Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pogona vitticeps-Agama Vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Pogona vitticeps-Agama Vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 08:28 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: fajfmen
diky moc za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:55 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Jervis
Pokud (mimo hmyzí stravu) krmíš směskou listů a květů naškubaných v přírodě, vitamínů dostávají až až. Rozdíly v chování agam mohou vycházet jen z individuálních potřeb jednotlivců, vůbec nemusí mít patologickou příčinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:56 Muž Jervis [1] - Ještěři – Agama hodne spi
Ahoj vsichni, mame doma 2 agamy kazda ve svem terariu (pritelkyne se boji ze se pokousou)
maji stejny pisek, stejne teplo(70W) , stejne UVB (reptiglo) a jsou stejne krmeny (pampelisky, cvrcci).

starsi jesterka ja vzhuru od rana od 8 a beha po tereriu i kdyz je zhasle svetlo.

mladsi jesterka stale spi, stale lezi v terariu v rohu a spi, basti normalne, chova se spolecensky, ale jedine co je divne tak porad spi, kdyz ji pustime tak si zaleze do tmy a spi. ale v terariu spi i na svetle.

tak jsem se chtel zeptat cim to muze byt.
diky moc..

PS: pravda je ze uz dlouho nedostaly vitaminy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 14:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Mišule
Velikost je relativní, ale 13cm měíční agama je v normě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 14:03 Mišule
Ahoj, měla bych dotaz, pořídili jsme si měsíční agamku, měřili jsme jí a má 13 cm i s ocáskem, není moc malá? Denně zbaští tak tři cvrčky, do zeleného se jí moc nechce...Děkuji za odověď hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 21:53 Muž Felix [752] - Ještěři
Pokud jde o hmyz nebo rostliny, nikdy jsem s tím problém neměl, taková změna spíš agamám prospívá. Opatrnější bych byl spíš při zavádění náhražek, jako jsou třeba kočičí konzervy, které někteří chovatelé občas používají jako nouzovku (prý docela s úspěchem). Ve výběru hmyzu a zeleniny by ale pestrost měla být co největší, problematická je naopak jednostranná strava :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 21:21 Žena Bea [1] - Hlodavci – Šváb
Zajímalo by mě jak ještěři snáší změnu potravy ,poprvé jsme dnes koupily šváby na krmení a Agamka snědla hned 4 velké,možná se blbě ptám ale vím že psům,kočkám, hlodavcům to vadí a dostanou průjem:-(tak co Ještěr teda stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:05 Muž Felix [752] - Ještěři
Velmi malá mláďata by měla mít přístup k potravě prakticky nepřetržitě. Odrostlejší agamky spořádají tak zhruba patnáct cvrčků (adekvátních jejich vzrůstu) denně, u dospělých kusů pak stačí v průměru dvě dospělá stěhovavá sarančata nebo velcí švábi (plus nějaká listová zelenina) na kus a den. Dospělým je také vhodné zavést jednou týdně půst :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:24 SnicKErS195
jo podmínky na to sem expert,a kolikrat tydne nebo denne se krmi dospela agama vousata a mlade? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:56 Žena Bea [1] - Hlodavci – Re: Pogona
Tak jsem ji poměřila v těle a má 13 cm ani moc ani málo X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:52 Žena Bea [1] - Hlodavci – SnicKErS195
Nastuduj články co jsou zde,myslím že i začátečník by to zvládnul hlavně musí zajistit dobré podmínky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:49 Žena Bea [1] - Hlodavci
Aha a kolik váží csa ?Chci vědet zda ji krmím dostatečně :-)) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:43 SnicKErS195
Je agama Vousatá druh pro začátečníky,kolik prosím má mít teplotu v akvárku poradte neco prosim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Bea
Je to různé, viděl jsem cca 5ti měsíční pogony velké 10, ale i 20cm v těle, záleží jak moc jsou krmeny. Ale průměr bude okolo těch 15cm...samozřejmě v těle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:20 Žena Bea [1] - Hlodavci – Dotaz
Na chovatele Agam,jak velká má být agama v 5 měsicích?to jsem nikde na netu nenašla a zajímalo by mě to ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:40 Muž Dixon [1] - Ještěři
www.lizards.cz/ tu toho najdes dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:15 SnicKErS195 – Pogona vitticeps-Agama Vousatá
Ahoj všichni chtěl bych se zeptat všech odborníků zde,kteří chovaj tyto roztomilé tvorečky co všechno k životy potřebují,jak zažít,čím se živí,rozmnožování atd.,děkuji za mnoho pěkných odpovědí X-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 969x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/165-pogona-vitticepsagama-vousata