Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

odchyt cvrčka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
odchyt cvrčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 11:41 Žena Tessee [1] – Re: Ivulik1
díky moc za radu, dost se mi ulevilo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 10:20 Žena Ivulik1 [1] - Ještěři – Re: Tessee
Jestli poznas samce od samic, tak dej nejdriv sezrat samce. Samicky necvrkaji a budes mit klid. ;-) Samcu byva vzdy mensina. Kdyby jich i presto bylo hodne, dej je do krabicky a do lednice. Tam snad budou odhlucneni (pri nejhorsim chcipnou).
Uplne nejlepsi bude, kdyz si koupis stredni cvrcky, cvrkaji az dospelci ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 22:25 Žena Tessee [1]
nebo jestli existuje i nějaká jiná alternativa hmyzu ke zkrmení, který není hlučný.Bylo by něco takového co se dá srovnat s kvalitou cvrků? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 22:19 Žena Tessee [1] – Re: dan999
od pokoje to půjde těžko :-O mamka má pokoj hned vedle mě a babi má pokoj na druhé straně bytu, takže asi budou bohužel slyšet odkudkoli, i z balkonu... :-( chtělo by to nějakou odizolovanou nádobu, ale zas nevím, kde něco takového sehnat a taky jak s tím vzduchem pro cvrky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 20:39 dan999
no tak je dej nekam dalko od pokoje, kde spi mamka... nic jiného me nenapadá, ale nemraz je!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 20:28 Žena Tessee [1]
Ahojky, ráda bych se zeptala, jak cvrčky dále skladujete v případě, že (stejně jako moje máma) nesnesete ono cvrkání. Jak se to dá zařídit, aby prostě nebyli slyšet, ale zároveň nechcípli? Teď mám kvůli tomu totiž doma menší boj, chystám se velmi brzy na gekončíka, ale jestli to mamku prý jedinkrát vzbudí, je zle, nevím co z toho pořád dělá, u moře jí to moc nevadilo :-D každopádně pokud budou slyšet, mám utrum. Poradí někdo? případně jestli by šli třeba zmrazit, ale aby to pak gekončíkům nevadilo že si je nemůžou sami ulovit...fakt už nevím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:56 dan999
ja je dam na chvili do ledničky a pak nejsou tak divoci ale za chvili zase litaji ale před pavoukem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 20:14 Muž jammes [12] - Ještěři
on je tam nechá jen tak dlouho aby je mohl roztřídit, to že by mu chcípli jsem se zatím nedověděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 09:10 Muž Felix [754] - Ještěři
Mě u druhu G. asimilis po takovéhle "kůře" vždycky do dvou až tří dnů všichni (tomu vystavení jedinci) zdechli. Nevím jak u odolnějších druhů jako jsou třeba domestiky, s podchlazením bych byl ale opatrný... Pokud je to ale určeno k brzkému zkrmení, je to celkem osvědčený způsob :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 22:46 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: lukisoft
Kamarád používá k třídění cvrčků umístění bedny do mrazáku na pár minut. Pokud to nestihne tak je tam dá znova. Stejně třídí i sarančata. Stačí 5 - 10 minut.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 22:27 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Když jsme je choval tak jsem je měl podle generací a nebyl problém. Pokud ti uteče je to jen náhoda jestli ho chytíš. Pokud je třeba za skříní tak brzo chcípne to se neboj. Já jsem zrovna před týdnem chytil dva, prokousali si díru ve víčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 21:40 Muž lukisoft [0] - Ještěři – odchyt cvrčka
Ahoj
Může mi někdo poradit s chovem cvrčků? už jsem toho přečetl hodně ale nikde nepíšou jak se s nimi manipuluje. když potřebuju určitého cvrčka (např. rozdělení podle velikosti) tak nevím jak je roztřídit. napadlo mě mít několit mřížek s různě velkými oky a prosýt je. Jinak nevím.
Dál by mě zajímalo jestli se dá nějak chytit když uteče třeba za skříň.
díky moc za rady.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 739x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/155-odchyt-cvrcka