Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Terarium agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Terarium agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2023 22:13 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Marcelon
Vadit to rozhodně ničemu nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2023 17:50 Marcelon – Terárium
Chci se zeptat chci vyrábět terárium agamam. Můžou mít nejdelší strany skleněné ať se dá dívat s obou stran nevadilo by to něčemu ?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2022 23:03 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Ak
To takhle nedokážu odhadnout. Pomohla by prezentace s popisem podmínek, fotkami a tak... Neuvažuješ o jejím založení? Nemám-li se čeho chytit, jenom bych hádal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 21:48 Ak Re: Felix
Diky moc za odpověď. A ještě dotaz . Agamu mame dnes 3tí den a neni uplně aktivní spíš leží v koutě s bríškem opřeným o boční stěnu terária. Celkem dostala jen 6 cvrčků a ani je nesnědl všechny. Je to tím že si ještě zvyká na nový domov ? Rostlinnou stravu baští trochu víc ale tajy žádná sláva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 00:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Ak
Ahoj, úplně otevřený strop není nejlepší nápad, takové terárium neudrží stabilní teplotu, v chladnějších měsících budeš topit pánubohu do oken. Otužilým odolným agamám to sice nijak zvlášť vadit nebude, Tobě ale narostou výdaje za elektřinu. Jako optimální řešení, v praxi prověřené už několika generacemi chovatelů, se osvědčilo stropní větrání vedoucí vzadu po celé délce nádrže a široké do cca 1/4 stropu (max.), v kombinaci se stejně širokým pruhem umístěným zhruba v polovině výšky jedné boční stěny. To umožňuje dobrou cirkulaci vzduchu bez větších tepelných ztrát a zároveň zamezuje vzniku pro zdraví zvířat nebezpečného průvanu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2022 19:05 Ak – Akvarium pro agamu
Ahoj chtel jsem se zeptat mam akvarium odstranil jsme horni dekl a vymenil za pletivo . Bude stacit odvetravani nahore ?? Akvarium ma 150x60 a cely ,, strop "je otevreny. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 06:47 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: andrejm
Ahoj já osobně mám vše tažené normálně po stropě zevnitř terária, je to schované za vrchní deskou, na které je pojezd pro posouvání skla... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 18:24 andrejm
ahojte, chcem sa poradit. Chcem robit terarko (100x60x60 cm) s OSB pre agamu, avsak neviem ako poriešiť elektroinstalaciu. UVB bude výbojka sunlux UV 50W PAR30 + nieco na dosvietenie. chcel by som to tahat z jedneho kabla, len neviem ci kable z predradnika do výbojky niekam schovat alebo ako. Ako to máte poriešené vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2020 22:15 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: sarrka3
Klasická UVB by neměla být v květináči, ale dají se koupit stínítka co jsou zakrytá jen zepředu, u výbojky přesně nevím jak to funguje, osobně jsem je nikdy neměl...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2020 21:20 sarrka3 Re: Landvir
Bude 3D pozadí, takže stupínky budou hop UVB asi nemůžu dát květináče. Popř. kdybych koupila nějakou výbojku UVB může být v nějakém stínitku?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2020 21:07 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: sarrka3
Ahoj Šárko, výška 70 i 80 je v pohodě, pokud tam budeš mít nějaký "stupínky" tak tím lépe. :-)
K osvětlení ti bude stačit UVB žárovka alespoň 26W, plus výhřevná žárovka (klasická bodovka z elektra za 30Kč, 40W by mohlo stačit, teploty pak vychytáš, na nějaký speciály se vykašli).
Na strop bude potřeba určitě něco na dosvícení, ať už LED pásky a nebo klasickou 100cm zářivku. Ať se ti daří a budeme se těšit na tvoji prezentaci, když budeš něco potřebovat, klidně piš a ať se daří.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2020 17:29 sarrka3
Ahoj, chystám se nechat si vyrobit terárium pro agamu šířka 110 cm a hloubka 60 je daná, můžu jít nahoru. Uvažuji o výšce 70 nebo 80 cm a nevím kvůli osvětlení, výhřevu, UVB.
Popř. prosím o doporučení co za osvětlení a UVB do těchto rozmětů.
Předem díky.
Šárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 19:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lukas159
Asi opravdu top je Tebou zmiňovaná Terrasaurka co do výhřevu i výdeje UVB, koupíš ji třeba zde,
v terárium u želv zelenavých s rozměry podobnými Tvému mám 100W a v pohodě, ta silnější je už do opravdu velkých terárií :

www.ifauna.cz/…/

Jinak na dosvícení pořiď klasickou metrovou podlinkovku s bílým denním světlem.¨
Výhřevnou už nemusíš, vystačí Ti ta UVB... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 08:33 Muž Lukas159 [0] – Terarium agama vousatá
Zdravím zdejší komunitu. Jsem tu nováček a přečteno tu už mám mnoho věcí, ale v rozhodování mi to teda nepomohlo ba naopak tone Stavím si terko z lamina 140x70x60(ŠxVxH), zatím mám samce a časem bych mu rád pořídil dvě krasavice. Větrání budu mít nahoře cca 10x100 a v boku kulatou 10cm.Bude to stačit? Stávající terko mám stejnak stále pootevřené aby se mohl proběhnout kde se mu chce. A hlavní nerozhodnost mám v osvětlení. Mám představu o výbojce bez předřadníku 100w nebo 160W? Hlavně kterou? Vychvalovanou ,Terrasaur UVB, jsem nikde nenašel. Dále na dosvit zářivku 100-120cm, jakého výkonu cca?? A pak bude potřeba asi ještě nějaká obyč na výhřev. Tak to je asi zatím vše co mi teď nedá spát :-) Předem děkuji za odpovědi
Lukáš

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 156x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1490-terarium-agama-vousata