Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chci prveho plaza

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
chci prveho plaza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 12:49 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Sewer
Absolutně ideální rozměr palec navíc terária z OSB mají výhodu, že se samec nebude stresovat svým odrazem ve skleněných stěnách palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 12:07 Muž Sewer [151] - Ještěři – Terárko pro prvního Chameleona
Fotka k příspěvku Takže už jsem se pevně rozhodl, že budeme chovat Chameleona Jemenského.
Navrhnul jsem terárium, které si nechám udělat u známého truhláře z OSB desek.

Chci se zeptat, jestli bude pro jednoho samce Chameleona Jemenského dostačující (podle toho, co jsem se dočetl by mělo být). A jestli nemůže být pro Chameleona škodlivý lak, kterým se to zevnitř chystám natřít kvůli vlhkosti (popřípadě poraďte, jaký lak si mám koupit).

Nevím, jestli se mi nahraje obrázek. Terárko je 100cm vysoké a 50cm široké a dlouhé. Přední stěna bude skleněná. Na stropě bude chybět 10cm proužek desky, aby tam mohla být odvětrávací síťka a naopak dole bude 10cm proužek desky tvořit nízkou stěnu. Dovnitř pak přijde ještě jakási vanička z lina a do ní rašelina.

Na rostlinky se budu ptát později ;-) ...zatím děkuji za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 23:02 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Elektra
S tím si dovolím nesouhlasit, prvotní dotaz byl - chci prvého plaza, něco nenáročného.
Hroznýš náročný je, a to na prostor - nevím jak bych svého 35kg vážícího a 3,5m měřícího hroznýše ( a mohou být mnohem větší i v domácích chovech ) choval v teráriu 100*100*60 - co je to za pitomost no a jednak co se potravy týče.
Dospělý hroznýš potřebuje min. morče, králíka, kuře,... a né každý je tímto schopný krmit, nebo si takové zvíře obstarat,...
Tudíž rozhodně nepatří mezi nenáročná zvířata ne

P.S.: Hlavně mi sem nepište "kravinky" typu - hroznýš doroste podle velikosti terária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 22:03 Elektra – Re: deadeagle
ja odporučam boa constrictor,je nenarocny na chov zere 1 za 2 tiždnea velkost terarka staci mu ked je mali až stredne velky,terarko velkosti dlžka 100cm,širka 100cm,výška60cm ... stydim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 23:31 dan999
já mám v akvišku sumečka a ten ho zblajzne na první mlasknutí:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 20:32 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: l3nka
Se nehádáme. Vedeme učenou diskusi :-D smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 20:30 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Povídej mi o tom :-D (hlavně když s tím začne lítat po dvoustovce jako blázen a trousit ten bordel okolo ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 08:47 dan999
jáobčas předhazuju sekáče rybičkám, to bys měl vydět jak to mlaskne:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 05:56 Muž Felix [754] - Ještěři
Však moje si taky s chutí zobnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 23:00 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
Ufff to se mi ulevilo, já je těm mým potvůrkám, taky totiž občas hodim,.... teda sekáče a takový ty skákavý ze zahrady pod kameny co maj na zadku velkou bílou kuličku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 21:30 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Rozdýchal, pavouky loví kde co :) . Jen by to nesměli být ti moji (konkrétní) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 13:09 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: dan999
Zas se tu chcete hádat... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 09:48 dan999
O tom krmení pavoulama nevím ale kdyby náhodou jsi jim nějakýho předhodil tak to tu nepiš, nevím jestli by to rozdýchal Saša :-) smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 02:24 Muž Sewer [151] - Ještěři
Děkuju l3nce za dobrej pokec, kterej pokračoval ve zprávách.
Pokud se rozhodneme pro chov chameleona, určitě sem zase budu klást další dotazy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 01:11 Muž Sewer [151] - Ještěři – dno a žárovky
Pokud jako dno použiju směs písku a rašeliny (doporučované v jednom z článků) jak často je potřeba provádět jeho údržbu a jak? Kompletní výměna?
A jak je to s těmi žárovkami? Jakými a jak dlouho svítit?¨
Sem votravnej? :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 01:06 Muž Sewer [151] - Ještěři
Dost mě trápí ta náročnost na teplotu, vlhkost a tak ... 2 speciální žárovky hmm
Snad to dobře dopadne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 01:02 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
nene určitě se kdykoliv ozvi ale jsou tady i zkušenější než já. Já toho zas tak moc nevím tak nerada bych poradila špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:59 Muž Sewer [151] - Ještěři
Sewer napsal:...a kdybych potřeboval radu, tak se ozvu ;-)

Jestli neva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:58 Muž Sewer [151] - Ještěři
To věřim :-D
No uvidíme... rád bych chameleona. Přidal sem si tě do přátel a kdybych potřeboval radu, tak se ozvu ;-)
Děkuju za pokec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:52 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
jojo to jo. U chytání je sranda:-D nejvíc když se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:51 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: l3nka
A normálníma kobylkama, který se v létě daj nachytat se taky dá krmit, ne? :-)
...asi veškerym hmyzem = mouchy, pavouci, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:40 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
skáčou ale řekla bych že míň než kobylky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:37 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: l3nka
Skáčou stejně jako kobylky? Já sem je totiž nikdy v přírodě neviděl coze ...jen ve zveráčích v krabičkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:35 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
no.. :-D to je těžko.. musíš to pořáádně hlídat a nenechat je bez dozoru ale to se ti nemusí povést i když budeš hlídat sebevíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:34 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: l3nka
Tak doufám, že v případě, že bych nebyl doma by máma byla ochotná mu tam něco šoupnout...
Jak se dělá, abych neměl cvrčky všude po pokoji? :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:32 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
No přežít by to asi přežil ale už by to bylo celkem drastické.. takže to opravdu nedoporučuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:31 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: l3nka
A vydržel by týden jen o kytce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:28 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
žerou kytky v terárku.. jedna jim tak chutná že už tam je jen pár lístků :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:26 Muž Sewer [151] - Ještěři
Těch mrtvých si asi ani nevšimnou, co?
Čím je možné krmit chameleona kromě hmyzu? Ovoce, zelenina, ... co dál? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:23 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
cvrčky kupuju.. vždy 2 krabičky protože mi stejně hodně cvrčků umře tak zbytečně kupovat víc.. a když dojdou tak zase další dvě. Chtěla jsem si je chovat sama jen oni potřebujou vyšší teplotu a ta je doma.. a domů si to tahat nebudu ani náhodou.. tačí, že už jsou v terárku a možná nějací uprchlící o kterých "nevím" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:17 Sewer
Koukám ti na fotky, taky toho máš doma nemálo ano ... ty si ty cvrčky sama chováš nebo jich jen nakoupíš víc a pak je máš takhle dokud je nezkrmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:15 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
No mě se to teď náhodou podařilo. Podlě mě to není vůbec těžké. Dlouho to trvá to je fakt..ale měla jsem radost. Můj první odchov něčeho živého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:13 Sewer
Kdyžtak dostane včelařeskej oblek, zednický rukavice a dlouhou pinzetu :-D
To mi připomíná - když sem byl malej, tak sem dostal od kamaráda takovýho velkýho křečka a ten byl tak strašně zlej, že sme ho při čištění akvárka museli v rukavicích vyndat a na tu chvíli ho zavřít do sklenice :-D ...ale to už sem trochu zašel OT.
No...a co odchov chameleona jemenskýho? Je snadný? Četl jsem, že inkubační doba vajec je docela dlouhá, asi sou s tim starosti, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:10 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
jojo to je dobrý nápad.. já mám z hmyzu strach.. nepopsatelný.. pavouci, cvrčci a všichni brouci.. krmení jsem se taky bála a jak.. a nakonec v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:08 Sewer – Re: l3nka
A jak to krásně bublá, když usínáš rozzureny :-D

To zavlažování bych udělal automatický, to by pro mě problém nebyl, ale to krmení nejdřív radši proberu s máti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:03 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
já jsem to dělala tak, že jsem připravila skleničky od marmelád a do nich dala cvrčky dycky do každé najeden den a ten co se o to staral to jen nasypal párkrát za den terko porosil a bylo .. a taky bych chtěla tolik akvárek.. i kdyby malinkatých.. už je tady vidím všude kolem mě jak by se mi to tady hodilo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 00:00 Sewer
Jojóó, to sem já :)
Teď budeme zřizovat další, ale jen padesátku ;-) a pak ještě během pár dní ještě jedno, ale jen na tokovej pokus s Listonohama :-)
Já totiž bydlím s maámou a ona je na veškerej chlupinec alergická, tak sme si s přítelkyní chtěli pořídit chameleona, ale s tím krmením teda nevím nevím... Jestli by máma byla ochotná denně lízt do mýho patra a krmit "tu vobludu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:52 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
jéé to si ty.. tebe zmenám :) z "vidění".. často komentuješ ve fórechpalec ... a tolik akvárek. to je sen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:51 Sewer
takhle to bude jednodušší ;-)
rybicky.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:50 Sewer
Mám :)
Jsem tam zarezistrovaný jako Sewer, se můžeš podivat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:45 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
a máš akvárko prezentované tady na rybičkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:44 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
no jo to znám.. ale taky jsem se bála tu chameleony nechat pár dní s sestřenicí a nakonec bylo vše v pořádku.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:44 Sewer – Re: l3nka
No on by se třeba i někdo našel, ale znáš to... spolíhej na to hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:36 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
fakt nemáte někoho kdo by tam zašel a nakrmil je? Rodina, známý i ochotný soused
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:35 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
to, že to je pro ryby vím no to je výhoda ale pro chameleony nic takového neznám. A mrtvou potravu asi nebudou chtít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:33 Sewer – Re: blackarrow
Vidím to přímo na hlavní stránce :-)
terarka.net/jesteri/clanek/47

l3nka: Existují automatická krmítka pro rybičky. Je možné krmit chameleony něčím, co by v tamovém krmítku 1 - 2 týdny vydrželo? Například nějaký sušený hmyz či granulát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:29 Žena blackarrow [1] - Ještěři – Re: Sewer
Jestli byl ten článek na netu, hoď sem na něj odkaz. Prosím, smutně koukám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:28 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
Ano z OSB desek by to taky šlo udělat.. Taky jsem názoru, že to není složité a je to levné. Automatické zvlhčování určitě je ale s automatickým krmením na cvrčky jsem se ještě nesetkala smich a kdyby se dalo do terárka více cvrčků tak chamíkům bude jedno, že to mají mít třeba na týden ale sežerou to klidně hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:23 Sewer – Re: l3nka
Já vím, že se sety to bývá špatné (u akvárií to tak rozhodně je), teď sem si přečetl parádní článek o stavbě terária z OSB desek, nevypadá to složitě a bude to asi i levnější než "celoskleněná varianta". Určitě je možnost nějakého automatického zvlhčování, ale jak s krmením?
Je-li u chovu chameleona opravdu nezbytná denní péče, aby by jsme si jeho chov rozmysleli... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:22 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
A myslím si, že k chameleonovi až tak moc věcí nepotřebuješ. Snad jen to terárko, osvětlení, rozprašovač, teploměr.. vlhkoměr a jídlo ;-) což si myslím, že není vůbec těžké tohle všechno sehnat... Ale nechci ti až tak moc radit s chovem na to tu jsou zkušenější..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5960x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/189-chci-prveho-plaza?od=51