Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Co je to za pavouka?

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Co je to za pavouka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2023 22:10 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Huhi
Budu krapítek rejpal, ale:
Na území ČR je v současné době výskytem doloženo 855 druhů pavouků z 388 čeledí, často si vzájemně velice podobných (u řady z nich na přesnou determinaci potřebujete mnohem víc, než jen mrknutí na nějakou fotku), vesměs vzrůstem mrňavých, krátkověkých, a tedy chovatelsky zcela nezajímavých.
Toto je CHOVATELSKÝ web zaměřený výhradně na TERARIJNÍ zvířata, jak už ostatně jeho název říká mimo jakoukoli pochybnost. Zaměřením je to úplně jinde, drtivá většina zdejších uživatelů ví o tuzemských pavoucích přesně tolik co vy ;-)

Existuje Česká arachnogická společnost. Při zadání "pavouci ČR" do vyhledavače Google, což zabere jen tolik času jak rychle píšete - v tu ránu máte "milion" odkazů a je to hned první webovka.
Možná by vám zde někdo (za vás) googlil podle fotky co to může být, nejčastěji aby zamachroval (povětšinou je to blbě), osobně bych ale hledal na správných místech ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2023 19:26 Huhi – Co to je za pavouka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co je to za pavouka, prosim? Zije ve mezi kytkami a stromky za oknem. Nemuzu nikde najit co to je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2023 21:13 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Misa
Co se pavouků ČR týče, ŽÁDNÝ není nebezpečný člověku, drtivá většina jejich druhů ani nedokáže prokousnout kůži. Zato člověk je nebezpečný všem.
Prostě vám tam bydlí užitečný tvoreček lovící škodlivý hmyz, co by vám na zahrádce okousal úrodu. To je přeci dobře, ne? Strach z nich je opravdu neopodstatněný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2023 18:07 Misa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, moc prosím, poznáte druh? A je nebezpečný?
Mám strašný strach z pavouků a když jsem vyndavala bordel na zemi pod keřem, tak na mě vyběhl...

Děkuji moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2022 16:35 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Venda
Ahoj Vendo, fotka je dost na nic, možná nějaký lovčík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 21:37 Venda – Ahoj. Nevíte někdo co by to mohlo být za pavouka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Našel jsem velice rychlého a agresivního pavouka který dost skáče budu rád když někdo pořadí. Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2021 08:24 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Dacan
Ahoj z takovéto fotky těžko určit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.07.2021 17:20 Dacan – Co je to za pavouka?
Fotka k příspěvku Ahoj, ví někdo co je tohle za druh pavouka?
A může způsobit alergickou reakci?

Děkuji
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 112x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1590-co-je-to-za-pavouka-