Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Začínám s chameleonem

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Začínám s chameleonem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2023 19:32 Muž Střelec [74] - Ještěři – světla zvenčí
Světla zvenčí chráněná pletivem mají své výhody, co se týká údržby a zabránění vzniku popálenin, na druhou stranu je "účinný dostřel" UVB záření relativně malý a ochranná síť mu ještě ubere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 12:29 Muž Lacewings [0] Re: Tomiska
- bez dat o druhu použitých svetel, včetně jejich výkonu, zůstane každá rada pouze v teoretické možné úvaze
- prezentace terária, včetně co možná nejvíce uvedených údajů, včetně fota , bude nejspíše tim nejlepším možným postupem, jak se dobrat adekvátní odpovědi
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 20:15 Tomiska – Co ten vyhrev?
Skoda, ze ti nikdo nenapsal, jsem ted ve stejnem stadiu jako ty pred dvema (ctyrmi!?) lety!! A moc si nevim rady s osvetlenim a vyhrevem a vzdalenosti od chameleona ???? mame terarko 50x50x90, vetve az nahoru, svetla nahore pres pletivo, ale netusim, jestli spravna ???? vse jsme kupovali z druhe ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 10:38 Muž Vacherzhor [0] – Začínám s chameleonem
Ahoj teraristi. Začínám s chameleonem a potřeboval bych troch poradit. Terárko mám ve fázi projektu. Určitě sklo nevím jestli 4, nebo 5mm. Rozměr mám daný skříňkou 60x50cm. Na výšku bych to viděl tak 120cm z toho pro chamíka tak 100cm (těch 20cm na osvětlení). Dočetl jsem se, že lepší je osvětlení nad terárkem, tak nevím. Taky mám dilema, jestli UVB trubici, nebo UVB žárovku. Samozřejmě odvětrání nahoře a dole nerezová tkanina. Akorát nevím jak silný drát a velikost oka (kvůli svrčkům). Určitě bych chtěl vyrobit samorosící zařízení a 3D pozadí z polystyrenu s otvory pro kytky.
To je si pro začátek s dotazy vše. Děkuji za každou dobrou radu.
Díky, Pavel

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 59x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1553-zacinam-s-chameleonem