Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Toxicky významnější sklípkan- jakým začít?

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
Toxicky významnější sklípkan- jakým začít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 09:22 O.Cobblepot – Toxicky významnější sklípkan- jakým začít?
Zdravím!
Přecházím ze zemních sklípkanů na stromové, jelikož jsem si vypěstoval silnou alergii na chloupky Brachypelem. Na ŽE bych si rád pořídil p.irminia, a.metallica/versicolor a ještě nějakého, toxicky významnějšího sklípkana. Ale v tom je právě ten háček- nejsem na tom zdravotně úplně nejlépe (játra, jsem závislý na pravidelném užívání léků ke kterým játra opravdu nutně potřebuju) a sklípkany nechovám moc dlouho, proto bych nechtěl do začátku tak toxické druhy jako jsou poecilotheria, pterinochilus nebo další. Ačkoliv se sklípkany v rukou zásadně nemanipuluji a dávám pozor i na grammostolu, nerad bych aby mě malá chyba fatálně ohrozila na zdraví. Poradíte, mi, prosím, nějakého toxicky významnějšího nevykopávače, který ale nemá tu toxicitu tak výraznou, aby mě kompletně vyřadila z provozu? Děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 28x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1538-toxicky-vyznamnejsi-sklipkan-jakym-zacit