiz chameleon by zadne "nedostal".
Predelani stropu na sitovinu je urcite dobry napad.
Po pletivu by prelezat mohl, ale chameleon se dostane vetsinou do mist co by jste ani necekal. Tudiz tomu zrejme nepredejdete.
Nejlepsi reseni je ale umistit UVB do teraria a vyhrevnou nad pletivo, aby se k ni nedostal... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 00:09 Jimmycek Re: Jimmycek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 00:09 Jimmycek – Zhodnocení podmínek
Fotka k příspěvku Dobrý den, už jsem prošel desítky for, stránek, blogů, četl problémy jiných lidí atd... Stále mě však trápí představa jestli všechno dělám správně a nerad bych aby mi chamík umřel. Prosil bych tedy o zhodnocení terária, vitámínů a krmiva. Trochu mě trápí že uv žárovka EXO TERRA uvb 100 svítí přes sklo, napadlo mě dát přes strop pletivo místo skla a vystřihnout tam otvor pro žárovku ale mám strach aby cham nepřelezl pro pletivu k žárovce, co myslíte ?
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 53x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1438-zhodnoceni-podminek